Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.05.2019., 21:00   #1141
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
McLaren je redovito bolji u utrci nego Qvaliu i do sad su bas imali pehova/razbijanja (Sainz 3 puta sad i Lando), Hass ima abrzinu u par krugova/qvaliu ali u utrci kad su natovarnei gorivom nisu bas nesto brzi (to su i sami priznali da ih muci temperatura guma).

Sto se tice prednjeg krila McLaren je donio komplet novo krilo na ovu utrku tj. kompletno drugaciji koncept tako da nije bas da je Hass jedini radio.

Sto se tice budzeta nemojte se brinuti za McLaren pare, oni imaju ove godine dosta sponzora (puno vise nego ljudi misle, pogledajte samo broj logotipa na njihovom bolidu - prebrojte pa onda prebrojte na Hassu ).

Osim toga McLaren nije samo F1, McLaren Group je ogromna mashinerija (prodaju hrpe auta i profitabilni su jako) tako da njima novaca nece falit. Prije bi reko da ce Hass nakon pola sezone usporit sa razvojem/parama nego McL.

Sto se McLarena ove godine tice pitanje je samo kolko ce Renault bizi pouzdan jer sad je valjda svakome jasno da motor nije najbitnija karika (hint Williams i Racing Point sa Mercedesovim motorom su losi a RB sa Hondom (nakon 6 godina rada BTW i stotine miliona (ako ne i milijardu do sad) ulupanih u razvoj) nije uzeo nijednu pobjedu ni nakon 5 utrka dok je prosle godine sa Renaultom imao vec pobjedu nakon trece utrke)). Znaci kolko god se ovi iz FIAe trude umanjiti Aerodinamicki efekat ovi nadju nove trikove/nacine kako aerodinamika donosi vise od motora i to je ono di RB danas gubi najvise. Bit ce da je Adrian negdje fulao ove godine.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 12.05.2019., 21:47   #1142
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
To i ja govorim da RBH nije jos nista ove sezone napravio, i da su lani bili bolji.

Mercedes je jedini OPET slozio vrhunski aero paket, a motore imaju vec godinama dominantne, a uz to su izgleda i podmazali Pirelli pa nemaju problema ni s gumama

Kad to sve poklopis, imas dominaciju, sa 100% ucinkom u prvih 5 trka.
Ako i u monacu dignu, a ne vidim ko bi im mogao zapaprit, doslovno ce morati nesto u sred sezone FIA napravit
Gabre je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2019., 22:07   #1143
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Mislim da je najveca merc prednost ove god mehanicki, a ne aero grip, daleko su najbrzi u sporim i srednhe brzim zavojima, najbopji pokazatelj su vremena u 3cem sektoru danasnje utrke gdje je najveci br.sporih zavoja....znaci meh.grip.

Sto se mcl tice vidjet cemo, ali mislim da ce ih uz haas i alfa prestici
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 12.05.2019., 22:11   #1144
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ma kakva 2018-a. Ovo je najlosiji start u sezoni ferarija valjda zadnjih 10 godina.
Ferarija? Za McLaren govorim, ne znam zasto si na crvene otisao.
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Mislim da je SRV mislio da su opet usrali s upgradeom, kao i 2018. kad je bio kraj sezone. Pa su skuzili da su zajebali i onda vratili stare dijelove haha 😁

Ma nema tu, sezona je gotova. Mercedes je sad auto koji moze na bas svakoj utrci uzeti pobjedu. Eventualno Red Bull mozda nesto napravi u Monaku i to je to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ali zar nije Ferari brzi (Toto Wolf, izjave mozda oko Kine negdje)
SRV je offline  
Staro 12.05.2019., 22:34   #1145
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
To i ja govorim da RBH nije jos nista ove sezone napravio, i da su lani bili bolji.
Nesto mi se ova izjava ne slaze s mojom statistikom.
Samo tri tima imaju vise bodova u odnosu na stanje prosle godine nakon pet trka.
A to su Mercedes, RB i Alfa. RB ima zrelijeg Maxa, koji maximalno skuplja bodove.
Ako se ne ponove kvarovi (Riki prosla sezona), pitam se ko bi ove godine osim Mercedesa
Mogao imati najveci bodovni napredak
__________________
duty demagogue
begi je offline  
Staro 12.05.2019., 22:39   #1146
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma te izjave su presmijesne, onaj cmarko iz rbh j3 govorio da ce se bo4it s mercedesom za drugo mjesto, a da je ferrari prebrz.

