Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2006., 20:18   #91
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
nema veze to sto si stavio zastitu s MAC adresama, glavno da si dozvolio pristup na router MAC adresi od laptopa...radi li ti net na kompu? kad umrezis laptop i komp preko wirelessa, jel vidis laptop na mrezi (ili obrnuto)? kako si namjestao wireless na laptopu?
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2006., 22:17   #92
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Jesu li IP adrese automatski stavljene na laptopu?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2006., 22:29   #93
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Kao prvo, jel ti enable-an DHCP na routeru? udji u router, odi na advanced setting->local area connection i tamo stavi na off. Takodjer pogledaj koji ti je IP od routera (po defoltu 192.168.2.1 i subnet mask 255.255.255.0 to ostavi tako)

onda odi u mreznu LAN i stavi IP 192.168.2.2, subnet isti kao kod routera, defolt gateway 192.168.2.1
odi u propertise od WLAN karice i tamo stavi IP 192.168.2.3, subnet kao kod routera. defolt gateway 192.168.2.1

Za ugodnije surfanje bez izbacivanja stavi DNS adrese na routeru:
Advanced setting->internet->internet connection->DNS servers i tamo stavi u prvo polje 195.29.150.3 a u drugo sve istko kao u prvom osim 3 koju zamjeni sa 4

I sad bi sve trebalo radit.

Najbolje ti je imat router na always on, ostalo radi probleme nakon sto se disconnektas....
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2006., 12:59   #94
davor_mrgud
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
E moj Niko... da vidimo po redu. Na prvo pitanje odgovor je da, sto znaci da sam dozvolio pristup na ruter preko dvije mac adrese, jednu sa pc-ja (tocnije mac adresa od 108-ice koja pise na dnu spravice) a drugu sa laptopa (wireless conn. kartica support, pa na details) medjutim tada mi se ta dva racunala ne vide kako se to strucno kaze... plus sto sa laptopom vise ne mogu otvarati web stranice iako mi barba u sluzbi za korisnike kaze da sam uredno spojen. Kada spojim laptop preko mreznog kabela direkt na ruter sve mi radi. A sto se zadnjeg pitanja tice, molio bi malo pojasnjenje sto je pjesnik mislio time reci, jer kao sto rekoh laik sam u najgorem smislu te rijeci.
davor_mrgud je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2006., 13:06   #95
davor_mrgud
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor domy_os
Jesu li IP adrese automatski stavljene na laptopu?
Trenutno mi je laptop spojen mreznim kabelom i ip adresa mi je na automatski... kada sam ga spajao na wireless probao sam i automatski i rucno upisivati ip adrese, gateway i DNS servers i obje mi opcije na zalost ne daju rezultate.
davor_mrgud je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2006., 13:19   #96
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Jel možeš preko wifi s laptopa pristupit routeru?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2006., 13:55   #97
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ovo je Pomo napisao, na stranici prije jesi isao ovim postupkom kreirat wireless na laptopu?
"2. Kreiranje wifi mreže iz windowsa:

Prvo idemo u control panel i pokrećemo wireless network setup wizard
http://img84.imageshack.us/img84/4430/mrea17du.gif
http://img84.imageshack.us/img84/6/mrea23la.gif
http://img84.imageshack.us/img84/1286/mrea36cw.gif

U idućem koraku mreži dodjeljujemo ime (SSID), te označujemo da želimo koristiti WPA enkripciju.
http://img68.imageshack.us/img68/8739/mrea44gg.gif

Pri unosu network ključa nude nam se 2 opcije : a) between 8 and 63 characters (ASCII)
b)exactly 64 characters using 0-9 and A-F (hexadecimalno).
Radi lakšeg pamćenja šifre bi bilo poželjno koristiti prvu opciju.
http://img68.imageshack.us/img68/8295/mrea52xd.gif

Kad smo kreirali šifru u idućem prozoru izabiremo set up a network manually, next I potom finish.

http://img98.imageshack.us/img98/3252/mrea61sg.gif
http://img98.imageshack.us/img98/846/mrea78tq.gif


3.Podešavanje mrežnih I sigurnosnih opcija u routeru (gigaset se515):
Kakos smo već podesili mrežne postavke u windowsima router moramo podesiti preko mrežnog kabela.
U security setupu prvo zadajemo routeru njegovu login šifru, šifru koju koristimo za pristup routeru preko njegovog web sučelja, u browser upisujemo 192.168.1.1, odnosno 192.168.2.1 za se555, login->security setup
http://img84.imageshack.us/img84/7005/security13qc.gif


