Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2008., 23:49   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Trajni OC graficke

Je li to uopce moguce? Dakle, ako netko nije shvatio na sto mislim, evo pojasnjenja, tj neke moje zamisli. Da li je moguce overclockirati graficku karticu za stalno, hardverski? Kad kazem hardverski, ne mislim da se prcka po njoj, nego ako je moguce preko nekog softvera promjeniti clockove na grafickoj stalno. Nesto kao update BIOS-a. Primjer koji mi je upravo pao na pamet - Sonyev PSP - Sony mu je nedavno nadogradnjom firmware-a podigao clock procesora, ako se ne varam, sa 266 na 333MHz. Dakle, da OC-am graficku karticu, ali da je taj OC kasnije neovisan o nekom softveru tipa nTune, nego da u koji god komp stavim graficku, da ima iste clockove. Palo mi to na pamet jer znam da neki proizvodjaci, i to ne od nedavno, nude vec overclockirane grafulje, tipa Gainwardove GS kartice, ali ne znam na koji nacin to rade. Ugl, je li to moguce, i ako je, zna li itko kako? I molio bih da odgovori smao netko tko se doista razumije u to, jer ne zelim si skuriti karticu:-).
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 00:01   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
da, naravno, editiras bios i flashas karticu.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2008., 00:05   #3
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 00:42   #4
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Re: P:8800GTS 320

A koliko je to sigurno, tj koliko mogu za...ati stvari? I ako ima nesto posebno za pripaziti, tj ako je postupak kompliciran, bi li mi ntko mogao ukratko objasniti na koje stvari treba paziti i tako...
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 00:50   #5
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
A koliko je to sigurno, tj koliko mogu za...ati stvari? I ako ima nesto posebno za pripaziti, tj ako je postupak kompliciran, bi li mi ntko mogao ukratko objasniti na koje stvari treba paziti i tako...
Kao prvo nemoj skidati neki BIOS sa neta za određenu karticu. Edituj taj sto je trenutno na njoj. Tako ti je sigurnije.

Kao drugo obavezno imaj pri ruci jednu PCI graficku karticu kako bi mogao vratiti originalni BIOS (onaj sa default postavkama) ako nesto krene po zlu.

Postupak je jednostavan, kako editovanje BIOS-a, tako i njegovo flashovanje.

Prije nego sto editujes BIOS nadji maximalne STABILNE taktove i onda njih primjeni.

Moće se desiti da nešto krene po zlu, pa da ne uspijes iz prve flashovati izmjenjeni BIOS, ali zato sačuvaj jedan primjerak sa originalnim postavkama, i imaj pri ruci PCI kafičku karticu kako bi mogao vratiti ogirnialni BIOS na svoju.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na