Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2011., 14:16   #1
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Maximus 4 Extreme OC report

Maximus 4 Extreme
Imao sam priliku testirati Maximus 4 Extreme pa bi rado podjelio iskustva s dotičnom.
Nebi previše pričao da ovo sve nebi postalo dosadno al s nekim bitnijim stvarima, stvarima vrijednim pažnje bi vas ipak pridavio.

Najprije bi pohvalio sam dizajn ploče koji malo baca na evgainu classified seriju no korištene su nešto svjetlije nijanse crne boje a kako sam imao kod sebe jednu classified ploču, slikao sam ih jednu pored druge tako da estetski dojam ostavljam svima na volju.
Bundlea ima pregršt no kao što rekoh, sitnicama vas neću daviti.


Počevši s OCom, najprije sam flashao BIOS na tada najzadnju verziju odnosno 1101 no kasnije sam htio probati sa starijim BIOSom i tu je došlo do problema "kako vratit na stariju verziju biosa". Znam da sam negdje slučajno bio pročitao da je moguće pa sam išao potražiti i rješenje je stiglo veoma brzo.

How to downflash BIOS @ Maximus 4 Extreme?
Jednostavno da jednostavnije nemože biti. Skinete željenu verziju BIOSa sa službenih stranica, preimenujete ju u M4E.ROM i stavite na USB stick. Nakon toga izgasite računalo, stavite USB u ROG Connect USB utor i držite ROG Connect tipku (koja je pokraj utora) par sekundi. Nakon puštanja dugmeta, lampica bi trebala treptati kao i ona od BIOSa koji se downflasha (Asus ima 2 BIOS čipa). Napomena je da se sve ovo radi dok je računalo izgašeno. Nakon downflaha ide standardna procedura: bootanje u Winse, gašenje računala, clear CMOS, bootanje, restart i overclocking .


Asus ROG iDirect
Sljedeće, prije nego pređem konkretnije na OC, bih spomenuo Asusovu aplikaciju za overclock sa smartphonea ili pak nekog drugog računala.
Pošto sam imao pri ruci samo Appleov iPod koristio sam njega. U kratkim crtama, aplikacija se zove ROG iDirect i omogućuje vam monitoring, overclocking i remote control sa smartphonea. Na glavno računalo se moguće povezati putem Bluetootha, Wirelessa ili pak USBa. Ova aplikacija je jako zgodna i svakako bi preporučio drugima koji budu imali priliku da ju okuse. Pošto nisam imao dobru kameru da snimim čitav proces spajanja, prilažem jedan youtube filmić koji to jako dobro opisuje.





Više pogledajte na OVOM linku.
Nije reklama već nemam vremena za resize slika, sry.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 30.12.2022. u 21:28.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na