Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2007., 11:33   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Zvučnici hi-fi vs. surround

Znam da ću zvučati skroz smiješno nekima s ovim pitanjem al stvarno se ne kužim u ove stvari pa trebam savjet...
Nabavio bih neke zvučnike i pojačalo, a zelio bih da mi taj sistem služi i za slušanje glazbe i za gledanje filmova u 6.1 surroundu.
E sad, vidim da se tu lome mnoga koplja oko toga da bilo koji surround nemože konkurirati 2.1 hi-fi sistemu pa me zanima da li je kako moguće imati i jedno i drugo tj. da sustav bude hi-fi ali da ima 6 zvučnika s kojima radi u 6.1 surroundu kod gledanja DVD-a?
Ujedno trazim preporuku za pojačalo i zvučnike (stupovi, a ne bookshelf)...

Isprike na neznanju jer vjerujem da je pitanje glupo...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 12:41   #2
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Kupis prvo dva kvalitetna floorstander-a(npr. Dali Concept 6), a onda ostale zvucnike uzmes neke bezveznije, glavno da imas 6.1. Na sub nemas sta bacat puno para, jer ce ti prednji zvucnici davat dobar bas.
Receiver u rangu od 2500kn, da moze lijepo gurat floorstandere.

Tako nekako.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2007., 13:19   #3
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Nemam nikakvi kvalitetni sustav već samo par linijica.
Ono kaj sam ja skužil da se meni sviđa je slušanje svega u surroudu.
Jednostavno obožavam dok mi zvuk dolazi sa svih strana.

Dosta ljudi kaže da se kupe prednji veliki jači bolji kvalitetniji od ostalih
zvučnika u sustavu. Da ja imam novaca, tj dok se budem zaposlil, uzel
vi sve zvučnike iste. Jer volim da mi zvuk koji dolazi bude sa svih strana jednakih obilježa, a sa različitim zvučnicima i od različitih firmi različiti su driveri
i zvuk postaje šaren a to bih želio. I obavzno sub. Bez obizira di budem živil
nema ništ bez suba. Jer jednostavno obožavam bass i mora biti pun i mora
dalaziti sa svih strana. Znači je NEMAM PUNO ISKUSTVA ali ovo je zvučna
slika koja bi se meni svidjela. Naravno i zvučnici i pojačala budu izrađena u
samogradnji samo čekam da faks malo odpizdi.

Ovo ti je moje mišljenje kaj bi ja sebi napravil. To ne mora značiti da se i
tebi ili nekome drugome to sviđa. A preporuke koje zvučnike da si kupiš
ti nemogu dat jer jednostavno neznam.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 13:25   #4
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Kao prvo, 6 zvucnika jest 5.1. a drugo HI-FI sistem nije 2.1 nego 2.0 tj stereo.
Ovo .1 ti oznacava subwoofer.
Naravno da je moguce imati i jedno i drugo.
Najbolje i najskuplje rijesenje jest da imas posebno reciever sa preamp izlazima i posebno stereo pojacalo, na koji imas spojene neke bolje zvucnike. (ak nisu dobri onda to ionako nema smisla)
A ostatak sustava spojis na pojacalo od recievera.
No posto se ti toliko ne kuzis u to, mislim da bi ti bilo koji sustav sa normalnim recieverom i low end zvucnicima zvucao awesome. Ima opcija na recieverima, kad slusas muziku da ide "clean sound"...
Nemogu ti preporuciti pojacalo niti reciever niti zvucnike kada neznam koliko si zahtjevan i koliko mislis izdvojiti. Samo reci koliko mislis para dati i naci cemo nesto.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 14:16   #5
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
@ SRV :

Hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje...
Kako spajam takav sustav na pojačalo? - da bi 6.1 funkcionirao moram sve zvučnike pospajat u za to predviđene izlaze. Međutim, 2.0 postava zvučnika ima posebne izlaze. Da li to znači da svaki put kad nakon gledanja dvd filma zelim slusat glazbu moram prestekavat na pojacalu prednja dva (+ sub) iz 6.1 utora na 2.1 utore za najbolji mogući zvuk ili je to svejedno odnosno da li on nekako to automatski prepoznaje i prebacuje?
Može i preporuka za pojačalo...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 14:38   #6
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Kao prvo, 6 zvucnika jest 5.1. a drugo HI-FI sistem nije 2.1 nego 2.0 tj stereo.
Ovo .1 ti oznacava subwoofer.
Naravno da je moguce imati i jedno i drugo.
Najbolje i najskuplje rijesenje jest da imas posebno reciever sa preamp izlazima i posebno stereo pojacalo, na koji imas spojene neke bolje zvucnike. (ak nisu dobri onda to ionako nema smisla)
A ostatak sustava spojis na pojacalo od recievera.
No posto se ti toliko ne kuzis u to, mislim da bi ti bilo koji sustav sa normalnim recieverom i low end zvucnicima zvucao awesome. Ima opcija na recieverima, kad slusas muziku da ide "clean sound"...
Nemogu ti preporuciti pojacalo niti reciever niti zvucnike kada neznam koliko si zahtjevan i koliko mislis izdvojiti. Samo reci koliko mislis para dati i naci cemo nesto.
Nebi nikako isao na zasebno reciever i pojacalo, to mi zvuci preskupo i komplicirano...
Zanima me tvoj komentar na moj prošli post (o nacinu spajanja).
Cijena za pojacalo- pa neznam bas, mislim ga uzeti da ga imam za dulje vrijeme pa nebi bas isao na najjeftiniju soluciju, npr. nesto za cca 3000 Kn ako se moze dobiti kvalitetno. Zapravo bitnije mi je da mi preporucite proizvođaća. Npr. za ove DALI zvučnike nisam čuo ali kad sam malo pročitao o njima čine mi se jako dobri...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 15:11   #7
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
@ SRV :

Hvala na odgovoru, imam jos jedno pitanje...
Kako spajam takav sustav na pojačalo? - da bi 6.1 funkcionirao moram sve zvučnike pospajat u za to predviđene izlaze. Međutim, 2.0 postava zvučnika ima posebne izlaze. Da li to znači da svaki put kad nakon gledanja dvd filma zelim slusat glazbu moram prestekavat na pojacalu prednja dva (+ sub) iz 6.1 utora na 2.1 utore za najbolji mogući zvuk ili je to svejedno odnosno da li on nekako to automatski prepoznaje i prebacuje?
Može i preporuka za pojačalo...
Svaki zvucnik spojis na njegov terminal na receiver-u. Dakle prednji na prednje, itd.
Ali kad slusas glazbu samo trebas iskljucit algoritme tipa Pro Logic i odabrat na receiveru da ti svira samo na prednje zvucnike(eventualno i sub)
A kad gledas filmove/koncerte ukljucis sve.
U slucaju da ces sve zvucnike uzet kvalitetnije, mozes ti i glazbu slusat u 5.1, odnosno 6.1, ali tada je potrebno ukljuciti vecspomenuti Pro Logic(jos bolje verziju 2) i receiver ce inace stereo zvuk "razbacat" na sve zvucnike. E sad, to se nekome svidja, nekome ne. Svaki ozbiljniji audiofil ce bit protiv kvarenja glatbe nekim Pro logic algoritmima, kad je zvuk snimljen za stereo, onda ga treba tako i slusat i tada najbolje zvuci.
Ovo ne vrijedi za filmove, oni su i pravljeni za 5.1(olitiga 6.1 ili 7.1).

Dakle moj savjet bi bio dobar receiver, dva dobra prednja zvucnika(ne moraju ni biti samostojeci, ima i jako dobrih bookshelf zvucnika) a ostalo po zelji.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 15:58   #8
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Pogledaj si ovo: YAMAHA RX-V659 oko 3100... bitno je kod ovog modela sto je taj najslabiji koji ima feature da ti zvuk prilagodi tvom razmjestaju zvucnika u sobi.
2.0 postava nema zasebe izlaze, ima zasebne samo za preamp ako spajas u neko drugo stereo pojacalo. Gdje preamp samo salje cisti signal. Ako ides na soluciju da imas samo reciever onda gledas odozada i sve normalno spajas. I onda reciever pojacava i FL, FR zvuncike.
Kad ides slusat glazbu ako hoces samo na stereo onda imas opciju Direct Stereo na recieveru: "Direct Stereo causes the input stereo signal to bypass the DSP circuitry so the pure signal is output without any processing or data loss whatsoever."
Ima nesto sto jos nije jasno?
Kolko para mislis dat za zvucnike?
musso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 17:14   #9
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Vjerojatno bi za sada uzeo samo prednje - cca 2000Kn (mislim da sam vec sada pretjerao sa cjenom, morati cu ili jos malo pricekati s kupnjom ili sniziti kriterije...)

