Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2009., 22:27   #1501
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Ovako imam logitech s200 zvucnike koji su crkli i logitech mi je poslao x-240 kao zamjenu za moje putem UPS-a(neka pošta ili šta već).
Sad po trackingu mi piše ovo:
SHIPMENT PENDING RELEASE FROM CLEARANCE AGENCY
Da li to znaci da je na carini i dali mi mogu naplatiti porez i carinu na zvucnike koji su poslani kao zamjena? I što uciniti ako me budu trazili da to platim?
Inace zvucnici su oko 350kn kod nas!
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2009., 23:10   #1502
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor dobri1 Pregled postova
Da li to znaci da je na carini i dali mi mogu naplatiti porez i carinu na zvucnike koji su poslani kao zamjena? I što uciniti ako me budu trazili da to platim?
Inace zvucnici su oko 350kn kod nas!
Nevezano uz pitanje.. zasto si reklamirao kod logitecha, a ne gdje je kup
ljeno?
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2009., 23:15   #1503
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ok, za projektiranje, izvedbu i održavanje se slažem da tu ima mogućnosti zarade, ali mislim da je trgovina poput hgspota, vemila i sličnih ovdje vrlo "tanka". takve poslove dobija siemens, compaq, ibm i slični. tu maloprodajni lanci ne mogu konkurirati a vjerovatno nemaju niti kadra za to.
Maloprodajni lanci kupuju robu od ovih velikih. A ti veliki njima prodaju s minimalnim marzama i ti isti lanci isto tako minimalno dizu da bi ostali konkurentni. Red velicine marze na jednom prijenosniku ti se krece od par desetina kuna navise.
Iz istog razloga svi se sve vise prebacuju na konzumnu elektroniku (TV, bijela tehnika, kucanski aparati i slicno) jer su marze vise, roba je duze na trzistu i bitno je manje problema.

Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
za manje sisteme (2-5 radnih strojeva) jošnekako, ali tu nema baš kruha. tako da mi još uvijek "vise nego standardna" marža od 1% zvuči nerealno. mislim da svi oni mogu zatvoriti trgovine sa maržama manjim od 30-50% na jeftiniju robu, a 20-tak % na skuplju.
30-50%?

Mislim da su zadnji put takve marze bile prije jedno 15 godina, prije pojave M elektronike, Polarisa i slicnih.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 21:55   #1504
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nevezano uz pitanje.. zasto si reklamirao kod logitecha, a ne gdje je kup
ljeno?
Zato jer logitech daje 3god jamstva a firma di sam kupio 2god i tamo je isteklo pa mi je jedina opcija bila logitech.
Dali itko zna odgovor na pitanje?
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 00:20   #1505
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Maloprodajni lanci kupuju robu od ovih velikih. A ti veliki njima prodaju s minimalnim marzama i ti isti lanci isto tako minimalno dizu da bi ostali konkurentni. Red velicine marze na jednom prijenosniku ti se krece od par desetina kuna navise.
Iz istog razloga svi se sve vise prebacuju na konzumnu elektroniku (TV, bijela tehnika, kucanski aparati i slicno) jer su marze vise, roba je duze na trzistu i bitno je manje problema.



30-50%?

Mislim da su zadnji put takve marze bile prije jedno 15 godina, prije pojave M elektronike, Polarisa i slicnih.
ja isto mislim da nisu tako male marze...
pouzdano znam(jer znam ljude u hgspotu pa smo gledali u kompjutor) da je na moj lap (lenovo t400) njihova marza bila 17%. a lap je tad kosto 9500kn, tjedan dana poslje su poskupili na preko 10000kn jer je tad ono dolar bio naglo poraso itd...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 00:24   #1506
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
ja isto mislim da nisu tako male marze...
pouzdano znam(jer znam ljude u hgspotu pa smo gledali u kompjutor) da je na moj lap (lenovo t400) njihova marza bila 17%. a lap je tad kosto 9500kn, tjedan dana poslje su poskupili na preko 10000kn jer je tad ono dolar bio naglo poraso itd...
Old Iggy priča za veleprodaju.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 01:47   #1507
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
nitko normalan ne radi sa maržom od 1%. ekonomski je to nemoguće. osim ako je lopov i ako prodanu robu ne plati dobavljaču.

1% se radi na skoro svim vecim projektima. veleprodaja u IT segmentu radi sa prosjecno 3-4-5% marze.

30% marze nisam vidio na artiklu u veleprodaji onak godinama

tako da iggy dobro kaze.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 19:41   #1508
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Pozz svima....

Imam par pitanja.....

Danas mi je riknuo Fortron 650W GLN kupljen rabljen na forumu... ( sva sreća riknuo je samo on, nije ništa povukao za sobom )

Garancija je bila al nisam ziher dal je još ima... al sam 90% siguran da ima....

Pošto kod kupnje mi je pippincro poslao scan računa , koji je propao crknutim diskom... prije 3 mjeseca.....

napajanje je kupljeno u Vemilu Čakovec, kolko se ja sječam....

Sad me zanima par stvari , ako pippincro ima još račun , dal mi scan računa priznaju i dal mora bit baš Vemil Čakovec i nema onog papira na kojem piše duina garancije , dal je pitan taj papir... ?

Hvala.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 19:48   #1509
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
scan racuna je dovoljan, i nemora biti bas ve-mil cakovec
sa druge strane, jamstveni list je bitan i mislim da ce ti bez njega jako tesko uvazit garanciju
maX je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 19:51   #1510
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
scan racuna je dovoljan, i nemora biti bas ve-mil cakovec
sa druge strane, jamstveni list je bitan i mislim da ce ti bez njega jako tesko uvazit garanciju
, na napajanju se vidi točno gdi je bio zakeljen taj list.... Al ja ga nisam dobio..............
Ati freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas