Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2016., 14:23   #31
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
n66u nije single band, nego dual band 802.11n. ac56u je 802.11ac.
Istina,guglao sam i oba su dual band.Malo skuplji nego što trebaju ali bolje više platit pa biti ''sigurniji''.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 14:58   #32
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Razor Pregled postova
Ok, posto je tema "ozviljena" moze jos jedno "podpitanje" od mene. Gdje kupujete Mikrotikove?
Check it out !
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2016., 15:37   #33
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Perestrojka Pregled postova
Proguglo sam i ja, pa zato i pitam, jer ako je vjerovati google-u, mogu ga kupiti samo u Splitu. Nadao sam se damogu negdje uci sa kesom u ruci i izasci sa ruterom van.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 16:33   #34
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
H2 Shop je jedan od sluzbenih prodavaca u Hr.
http://www.h2-shop.com/
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 22:25   #35
MateMedija
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Krizevci
Postovi: 6
Pozdrav svima.
Prešao sam na Iskon i sada imam problema sa Wireless signalom. Želio bih kupiti dodatni Router pa ako može preporuka u cjenovnom rangu 200-250 HRK.
Hvala puno.
MateMedija je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 23:37   #36
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
n66u nije single band, nego dual band 802.11n. ac56u je 802.11ac.
Mikeyy je mislio na cpu u routeru, AC56U ima DUAL-CORE, N66U ima SINGLE-CORE cpu

oba cpu-a su na 800MHz
oba routera su dual-band

AC56U ima jaci CPU pa je samim time i bolji za OpenVPN u odnosu na N66U
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 09:54   #37
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
@mate
Tebi bi vjerojanto bio potrebniji range extender nego router. Daj malo više informacija što i zašto ti treba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 10:26   #38
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@mate
Tebi bi vjerojanto bio potrebniji range extender nego router. Daj malo više informacija što i zašto ti treba.
možeš mi objasnit koja je razlika između range extendera i običnog ap-a koji podržava universal repeater mode?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 11:02   #39
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
H2 Shop je jedan od sluzbenih prodavaca u Hr.
http://www.h2-shop.com/
E to se traži! Mučas gracijaz.
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 11:40   #40
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
i pro-ping
Isto ima ok cijene
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2016., 12:20   #41
MateMedija
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Krizevci
Postovi: 6
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
možeš mi objasnit koja je razlika između range extendera i običnog ap-a koji podržava universal repeater mode?
@coconout, @jp_rv
Imam problema sa wireless signalom od kada sam presao na Iskon i ZyXEL router. Sa T-comovim Tompsonom sam imao dobar signal po cijeloj kuci dok to sada nije slucaj. U prizemlju su "oscilacije" velike.
Planirao sam kupiti novi Router sa jacom/boljom "antenom" a ZyXEL koristiti prije njega "kao modem" no ako mozete preporuciti nesto drugo, dapace.

Hvala jos jednom.

Lp
MateMedija je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 12:47   #42
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
ako imas thomsona jos uvijek, spoji njega kao AP. bilo je riječi na forumu već kako napravit, ugasis dhcp i promijenis mu ip adresu, pa glumi samo AP
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 13:23   #43
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Trenutno sam i ja u potrazi za routerom pa me zanima kolika je jačina WiFi signala na MikroTik uređajima (konkretno hAP lite ili hAP ac lite) u odnosu na npr. Asus RT-AC56U i Siemens SX763 kojeg trenutno imam?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 13:39   #44
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Ovisi što ti treba, ali radije biraj uređaje s vanjskim i odvojim antenama, recimo npr. Asus RT-18u, on ima jači signal nego RT-AC56u - naravno ovisi što ti još treba od opcija routera
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 13:43   #45
MateMedija
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Krizevci
Postovi: 6
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ako imas thomsona jos uvijek, spoji njega kao AP. bilo je riječi na forumu već kako napravit, ugasis dhcp i promijenis mu ip adresu, pa glumi samo AP

