Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2019., 09:46   #1
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Ssd write protection

Dakle, situacija je sljedeca.

Frendov komp u subotu skidao updatove za desetku, sve super, ugasio ga, jucer ujutro pokusava ga upaliti, dodje do post screena i ne ide dalje.

Nakon cjelodnavne analize problema skuzio da je na ssd-u stavljen write protetcion. Kaze frend ako se moraju dizati opet windowsi nema problema, brisi ssd. Al nikako ne uspijevam maknuti zastitu.

Pokusao preko cmd-a, pokrenut kao administrator, preko regedita, pokusao brisati particije preko disk menagmenta, bezuspjesno. Skinuo sve programe koje sam nasao na netu za micanje zastita i formatiranje diskova, ni jedan na pomaze.

Jel ima jos nesto sto bih mogao probati ili da ga objesim na kljuceve kao privjesak?

Ssd je patriot 240gb m.2.
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 11:34   #2
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Teško da je to softverski problem, patriot ti je otišao.


Koliko je to staro? SSD-i imaju određen broj TB koje mogu zapisati prije nego što odu u read only mode, ali to se može dogoditi i ranije ako drive iz nekog razloga faila.



Ako ne možeš maknuti write protection normalnim putem (cmd i diskaprt), nemaš što.

Možda netko ima pametniji prijedlog, ali meni se čini da ti je taj patriot gotov nažalost.
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2019., 12:05   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 14:37   #4
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Bootat neki live linux, tipa Ubuntu 18.04 i napraviti secure erase sa hdparm programom, a prije toga može isto probati i skinuti bitne podatke ako ih ima sa ssd-a.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 20:33   #5
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
ssd je oko 4 godine star, gara je bila 3 godine pa slanje na sevis mislim da nije isplatljivo.



@Nikky sve prijedloge sa linka sam vec pokusao


@zdravko_c nisam na ti sa linuxom, ne bih htio zayebati do kraja ako ima nade za spas, budem vidio sa frendovima koji su na linuxu za to, ako ne pomogne bit ce fora privjesak


hvala svima na prijedlozima
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2019., 09:32   #6
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Kod mene ,na ssd transcend ssd 220S, 240gb,se dogodilo isto i još je promjenjen naziv SSD-A,u SATAFIRM S11,starom godinu dana.Grebem po guglu i pokušavam ga formatirati ali zasad bezuspješno.Obrišem ga iz drugih Windowsa,ali se ponovo sve pojavi,morat ču ga reklamirati.Lp
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2019., 19:17   #7
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Napokon stigao uhvatiti nekog da mi provjeri ssd na linuxu, ista stvar. Ssd ima oko 4 god ali komp je 90% vremena radio samo vikendima, a download folder je bio napravljen na drugom hardu tako da nekako sumnjam da je dosao do 0TB zapisivanja.
Uglavnom moze lokot na temu. Lp
bamuja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na