Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2015., 08:29   #1
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Rackmount kučište

pozdrav,

Trebao bih preporuku/savjet za kupnju rackmount kučišta. Prvenstveno me zanima neko koje može primiti:
- standardnu ATX ploču
- 4 x nvidia titan X grafičke kartice
- napajanje od 1600W (EVGA supernova)
- 4 x 3,5 HDD i 2 x SSD


Pronašao sam ovo, ali izgleda da se mora naručiti minimalno 100 komada:

http://www.chenbro.com/en-global/pro...hassis/RM41300

Ne mora biti nužno dobavljivo u RH, pošto vidim da kod nas ni nema takvih komponenti.


Unaprijed hvala
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 08:49   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Ne mora biti nužno dobavljivo u RH, pošto vidim da kod nas ni nema takvih komponenti.
Lab2000 ili UziShop. Ovi prvi mozda cak i imaju stogod na lageru ako ti je turbohitno, ali racunaj da su to obicno SuperMicro kucista koja vec dolaze s (obicno bijesnim, mozda cak i redundantnim) napajanjima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2015., 09:13   #3
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Lab2000 ili UziShop. Ovi prvi mozda cak i imaju stogod na lageru ako ti je turbohitno, ali racunaj da su to obicno SuperMicro kucista koja vec dolaze s (obicno bijesnim, mozda cak i redundantnim) napajanjima.
Probao sam i jedne i druge. Od Uzi-ja redovito uzimam desktop komponente ali ovo je ipak specifično. Lab2000 nudi SuperMicro koji je van budžeta i kao što si rekao SM dolazi sa redudantnim napajanjem koji u ovom trenutku nije potrebno.

Na kraju sam ipak pronašao Chenbro RM41300-FS81 u kojeg će stati 4 titan X graficke, pa ako kome ikad zatreba zatreba kontakt nek se javi na PM.
Chenbro je oko 200 EUR sa dostavom u HR i jeftiniji je od drugih rješenja...

Hvala na pomoći svejedno
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 09:52   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Hmm, jel im nece biti pre vruce (Titanima) tako jednom do drugog ? Ja sam probo nagurat 4*780GTX jednu do druge i temperature su koma pa brzo dodje do throttlinga tako da sam odustao od te kombinacije i razmjestio kartic ena 1 slot razmaka + jedna okomito u kucistu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 10:00   #5
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Hmm, jel im nece biti pre vruce (Titanima) tako jednom do drugog ? Ja sam probo nagurat 4*780GTX jednu do druge i temperature su koma pa brzo dodje do throttlinga tako da sam odustao od te kombinacije i razmjestio kartic ena 1 slot razmaka + jedna okomito u kucistu.
Kučište ide u sistem salu gdje je kontrolirana temeperatura. Ima 1x120mm intake, 2x120 bočna venta i 2x80 outtake ventilatora.

Vjerojatno će biti visoka temperatura, računamo oko 90 stupnjeva u full loadu. Čisto informativno 4 x Titan X u Corsair obsidian case-u (mislim da je 900) idu ispod 90 stupnjeva.

Javim rezultate kad se to sve skupa montira i tesitra.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 10:08   #6
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Kučište ide u sistem salu gdje je kontrolirana temeperatura. Ima 1x120mm intake, 2x120 bočna venta i 2x80 outtake ventilatora.

Vjerojatno će biti visoka temperatura, računamo oko 90 stupnjeva u full loadu. Čisto informativno 4 x Titan X u Corsair obsidian case-u (mislim da je 900) idu ispod 90 stupnjeva.

Javim rezultate kad se to sve skupa montira i tesitra.
Ajd bas javi .
Ja moje drzim/pustam do 79-80C max (isti Obsidian ali s otvorenom stranicom) zato i kazem da mi se cini puno pretoplo ce ici pa ce smanjivati takt a onda dzaba brzina kao spusti takt za 100-150 Mhz svaka onda skoro da je bolje 3 komada pa full speed ili mali overclock .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 18:47   #7
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Neda mi se pisati u novu temu pa cu iskoristiti ovu. Ovako, nabavio sam serversko 4u kuciste i posto je malo zguljeno rastavio sam ga da bi ga obrusio i ofarbao pa me zanima koliko je limenki spreja potrebno za farbanje iz vana i mozda iznutra i sa kojom gradacijom da ga presmirglam i dali je potreban primer
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 19:02   #8
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ajd bas javi .
Ja moje drzim/pustam do 79-80C max (isti Obsidian ali s otvorenom stranicom) zato i kazem da mi se cini puno pretoplo ce ici pa ce smanjivati takt a onda dzaba brzina kao spusti takt za 100-150 Mhz svaka onda skoro da je bolje 3 komada pa full speed ili mali overclock .
Bila je guzva zadnjih par dana pa jednostavno nisam stigao postati slike i dojmove o kučištu.

Za neko budget rješenje Chembro je super rješenje (ukupna cijena sa transportom u HR je cca 1200kn), što je za razliku od rješenja tipa SuperMicro 4-5 puta jeftinije. Evo i par slika sa 2 x 960 grafičke za početak. Kasnije je u kučište monitarno 4 x Titan X.

https://photos-2.dropbox.com/t/2/AAC...68&size_mode=3

https://photos-3.dropbox.com/t/2/AAC...68&size_mode=3

https://photos-6.dropbox.com/t/2/AAD...68&size_mode=3

https://photos-4.dropbox.com/t/2/AAA...68&size_mode=3

Temperature sa 2 x 960 su normalne, ne znam kakve će biti kad se u kučište ugrade 4 x titan x. U kučištu je 1x120mm intake, 2x80mm stražnji ispuh i bočno 2x120mm.

Još jedan problem koji je možda vidiljiv na slici jest taj što 4 (najniža grafička) zapinje za kontektore od ploče, pa je tu potrebno malo kreativnosti.

Zadnje izmijenjeno od: junkieee. 02.12.2015. u 19:08.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 20:15   #9
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Mogo sam ti ja za 500 kn prodat polovno je da se malo mora boja popravit ali....
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na