Zanima me jos kako znati uskladiti snagu zvucnika i pojacala da se izvuce maksimum kvalitete i jacine iz jednog i drugog? Npr. za ovo Yamahino pojacalo pise da daje izlaz od 6x100W. Da li to znaci da zvucnici budu max 100W ili se to nekako drugacije racuna? Pretpostavljam da ovo 6x znaci 6 zvučnika po 100W? Znam da se mnogima od vas diže kosa na glavi od ovakvih pitanja ali vec sam saznao mnogo korisnih informacija pa hvala svima...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 17:29   #10
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Vjerojatno bi za sada uzeo samo prednje - cca 2000Kn (mislim da sam vec sada pretjerao sa cjenom, morati cu ili jos malo pricekati s kupnjom ili sniziti kriterije...)

Zanima me jos kako znati uskladiti snagu zvucnika i pojacala da se izvuce maksimum kvalitete i jacine iz jednog i drugog? Npr. za ovo Yamahino pojacalo pise da daje izlaz od 6x100W. Da li to znaci da zvucnici budu max 100W ili se to nekako drugacije racuna? Pretpostavljam da ovo 6x znaci 6 zvučnika po 100W? Znam da se mnogima od vas diže kosa na glavi od ovakvih pitanja ali vec sam saznao mnogo korisnih informacija pa hvala svima...
Da, dize mi se kosa na glavi...
To o wattima zanemari. Sve ce pasat. A ak te bas stvarno zanima onda cu ti dati link na jedan drugi topic gdje imas sve objasnjeno.
Huh samostojeci za 2 soma? Maloprije spominjani DALI je 2900kn
JBL Balboa 30? On ti je oko 2000. A imas i za 2300kn komplet od 5 zvucnika bez suba, MAGNAT Monitor 990 SET, sto ne izgleda kao losa solucija.
musso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2007., 18:02   #11
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
@musso, svaki put mi voda krene na usta kad vidim te bowerse u tvom sigu...: nuts :
Jel valjaju?

Da imam love uzeo bih upravo to sto ti imas...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 19:06   #12
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Da, dize mi se kosa na glavi...
To o wattima zanemari. Sve ce pasat. A ak te bas stvarno zanima onda cu ti dati link na jedan drugi topic gdje imas sve objasnjeno.
Huh samostojeci za 2 soma? Maloprije spominjani DALI je 2900kn
JBL Balboa 30? On ti je oko 2000. A imas i za 2300kn komplet od 5 zvucnika bez suba, MAGNAT Monitor 990 SET, sto ne izgleda kao losa solucija.
Moze link?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 19:15   #13
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
@musso, svaki put mi voda krene na usta kad vidim te bowerse u tvom sigu...: nuts :
Jel valjaju?

Da imam love uzeo bih upravo to sto ti imas...


Bolje nemoj, postat ces picajzla

A-V: www.hgspot.hr tam imas sve navedeno
musso je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 19:27   #14
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
...A ak te bas stvarno zanima onda cu ti dati link na jedan drugi topic gdje imas sve objasnjeno...

taj link...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2007., 20:13   #15
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
taj link...
http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=21

evo procitaj, pa ces imati malo bolju sliku o wattima...
musso je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 10:45   #16
beavis
Premium
Moj komp
 
beavis's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Na moru
Postovi: 155
Moj savjet za receiver je nad.
__________________
beavis je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 19:45   #17
duldul
Premium
 
duldul's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 282
pronađi si negdje staro pojačalo za cca 1000kn i uzmi dva solidna zvučnika za cca 2000kn pa ćeš imat zvuk iz svih mogućih rupica u sobi

fućkaj 5.1 sisteme, nećeš ih nikad koristit. ionako tek kod nekoliko filmova možeš osjetit doživljaj
__________________
...live long and prosper...V

GA-X48-DQ6
Q9450
Gigabyte 6870
2*2GB Mushkina
duldul je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 19:58   #18
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor beavis Pregled postova
Moj savjet za receiver je nad.
ako može malo više o tom savjetu?


@A-V

NIećeš lako složiti kvalitetan surround sistem. Ako želiš kvalitetu uz neku budget cjenu onda je to stereo, ako samo želiš da zvuk doalzi sa svih strana onda skupi novce pa potražni šta možeš naći za te pare, većina će zadovoljiti tvoje zahtjeve. Imaš gotovih rješenja od Yamahe i Pioneera koji taj segment dosta kvalitetno odrađiju, ali o čistom i kvalitetnom zvuku tu nema spomena.

__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 22:08   #19
duldul
Premium
 
duldul's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 282
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
ako može malo više o tom savjetu?