Di smo 5 trka kasnije. Nit se rb bori s mercom, niti je ferrari brz.

Ferrari danas strava spor, ja ne kuzim stvarno
Gabre je offline  
Staro 12.05.2019., 22:45   #1147
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Mene nije iznenadio današnji rezultat. Ako se pogleda ona telemetrija što sam jučer postao vidi se da je Ferrari nešto sitnije brži na pravcu jednako brz u brzim zavojima i puno sporiji u 3. sektoru di su spori mehanički zavoji.

U utrci brzina na pravcu se vjerojatno izjednači sa manjim mapama motora,ali se zato u tim sporim zavojima ništa ne izgubi u utrci u odnosu na kvale i svaki krug Mercedes može ako hoće bit .7s brži u 3. sektoru.

Isto tako govori se da Merc troši manje goriva u utrci pa kreću lakši 5-10kg. (Prošlu utrku su navodno završili sa 10kg viška,a Ferrari je morao fuel saveati zadnjih 20 krugova)
draksa je offline  
Staro 12.05.2019., 22:48   #1148
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
F1 je jako kompleksan sport, te i oni sto su ukljuceni u njega grese.Kao meteorolozi st ne mogu pogoditi vrijeme vise od nekoliko dana unatoc savremenoj opremi.
Zato kazem Vakula reko= Marko reko
__________________
duty demagogue
begi je offline  
Staro 13.05.2019., 11:36   #1149
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Uvjeren sam da su obrnute uloge ham bi kakao, cvilio, prozivao itd...bravo vett

__________________
Gigi1 je offline  
Staro 13.05.2019., 13:36   #1150
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Osim toga McLaren nije samo F1, McLaren Group je ogromna mashinerija (prodaju hrpe auta i profitabilni su jako) tako da njima novaca nece falit. Prije bi reko da ce Hass nakon pola sezone usporit sa razvojem/parama nego McL.
Hm, prodaja im ide nabolje, ali zar nisu prošlu godinu završili u debelom gubitku? A i one godine kad nisu bili u gubitku jedva su bili u plusu.
reiben101 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2019., 13:49   #1151
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor reiben101 Pregled postova
Hm, prodaja im ide nabolje, ali zar nisu prošlu godinu završili u debelom gubitku? A i one godine kad nisu bili u gubitku jedva su bili u plusu.
u 2018 su povecali prodaju za 44%, U americi su prodali hrpe, Kina rast prodaje im je oko 125% iu slicno, uglavnom ide im super

https://www.best-selling-cars.com/br...bal-car-sales/

Sto se tice F1 djela oni jesu prosle godine zavrsili nesto sitno (pa rmiliona) u minusu ali to je pitanje knjizenja, otpisa, trajne imovine..... , znaju oni kako se to radi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 13.05.2019., 13:52   #1152
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Meni je puko film kad su namjerno "malom" uvalili Hard gume samo da bi ova primadona bila ispred ... druga utrka zaredom da su ga naguzili ...
Kako je netko već napisao, sve mi se čini da je ovo zadnja godina da ću pratiti ako se nešto bitno ne promijeni.
Zabavnije je bilo gledat Porche cup od ove tuge, svi su u vlakiću al jedan drugom na guzici i samo čekaš da netko nešto zahebe ...
Nikky je offline  
Staro 13.05.2019., 13:59   #1153
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ja uvijek upalim F2. To se ugl na svim europskim utrkama poklopi s F1 vikendom.

Tamo se klinci ne stede. Samo sto su pun k sporiji bolidi.

Ovdje nije vise stvar sto je Mercedes neuhvatljiv, nego se ni iza njih nista ne dogadja. Highlight utrke je slucajni dodir Strolla i Norrisa. Jedino se lako moze na pravcu pretjeci Williams, ali za puni krug ili vise...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 13.05.2019., 14:30   #1154
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ma ne znam, meni se i dalje povraca od ovih guma. Svi govore da se sada lakse pratiti, ali se nitko ne prati jer nakon 2-3 kruga pracenja jedino sto mozes je otici u boks po nove gume.
Gume + vratit nazad refuling i bilo bi opet malo veselja. Ovak se stede gume, stedi gorivo, stede motori… sve se stedi, a pricamo o F1. Meh...
GoGzS je offline  
Staro 13.05.2019., 14:34   #1155
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
u 2018 su povecali prodaju za 44%, U americi su prodali hrpe, Kina rast prodaje im je oko 125% iu slicno, uglavnom ide im super

https://www.best-selling-cars.com/br...bal-car-sales/

Sto se tice F1 djela oni jesu prosle godine zavrsili nesto sitno (pa rmiliona) u minusu ali to je pitanje knjizenja, otpisa, trajne imovine..... , znaju oni kako se to radi .
ne bih u dubinu jer ne pratim, no to sto je netko povecao prodaju ne znaci da je u pozitivi, stoviše mcl grupacija je u gubitku

