Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2007., 20:40   #1
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
clock grafe sa rivatuner

molim pomoć,pokušavam klokat grafu Leadtek 7600GT 256MB ddr3 AGP 8x sa rivatunerom 2,01...

default grafe je 560/700...pokušavam staviti 600/800 ali neće da digne ovaj core clock na 600 a memory clock mi diže na 800...

molim vas za pomoć i jel treba nešto drugo napravit osim ići na System Tweaks->overclocking i namjestit te clockove,testirat pa restartat komp...
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 10:01   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Neće - neće...

Zašto misliš da bi morala ići gore jezgra? 7600GT je ionako naklokana tvornički skoro do limita čipa (na tom naponu naravno) može se raditi razne volmodove, fleshanja biosa sa drugim postavkama i la, ovisi o kojoj kartici ej rijelč ali IMHO ti nema smisla sa 7600Gt jer nećeš više od nekih 10-15% iscjedit da joj neznam što napraviš a to u njenim perfomansama i nije nešto posebno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2007., 15:57   #3
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
hvala na odgovoru i dobrim informacijama...
al neću se zezat više s tim klokovima,uzo sam x1950pro pa se nadam da če bit bolja...ćaos
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 19:11   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A čuj to je grafa koje je debelo jača, kako rekoh ovisi o točnom modelu grafe ali s obzirom da to kakve su performanse tj potencijal 7600GT njenim klokanjem nebi puno postigao iz jednostavnog razloga - ako ti je slaba na stocku vjerojatno će bit i nakon klokanja...

Druga stvar bib ila da je npr 7600GS ili 6800gs u pitanju pa da sa 400ak na kolko one voze ideš (volt)modati da dođeš na 600ak i naravno pod uvjetom da ti je na stocku - ono taman na granici da ti je dosta FPSa racimo sa 7600GS ili 6800gs i sl kartama bi ti možda i imalo smisla pokušati ovako IMHO nema...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 22:04   #5
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
to sa klokanjem sam primjetio,nije se vidjela nit trunka promjene u igrici...
nisam veliki ekspert sa kompom,znam samo osnovno onako...i hvala ti što si me podučio ovom o kloku

...samo još ovo,čitam dosta da ljudi imaju problema sa ovim pregrijavanjem 1950pro,karta koju sam uzo je od gecuba x1950pro 256 MB ddr3 agp...pa ne znam dal ćet to kod mene bit problem...imam chieftek 450W,zalman vf700-cu(samo ne znam dal će pasat na nju ),šta ti misliš???oće se pregrijavat i dal će pasat zalmanić?
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 23:09   #6
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Di je nestao moj post, s 2 screenshota?
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 07:30   #7
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Lord_Calidor Pregled postova
Di je nestao moj post, s 2 screenshota?
hehe,taj je u forumu Nvidia
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 11:03   #8
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
to sa klokanjem sam primjetio,nije se vidjela nit trunka promjene u igrici...
nisam veliki ekspert sa kompom,znam samo osnovno onako...i hvala ti što si me podučio ovom o kloku
Np...

Citiraj:
Autor veki19 Pregled postova
...samo još ovo,čitam dosta da ljudi imaju problema sa ovim pregrijavanjem 1950pro,karta koju sam uzo je od gecuba x1950pro 256 MB ddr3 agp...pa ne znam dal ćet to kod mene bit problem...imam chieftek 450W,zalman vf700-cu(samo ne znam dal će pasat na nju ),šta ti misliš???oće se pregrijavat i dal će pasat zalmanić?
Iskreno - neznam... Gle ja imam od jučer na ovoj svojoj 6800GS VF700Cu i više nego zadovoljan sam njegovim uslugama ALI moj GPU ipak ima bitnmo manje pajpova, takta i sveg ostalog tako da neznam, iskreno na 5V (ja ga držim tako) sumnjam da ćeš moći x1950 ohladit, na 12V bi moglo ali će ti bit i dosta glasniji naravno...

E sad kakve će temperature bit to trebaš probati, samo znaj da je konvekcija toplina se hladnjaka dinamička ravnoteža u ojoj izvor topline ispod njega, površina hladnjaka i strujeanje preko hladnjaka te temperatura zraka koji preko njega hlade igraju ulogu...

Tako da npr ako je temperatura zraka u sobi recimo 25C lako ćeš sa određenim coolerom i protokom preko njega spustiti nešto sa recimo 75 na 45 ali za spustiti sa 45 na 35 će ti trebati bitno veće povećanje protoka sa tim istim coolerom nego da skineš onih 30C sa početka...

Kužiš na što ciljam? Lako moguće da će ti i VF700Cu raditi savršeno sa x1950 ali bi se lako moglo desit da imaš npr 75C u loadu...

Za nešto konkretno bi ti trebao odgovoriti neko ko je imao tu kombinaciju, makar ljudi obično stavljaju vf900 na ova jače grafe...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 16:44   #9
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
ovo na 12V znam da će bit glasan,a i vidjet ću kakave će biti tepmerature kad dobijem grafu,pa nekako ću skombinirati...

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
E sad kakve će temperature bit to trebaš probati, samo znaj da je konvekcija toplina se hladnjaka dinamička ravnoteža u ojoj izvor topline ispod njega, površina hladnjaka i strujeanje preko hladnjaka te temperatura zraka koji preko njega hlade igraju ulogu...

Tako da npr ako je temperatura zraka u sobi recimo 25C lako ćeš sa određenim coolerom i protokom preko njega spustiti nešto sa recimo 75 na 45 ali za spustiti sa 45 na 35 će ti trebati bitno veće povećanje protoka sa tim istim coolerom nego da skineš onih 30C sa početka...

Kužiš na što ciljam? Lako moguće da će ti i VF700Cu raditi savršeno sa x1950 ali bi se lako moglo desit da imaš npr 75C u loadu...

Za nešto konkretno bi ti trebao odgovoriti neko ko je imao tu kombinaciju, makar ljudi obično stavljaju vf900 na ova jače grafe...
ovo gore prvo baš i ne kužim ( u prvom odlomku )
a vidjet ću kako će radit vf700,pa ako se bude previše grijala,nabavit ću vf900...ili ima onaj nekakav accelor x1 ,tako nešto,ne znam kako se zove,...jel i taj može na tu grafu i dal je bučan pri loadu???
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 17:03   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nema problema - zato sam i napisao primjer u drugom odlomku da skužiš na što mislim...

Anyway ima dosta ljudi koji se kunu u Accalero, nisam ga probao pa ti nebi znao reći kakv je iz prve ruke ali on bi trebao biti u rangu VF900 amo pazi ako ćeš njega kupovati jer mislim da postoje različite verzije (revizije) za nvidiu i ati da ne ubodeš krivu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2007., 20:43   #11
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Anyway ima dosta ljudi koji se kunu u Accalero, nisam ga probao pa ti nebi znao reći kakv je iz prve ruke ali on bi trebao biti u rangu VF900 amo pazi ako ćeš njega kupovati jer mislim da postoje različite verzije (revizije) za nvidiu i ati da ne ubodeš krivu...
hehe da ne bi ubo u krivu rupu,a?

ajde hvala na infosu
veki19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na