@A-V

NIećeš lako složiti kvalitetan surround sistem. Ako želiš kvalitetu uz neku budget cjenu onda je to stereo, ako samo želiš da zvuk doalzi sa svih strana onda skupi novce pa potražni šta možeš naći za te pare, većina će zadovoljiti tvoje zahtjeve. Imaš gotovih rješenja od Yamahe i Pioneera koji taj segment dosta kvalitetno odrađiju, ali o čistom i kvalitetnom zvuku tu nema spomena.
a ni to baš nije jeftinjara
kad sam si ja gledao prije nekoliko mjeseci, nije me zadovoljavalo ništa ispod 2000 kn, ni malčice.
__________________
...live long and prosper...V

GA-X48-DQ6
Q9450
Gigabyte 6870
2*2GB Mushkina
duldul je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 22:19   #20
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
čuj 2000 kn je minimum za takav jedan sistem pa negdje do 4000 kn. Ako misli raditi nešto tipa HI-FI surround onda mu treba puno puno više love. Pojačalo, kablovi, zvučnici... pa da sev uzme iz ulazne klase treba barem 8000-10000 kn... Skup sport...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2007., 13:54   #21
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Pogledaj si ovo: YAMAHA RX-V659 oko 3100... bitno je kod ovog modela sto je taj najslabiji koji ima feature da ti zvuk prilagodi tvom razmjestaju zvucnika u sobi.
2.0 postava nema zasebe izlaze, ima zasebne samo za preamp ako spajas u neko drugo stereo pojacalo. Gdje preamp samo salje cisti signal. Ako ides na soluciju da imas samo reciever onda gledas odozada i sve normalno spajas. I onda reciever pojacava i FL, FR zvuncike.
Kad ides slusat glazbu ako hoces samo na stereo onda imas opciju Direct Stereo na recieveru: "Direct Stereo causes the input stereo signal to bypass the DSP circuitry so the pure signal is output without any processing or data loss whatsoever."
Ima nesto sto jos nije jasno?
Kolko para mislis dat za zvucnike?
musso sto mislis o Sony str-da1200es ?
2600kn a jako mi se dobar cini...

btw bio sam pred 15 dana kod ujaka i kupio je CM7 i CM1 i odgovarajuci centar + rotel 6.1 receiver neki top class nisam gledao opce koji je, + monster cable... sliku na pioneerovoj 60" plazmi upotpunio je dvd player by rotel

odmah sam ga pitao gdje je najbliza videoteka blizu jaruna i posudio special edition LOTR: 2 i 3 original u dts-u....
i vratim se ja i bas mi kaze ujak da idu na golf i poslije na trening stolnog...ono kao pripazi kucu 3-4 sata...
izivio sam se...ma sa cm7 netreba ni s od subwoofera i dizajn je killer...stvarno sam ostao zapanjen...

ljudi stvarno sorry na OT-u al ovo sam morao napisati


autoru teme savjetujem da razmisli o ovom da1200es jer je dosta dobra cijena a nudi mnogo
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2007., 18:20   #22
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Ima li preporuka i za neki dobar DVD/HDD recorder sa HDMI izlazom i 1080p (znam da trenutno 1080p ne znaci nista ali mislim da je dobro ulaganje za buducnost) reprodukcijom? HDMI mi se isto cini najbolja solucija sto se cini zvuka i slike pri spajanju na reciever...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2007., 18:37   #23
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ma CM7 je preje**** zvucnik, nije to dzaba B&W.

Koji crni sub, nije to ni pravljeno da treba sub
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2007., 20:16   #24
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
musso sto mislis o Sony str-da1200es ?
2600kn a jako mi se dobar cini...

btw bio sam pred 15 dana kod ujaka i kupio je CM7 i CM1 i odgovarajuci centar + rotel 6.1 receiver neki top class nisam gledao opce koji je, + monster cable... sliku na pioneerovoj 60" plazmi upotpunio je dvd player by rotel

odmah sam ga pitao gdje je najbliza videoteka blizu jaruna i posudio special edition LOTR: 2 i 3 original u dts-u....
i vratim se ja i bas mi kaze ujak da idu na golf i poslije na trening stolnog...ono kao pripazi kucu 3-4 sata...
izivio sam se...ma sa cm7 netreba ni s od subwoofera i dizajn je killer...stvarno sam ostao zapanjen...