Next->upisujemo SSID (ime mreže) mora biti isti ono koje smo upisali u wireless network setup wizardu, i SSID visibility stavljamo na invisible
http://img98.imageshack.us/img98/6440/security27tc.gif



Next->wifi protected access mechanism WPA-PSK, WPA preshared key characters, i upisujemo network key identičan onome iz win, izmđu 8 i 63 znaka, WPA group rekey interval:10, data encryption: tkip
http://img98.imageshack.us/img98/8952/security30ao.gif

Idemo sa next do kraja wizarda i napravimo eventualni backup postavki. Reboot routera.
Sigurnost radi kasnije još pod advanced setup ->wireless->access control upisati mac adresu svoje wifi kartice.

Sve je rađeno na čistoj instalaciji win xp sp2 i siemens routeru gigaset se515. ..."

probaj ovako napravit, pa onda javi jel ima kakvog rezultata...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2006., 22:27   #98
davor_mrgud
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Hmmm... posto sam se upravo vratio iz maskara, i ne osjecam se bas najbolje pa mozda bolje da rezimiram. To je procedura koju trebam napraviti samo na laptopu bez da diram pc. Nakon toga bi laptop trebao raditi bez mreznog kabela???
davor_mrgud je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2006., 22:30   #99
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor davor_mrgud
Hmmm... posto sam se upravo vratio iz maskara, i ne osjecam se bas najbolje pa mozda bolje da rezimiram. To je procedura koju trebam napraviti samo na laptopu bez da diram pc. Nakon toga bi laptop trebao raditi bez mreznog kabela???
Da, ali kako si se vratio iz maškara možda bolje da to ostaviš za sutra : cheers2
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2006., 19:30   #100
davor_mrgud
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Pomo Pomo... majstore svaka ti dala, makar karamelu. Slijepo sam se drzao tvojih uputa (osobito one da se posla uhvatim danas, a ne jucer... hehehe), i jos kasnije nesto sitno procackao i to sad sljaka bez beda. Pa mozda i nisam takav tukac kao sto sam mislio da jesam. Hvala jos jednom na pomoci, pozdrav!!! I naravno Niki koji se potrudio iscackati onaj tvoj post. Hvala ekipa.
davor_mrgud je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2006., 16:20   #101
davor_mrgud
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
E sad kada sam vec umrezen... mogu li ja nekako pratiti ta dva kompjutera kada i koliko dugo se vremenski spajaju na net i sto mi je najvaznije skuziti ako mi se prikrpi netko treci. Postoji li nekakav program za to?!
davor_mrgud je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2006., 20:18   #102
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
nema na cemu
ako si stavio samo da odredjene MAC adrese imaju pristup na router, tesko da ce ti se netko spojit, a posto su t-comovi routeri toliko jadni, neznam na koj bi nacin vidio dal ti se jos netko spoji...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2006., 23:09   #103
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jedino da pogledas tamo pod status kad udjes u router, pa vidis kolko klijenta imas pod wireless...
I tako svaki put.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2006., 15:51   #104
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Hmm, nisam dugo svracao na ovaj thread pa sam danas.....

Čitam i vidim da jos nitko nije slozio govnoset555 da mu radi bez beda, da zaboravi na njega. Ja sam se vec navikao na reset gigaseta (kad se desi ono da je spojen, a nemozes otvoriti nijednu stranicu) koji mi se desava redovito kada je wireless dignut, a nisam 20-ak minuta spojen na net.

PS: Nisam jos stavio onaj novi firmware koji je Buljo užicao, jel se isplati staviti ga ????
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2006., 19:24   #105
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Nis ne rjesava novi firmware, samo navodno sere jos kod prikapcanja printera....

I dalje postoji taj tvoj problem koji se restartom rjesava.

Al mislim da je Pomo rekel, da kod tih SE555, neki rade najbolje sa "connect on demand", neki sa "connect manuall" a neki, kao moj i tvoj, rade najbolje na ".always on" .

Sad ili stavi na ono kaj ti najbolje radi (znaci always on) ili se muci sa restartanjem Meni je to vec isto preslo u naviku....
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2006., 00:47   #106
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Nist, onda ostaje ovako kako je, jer na allways on mi polako cucla, a gamadi nedam ni bajt.
To mi isto nije jasno, šogoru nist ne vuce sa neta, a meni da.....a 90% sam siguran da mi prije nije cuclo......&##*?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2006., 01:03   #107
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma meni je cuclo iako nisam imao nis prikopcanog na njega (nit WLAN nit LAN). Su mene nasli krast, gamad jedna....
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na