Na zalost, morao sam im vratiti Thmpsona.
Moze li preporuka za novi, u cjenovnom rangu 200-250kn?
Najbitnija mi je jacina signala.
Hvala
MateMedija je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 15:56   #46
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor MateMedija Pregled postova
Na zalost, morao sam im vratiti Thmpsona.
Moze li preporuka za novi, u cjenovnom rangu 200-250kn?
Najbitnija mi je jacina signala.
Hvala
nemam toliko iskustva sa raznoraznim uređajima, u pravilu uvijek vrtim iste.
sx763 se manje vise svima pokazao kao decentan uređaj. out of the box će ti radit kao AP (again, ugasi dhcp i promijeni mu ip adresu) i to je to, ali on ne podrzava n standard (sta znaci da ti je max brzina wifi-ja 20tak mbit).
to je najjeftinija opcija jer su polovni po 50-60kn na njuskalu, ja ih trpam frendovima koji nisu zadovoljni sa signalom na novijim vdsl routerima a maksimalno škrtare s parama.

ostali su preporučeni tu u par tema, nekakvi tplinkovi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 16:05   #47
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
a ako uključiš super g, koliko onda dobiješ preko wifi? inače jednostavno ga upgredaš na 802.11n fleshanjem openwrt + dodavanjem usb wifi adaptera
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 16:14   #48
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
a ako uključiš super g, koliko onda dobiješ preko wifi? inače jednostavno ga upgredaš na 802.11n fleshanjem openwrt + dodavanjem usb wifi adaptera


ne, stvarno, di je ta opcija na openwrt-u? i zar nije da uređaji s druge strane trebaju podržavat superG inače nema smisla?
sjećam se toga iz ere siemensa se555 kad su stizali u paketu s onim siemensovim adapterom na usb kabelu koji kao podržava 108mbit. imam negdje pcmcia karticu koja podržava tih 108mbit iako nemam ju kamo utaknut.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 16:54   #49
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
istina treba ti superG kompatibilna kartica, zato je vjerojatno praktičnije rješenje usb wifi adapter na sx763. na ruterima koje koristim 1T1R usb adapter bez problema propušta oko 75Mbps.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 17:20   #50
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
istina treba ti superG kompatibilna kartica, zato je vjerojatno praktičnije rješenje usb wifi adapter na sx763. na ruterima koje koristim 1T1R usb adapter bez problema propušta oko 75Mbps.
da, meni lap prijavi 72mbit i realan copy-paste u mreži mi bude oko 4MB/s u sobi, i oko 6.5MB/s ako sam baš pored routera (no s obzirom da imam lan kabel na stolu, onda sam na gigabitu).
malo je kaotično stanje , previše susjeda...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 21:35   #51
Matas
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Pozz svima!

Molio bih za pomoc jer se bas i ne kuzim u ovo sve toliko (u usporedbi sa dosta vas) ... Takodjer mi treba router za kucnu uporabu jer ovaj iz Tcoma je drlog - uveo sam optiku ali router ne podrzava brzine koje mi optika moze dati. Uglavnom da sumiram sto mi treba:

- WiFi koji je brz. Jako brz. Optika mi je trenutno 700/100 (da, 700, uzeo sam 200 ali imam vec par mjeseci 700-770)
- Ogranicenje WiFi brzina po uredjajima (ako je moguce)
- Dobar signal - cca 20-30m (nije bitno toliko, neka se podstanara i dalje spaja na original routerov Wi-Fi)

Znam da ima mega skupih rijesenja, bilo bi super do cca 800kn da ima nesto pametnog a da ima sve navedeno ...

Za kraj me zanima koji je princip - ustekam LAN kabal u novi router i samo transmitatm Wi-Fi ili se mora jos nesto postaviti?

Hvala na odgovorima!!
Matas je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 22:09   #52
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
tebi treba dobar AC router kojeg za 800 kn definitivno nema. Nešto kvalitetno za te brzine ćeš morati platiti i preko 200 eur. Pogledaj Liknsys WRT1900AC ili NetGear Nighthawk, npr takvi uređaji bi zadovoljili po svim aspektima. Ali teško ćeš njih naći po 800 kn.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 23:12   #53
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,072
Citiraj:
Autor Matas Pregled postova
Pozz svima!

