Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2009., 15:45   #1
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
Unknown Device na laptopu dv6838nr

ovako ide problem.. laptop je ovaj http://tinyurl.com/72ktv7
gore je bila vista home.. ja maknuo i stavio XP x64 radi 4GB rama..
pošto na stranicama proizvođača nema drivera za XP x64, tražio sam od drugih modela sa istim komponentama.. znači, instalirao sam drivere za chipset, grafa, ethernet, wireless, card reader, zvuk... i to sve šljaka.. ali ostao je jedan žuti uskličnik, Unknown Device.. piše pod location da je to Intel(R) ICH8M LPC Interface Controller - 2815..
preokrenuo sam google naopačke i našao da se treba instalirat HP Quick Launch Buttons...
koji god skinem, 6.40B, 6.40.8.2H, bilo koji, prvo kaže da nije za taj operativni sistem... pa sam našao da pod compability stavim na Run this program in compability for Win XP, i instaliraju se ti HP QLB, ali nakon restarta ostaje žuti uskličnik...
pa opet, mislim da taj laptop ima i IrDa, pa se u nekim slučajevima spominje da treba stavit CIR driver, iliti Consumer IR, a ja ga ne mogu nigdje nać.. i sad, zna možda netko kakvo riješenje?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 16:24   #2
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
zaboravite, našao... da, problem je bio u tim quick launch button driverima, išao sam ručno folder po folder i instalirali se driveri iz foldera Remote Driver, i to na kraju je HID keyboard Device.. i to je to..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na