Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2007., 14:10   #1
blaxx
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 11
Exclamation --------KASDA--------

lan------> i promijenite vasu ip adresu i tamo sve adrese kako su postavljene samo promijenite onu 1 u nulu dakle ovako to mora izgledat:

[img=http://img341.imageshack.us/img341/3396/postavkeug2.jpg]

i to je to (za sad) na jednom pc. Sada odite na drugi pc 2 i samo ip adresu promijenite na 192.168.0.xxx
I to je to sada kada ste to napravili mozet ici sa ovog pc na neta a kad recimo tata oce na net na onaj komp samo se disconect-ajte pustite ga da se connecta odite na start----> connect to ----> show all connections>>>i pokrenite konekciju pod internet gateway stisnite connect to je to. Vi ste na netu i on je kada on ode disconect vi samo odete na svoju konekciju (ne ovu kojom se sada popeli). I to je to.
-->
Pozdrav! Nemoj te se ljutit sto nisam se prestavio i tako....

Cilj mi je bio (prije pola godine) Da se spojim sa dva kompa na net. I onda sam trazio po googlu cijelo vrijeme i nsao ovaj forum i uspio sam ih spojit. E sad ce neko pitat sta ja to pisem roman??? No dobro da pocnem. Ovako ako imate Kasdu 318-mui i recimo da ste uspjeli prebacit ga u router mode (necu vise pisat kako da to stavim zato jer imate na forumu kako) onda ako napravite kako vam kazu na forumu da kasda ostane skroz spojena na net onda mozete ici istovrijemeno. Ali ima i onih (malo ali opet) postotaka koji nemaju 18 ali imaju starog kojeg treba net all time ali cijelo vrijeme. I onda oni pocmu gluposti pricat kako nemaju onu ikonicu Connect i disconect. (neznaju a tvrdoglavi). Uglavnom evo u cemu je rijec.

Kada postavite kasdu u router mode nemoj te upisivat u routeru vase korisnicko ime i lozinku od isp-a. Kada ste to napravili neka zapocetak budu ip adrese 192.168.1.xxx kada ste to postavili morate vijdeti drugi komp i za sigurnost probajte nesto sherat. Ako mozete i sve je u redu slijedi GLAVNA FORA a to je, da odete na vasu dsl konekciju odete na properties kliknite ADVANCED i stavite kvacicu na Alow other network users to connect trough this computers internet conection.Vasa ip adresa se odmah mijenja na 192.168.0.1 to je u redu. sada otvorite internet explorer otvorite routerovu stranicu i odite na :
advanced setup ------> lan------> i promijenite vasu ip adresu i tamo sve adrese kako su postavljene samo promijenite onu 1 u nulu dakle ovako to mora izgledat:

[img=http://img341.imageshack.us/img341/3396/postavkeug2.jpg]

i to je to (za sad) na jednom pc. Sada odite na drugi pc 2 i samo ip adresu promijenite na 192.168.0.xxx
I to je to sada kada ste to napravili mozet ici sa ovog pc na neta a kad recimo tata oce na net na onaj komp samo se disconect-ajte pustite ga da se connecta odite na start----> connect to ----> show all connections>>>i pokrenite konekciju pod internet gateway stisnite connect to je to. Vi ste na netu i on je kada on ode disconect vi samo odete na svoju konekciju (ne ovu kojom se sada popeli). I to je to.

Zadnje izmijenjeno od: blaxx. 03.03.2007. u 00:23. Razlog: grijeske (novi sam)
blaxx je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 14:24   #2
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
lijepo od tebe da si ovo napisao ali...

1. prevelike slike u postovima - povlače kaznu - za sada samo upozorenje pošto vjerojatno nisi stigao pročitati pravila

2. izražavanje ?? mislim da se sve ovo može savršeno dobro shvatiti i bez spominjanja nekih organa isl.


evo malo lakoga štiva:

http://forum.pcekspert.com/faq.php
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2007., 20:40   #3
blaxx
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
lijepo od tebe da si ovo napisao ali...

1. prevelike slike u postovima - povlače kaznu - za sada samo upozorenje pošto vjerojatno nisi stigao pročitati pravila

2. izražavanje ?? mislim da se sve ovo može savršeno dobro shvatiti i bez spominjanja nekih organa isl.


evo malo lakoga štiva:

http://forum.pcekspert.com/faq.php
Popravio sam sory ali sada znam ubuduce.
blaxx je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 23:02   #4
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
lol pa kud si tolko smanjio sliku gle, uploadaj sliku normalne velicine na www.imageshack.us - i kopiraj onaj link di pise "Forums 1" ili tako nesto, i pasteaj ovdje. Ili stavi obicni link na sliku
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na