Molio bih za pomoc jer se bas i ne kuzim u ovo sve toliko (u usporedbi sa dosta vas) ... Takodjer mi treba router za kucnu uporabu jer ovaj iz Tcoma je drlog - uveo sam optiku ali router ne podrzava brzine koje mi optika moze dati. Uglavnom da sumiram sto mi treba:

- WiFi koji je brz. Jako brz. Optika mi je trenutno 700/100 (da, 700, uzeo sam 200 ali imam vec par mjeseci 700-770)
- Ogranicenje WiFi brzina po uredjajima (ako je moguce)
- Dobar signal - cca 20-30m (nije bitno toliko, neka se podstanara i dalje spaja na original routerov Wi-Fi)

Znam da ima mega skupih rijesenja, bilo bi super do cca 800kn da ima nesto pametnog a da ima sve navedeno ...

Za kraj me zanima koji je princip - ustekam LAN kabal u novi router i samo transmitatm Wi-Fi ili se mora jos nesto postaviti?

Hvala na odgovorima!!


kakvi sve pacijenti postoje ja ne vjerujem... znači ti ćeš iskeširat soma+ kuna na wifi router, a sa druge strane imaš šta, mobitel? laptop sa 1x1 broadcom karticom?

daj se poštedi muke, živaca i trošenja para i kupi si 10 metara utp kabela. bolje će radit.

konstruktivniji savjet ne mogu dat. morat ćeš pričekat nekoga tko actually ima i koristi ac router.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2016., 23:49   #54
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
A dobro, objasnite čovjeku bar ukratko da još ne zvizne hrpu para na router a da ništa ne dobije. Dakle za (eventualno) takve brzine na wirelessu moraš za početak imat uređaj koji također podržava ac standard da bi se mogle koristiti blagodati ac routera/ap-a. U protivnom ćeš se plakat.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 08:08   #55
Matas
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova


kakvi sve pacijenti postoje ja ne vjerujem... znači ti ćeš iskeširat soma+ kuna na wifi router, a sa druge strane imaš šta, mobitel? laptop sa 1x1 broadcom karticom?

daj se poštedi muke, živaca i trošenja para i kupi si 10 metara utp kabela. bolje će radit.

konstruktivniji savjet ne mogu dat. morat ćeš pričekat nekoga tko actually ima i koristi ac router.
Postoje pacijenti nazalost, da. Dvoumio sam se uopce postaviti li pitanje na forumima ili ne bas zbog takvih intelektualaca kao sto si ti ...

Uglavnom - imam MacBook Pro koji kao prvo podrzava do cca 547Mbps i podrzava ac standard. Kao drugo, ako nisi znao MacBook nema Ethernet ulaz a adapter košta cca 150-200kn. Kao trece bas je zakon kada imas laptop a hodaš okolo sa njim i uštekanim kablom, nema boljeg od toga. Kao cetvrto 800 < 1000.
Matas je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 08:31   #56
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Ne moraš kupiti ruter. Strpi se mjesec dana, u dolasku su moćni APi (vidi CES2016 reports) koji će svi biti AC (neki čak i AD).
Ili kupi Apple uređaj, spoji ga kablom na ruter, konfiguriraj kao AP i vozi.
Samo se bojim da sa 800 (pa niti sa 1000) krznenih nećeš biti ni blizu dosega takvih uređaja.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 08:45   #57
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 10:58   #58
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
samo napomena
- Još uvjek ima više korisničkih uređaja koji imaju samo 2,4GHz wifi
- Mod "ac" radi samo na 5GHz
- WiFi EMpolje na 5GHz teže prolazi kroz prepreke za razliku od 2,4GHz, zidovi stropovi itd.
- Brzina npr 1,2Gbit/s je teoretska dok u praksi bez smetnji iznosi tek malo više od pola...
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 11:18   #59
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Jucer kupio i postavio ovaj Mikrotik od 180kn. Zahvalio bih se svima na savjetima sto za odbari sto za shop. Mali radi ko veliki a o opcijama naspram Optiminog routera necu trositi rijeci, igrao sam se 2 sata s njim ko malo dijete
Razor je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2016., 12:21   #60
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Može link na točan model mikrotika?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na