McLaren Group
Type Private
Revenue Ł1.26 billion (2018)
Operating income −Ł4.79 million (2018)
Net income −Ł61.78 million (2018)
Owners Mumtalakat Holding Company (56.40%) Mansour Ojjeh (14.32%) Michael Latifi (9.84%) Minority shareholders (19.44%)
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 13.05.2019., 14:38   #1156
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Ma ne znam, meni se i dalje povraca od ovih guma. Svi govore da se sada lakse pratiti, ali se nitko ne prati jer nakon 2-3 kruga pracenja jedino sto mozes je otici u boks po nove gume.
Gume + vratit nazad refuling i bilo bi opet malo veselja. Ovak se stede gume, stedi gorivo, stede motori… sve se stedi, a pricamo o F1. Meh...
i ja bi tako, ovo je vec duže vrijeme cak i od lemansa dosadnije, jedino sto nas moze spasiti je neki neplanirani event, poput safety cara ili jos bolje pljuska/kiše
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 13.05.2019., 14:42   #1157
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
A kad je na toj stazi bilo akcije?

Spain i Hungary taman za ubiti oko
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline  
Staro 13.05.2019., 14:45   #1158
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
1996.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 13.05.2019., 14:48   #1159
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
i ja bi tako, ovo je vec duže vrijeme cak i od lemansa dosadnije, jedino sto nas moze spasiti je neki neplanirani event, poput safety cara ili jos bolje pljuska/kiše
I te posrane kise nije bilo lani, ili mozda jednom.
Gabre je offline  
Staro 13.05.2019., 14:50   #1160
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
1996.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
To je drugačiji layout staze u zadnjem sektoru

Neću plakati ne bude li je bilo dogodine...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline  
Staro 13.05.2019., 15:08   #1161
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Uopće ne znam zašto pratim tu dosadnu bedastoću? I tako već 40 godina. Ustvari znam zašto. Na svakih 10 loših dođe jedna uzbudljiva sezona. Zadnja uzbudljiva je bila 2006.g. pa bu valjda uskoro opet.
Kako 2006? A 2007, 2008, 2010, 2012? Sve 4 navedene su bile 2x bolje od 2006 u kojoj si imao 2 pretendenta na naslov, dok je u navedenim sezonama bilo 3 čak i 4 kandidata do zadnje 2-3 utrke.

Jedino ako si 2006 prestao pratiti ili ako su ti ove nabrojane nezanimlljive jer Šumahera nije bilo u prve 2 tj nije bio konkurentan u druge 2.

2006 je bila "dobra" ali su utrke itekako bile dosadne u istoj. Npr VN Malezije, VN San Marina, VN Španjolske, VN USA, VN Njemačke... jedino kaj je valjalo je bila VN Mađarske koja je bila epska utrka i naravno VN Japana gdje smo vidili dimčac iz pravog bolida
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ovdje nije vise stvar sto je Mercedes neuhvatljiv, nego se ni iza njih nista ne dogadja. Highlight utrke je slucajni dodir Strolla i Norrisa. Jedino se lako moze na pravcu pretjeci Williams, ali za puni krug ili vise...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Upravo to. Lako to što je Merc napred. Problem je kaj su i ostali timovi jedni od drugih se razmaknuli. Zanemarivši ovu grozotu od staze, Red Bull je debelo iza Ferrarija, a opet debelo ispred ostatka grida. A i ostali ispod isto tako...