ljudi stvarno sorry na OT-u al ovo sam morao napisati


autoru teme savjetujem da razmisli o ovom da1200es jer je dosta dobra cijena a nudi mnogo
: nuts :Jel moze biti i meni ujak? :clap:
Mislim da je ona Yamaha ipak za klasu bolja. No ovo je i jeftinije. Trebalo bi to istestirati, isprobati i cuti pa onda mozemo konkretno pricati.
CM7 je za vece sobe, CM1 bi zvucao praznije u vecoj sobi, inace mislim da razlike izmedu CM1 i CM7 u kvaliteti zvuka nema.
To sto on ima je moj sistem snova, (osim jos dodatak zasebno stereo pojacalo) nista vise si ne zelim.
Jarun velis? To mi blizu
musso je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2007., 20:40   #25
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Hocu i ja takvog ujaka : nuts : : nuts : : nuts :
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2007., 21:49   #26
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Ima li preporuka i za neki dobar DVD/HDD recorder sa HDMI izlazom i 1080p (znam da trenutno 1080p ne znaci nista ali mislim da je dobro ulaganje za buducnost) reprodukcijom? HDMI mi se isto cini najbolja solucija sto se cini zvuka i slike pri spajanju na reciever...
Koliko sam shvatio ti trazis ovo ?

Ili ipak ovako nesto?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2007., 14:18   #27
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
: nuts :Jel moze biti i meni ujak? :clap:
Mislim da je ona Yamaha ipak za klasu bolja. No ovo je i jeftinije. Trebalo bi to istestirati, isprobati i cuti pa onda mozemo konkretno pricati.
CM7 je za vece sobe, CM1 bi zvucao praznije u vecoj sobi, inace mislim da razlike izmedu CM1 i CM7 u kvaliteti zvuka nema.
To sto on ima je moj sistem snova, (osim jos dodatak zasebno stereo pojacalo) nista vise si ne zelim.
Jarun velis? To mi blizu
Sto se tice ovog sonyevog receivera, imam novi What Hi Fi? i dobio je nagradu za "best for value receiver of the year"
ako mu oni daju 5 ***** onda mora biti dobar

e btw kad smo kod ujaka oces cuti jednu stvar koja jakooooo boli?
znas kakve su mrezice na cm seriji?veoma pomicne... I tako su ti se klinci igrali i jedan je bacio jastuk na zvucnik i ovaj pokupio mrezicu i ona rubom zastrugala visokotonac na lijevom CM1.... ja dok sam to vidio.....
da je moj zvucnik klinac bi 2 mj bio u tamnici...ovaj podrumu : Machineg
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2007., 17:08   #28
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Sto se tice ovog sonyevog receivera, imam novi What Hi Fi? i dobio je nagradu za "best for value receiver of the year"
ako mu oni daju 5 ***** onda mora biti dobar

e btw kad smo kod ujaka oces cuti jednu stvar koja jakooooo boli?
znas kakve su mrezice na cm seriji?veoma pomicne... I tako su ti se klinci igrali i jedan je bacio jastuk na zvucnik i ovaj pokupio mrezicu i ona rubom zastrugala visokotonac na lijevom CM1.... ja dok sam to vidio.....
da je moj zvucnik klinac bi 2 mj bio u tamnici...ovaj podrumu : Machineg
Da, mrezice imaju magnete na rubovima. Sto je fenomenalno, jer kad maknes mrezicu nema nikakvih rupica pa puno bolje izgleda. A pomicne jesu ali ujedno i drze dosta dobro.
Za tog sonya, best value mozda da. Ali i razlika u cijeni je poprilicna, tak da mi se ne cini iste klase.
Niti jedan casopis nece pljuvati po nekom proizvodu, a i da te netko dobro potplati nahvalio bi bilo sta. Najbolje je probati.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2007., 17:17   #29
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor musso Pregled postova
Da, mrezice imaju magnete na rubovima. Sto je fenomenalno, jer kad maknes mrezicu nema nikakvih rupica pa puno bolje izgleda. A pomicne jesu ali ujedno i drze dosta dobro.
Za tog sonya, best value mozda da. Ali i razlika u cijeni je poprilicna, tak da mi se ne cini iste klase.
Niti jedan casopis nece pljuvati po nekom proizvodu, a i da te netko dobro potplati nahvalio bi bilo sta. Najbolje je probati.
a neces komentirati ovo ostecivanje visokotonca?
ma znam da ovo treba testirati ali cini mi se ok receiver...iako izgled nekad vara

e sto kazes za Focal Jmlab Chorus S 726 ?slobodno i komentiras na mojoj temi za receiver.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2007., 18:36   #30
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
a neces komentirati ovo ostecivanje visokotonca?
ma znam da ovo treba testirati ali cini mi se ok receiver...iako izgled nekad vara

e sto kazes za Focal Jmlab Chorus S 726 ?slobodno i komentiras na mojoj temi za receiver.
Bolje da ne komentiram jer sam si zamislio kako netko meni ostecuje... : axeman :

Ne bih to uzimao, uzimao bih 716. Pa u koliku sobu to ide??
musso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na