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 13.05.2019. u 15:14.
Brko je offline  
Staro 13.05.2019., 15:43   #1162
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Pa nije bas da rb puno zaostaje za ferkanom po race pace-u, stovise vett na 3 kruga svijezijim gumama niju jucer mogao max pratiti nakon safety cara...
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 13.05.2019., 16:33   #1163
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
RB je jucer bio bolji od ferkana i to dobrano bolji, ni leclerc a ni vetel nisu mogli pratiti maxa, dapace, jos su i gubili na vremenu, a no novim gumama.
Gabre je offline  
Staro 14.05.2019., 14:50   #1164
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
https://wtf1.com/post/ferrari-admits...jYLo0_oC4B674U

Slijedeci korak, prebacivanje fokusa na 2020.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 14.05.2019., 15:50   #1165
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa vidis da vec spominju. Realno oni apsolutno nista vise ne mogu napraviti do kraja sezone. Ako im upgradei koje su doveli u barcelonu nisu dali razultata, sto se to moze promijeniti dalje u sezoni.

o da, mogu popusit drugo mjesto, ako se onaj traljavi Gasly sastavi sa bolidom, iako mi se cini da je gasly bas vodonosa maxu, i da apsolutno sve ulazu u maxov bolid, a gaslyev sklepaju na brzinu


kvyat ODLICNO odvezao trku, skroz se smirio


https://www.youtube.com/watch?v=md3cMNQsIEc

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 14.05.2019. u 19:45.
Gabre je offline  
Staro 14.05.2019., 22:37   #1166
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
https://wtf1.com/post/ferrari-admits...jYLo0_oC4B674U

Slijedeci korak, prebacivanje fokusa na 2020.
Uglavnom Matija Benatija želi reći da su kopirali McLaren ih 2018 tako su nekako usrali i u McLarenu lani. Kockali se sa low downforceom da bi na kraju skužili kolosalni zajeb.
OK, nije za usporedbu jer je Ferrari i dalje druga momčad ali ovo je sad zabrinjavajuće. Manimo moje laprdanje o Vettelu, ionako više od pola toga ne mislim već malo Dejota pickam nije Vettel loš momak.

no stvarno sam se poveselio kad je Ferkan radio kak se spada u Bahrainu. I rekoh to je to, Kina bude fajt. I petak još ajde de... a onda... drek.

Prvi put ove sezone kad sam reko "fuck this" je bilo odma nakon SCa u neđelju. SC uđe u boks JEDAN krug kasnije, Lujkan 3.6 sekundi ispred Bottare, a Max u DRSu Bottari. Krug kasnije, Bottara 3.5s od Maxa... ma fuck this.

Da imaju motor po vikendu, Mečke bi ostavile cijeli grid za krug koliko rezerve imaju u tom powertrainu.

Ali opet s druge strane, nije Merc toliko napredovao koliko je Ferkan usrao motku. Na pravcima trgaju, a onda ko po ledu pleše auto po zavojima.

Nažalost, ova sezona je repriza 2016, pa barem neka se Bottara i Lujkan kolju za naslov. Go Bottara

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 14.05.2019., 22:42   #1167
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
na pravcu su brzi jer imaju low drag/down force, to mogu svi na gridu lako postici, ali je prc milojko onda kroz zavoje....
Gabre je offline  
Staro 16.05.2019., 15:25   #1168
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Pa uopće nisu spori u high downforce zavojima, u Španjolskoj su imali istu brzinu ko Mercedes. Spori u low downforce zavojima (ispod 120kmh) di aerodinamika ni nema velik utjecaj.

https://youtu.be/FQHsKnrOCQw

Razlika do zadnjeg sektora je desetinka
draksa je offline  
Staro 16.05.2019., 15:40   #1169
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ne želim se vraćati na prošlu sezonu ali zar nije tako bilo i prošle sezone? Da je Ferrari imao low downforce? Kod svakog kontakta kotač u kotač je upravo Ferrari bio taj koji bi se izvrtio? Zar nije to jedan od razloga? Osim loše vožnje Vettela jel...

Sezona je gotova bez obzira šta Matija govorio. Žalosno je ali šta je tu je. Ipak vjerujem da će ferrari uspjeti pobijediti koju utrku ove godine ali ništa više od toga.
__________________
dean225 je offline  
Staro 16.05.2019., 15:46   #1170
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Dobro kazes, ista fora je bila prosle god. ova god. jesamo evolucija proslogodisnjeg bolida kod ferkana.

Prosle god. je taj koncept imao puno veci znacaj jer je blag na gume odnosno potrošnju guma, ove god. kad su promjenili gume i pravila za nos takav koncept je postao kako zasada ispada dvosjekli mac.
U ferkanu se sad mogu moliti bas vrucim utrkama inace tesko da ce uzeti negdje pobjedu
__________________
Gigi1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na