Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2020., 15:49   #121
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ma istina je da je roccat lošiji i da koristi losiju seriju switcheva(inace ekipa je stala u obranu TTC switcheva iz nekog razloga, kazu da je roccat uzeo najjeftinije da oni imaju super switcheve) , ali surfanjem po redditu nadjes puno problema i sa puno ozbiljnijim brandovima kao DAS, Ducky, Glorious itd. a isto tako mi prika ima hangar18 mehaniku stariju od rokata koja jos radi. Mozda ovisi i okolini u mene su 18 mjeseci bili građevinski radovi, koji stvaraju fine partice prasinu građevinskih kemija, mozda joj je i to zasmetalo i korodiralo switcheve, mozda su se samo iskrivili... Ko ce znat

Ti si realno drugi par postola, volis mehaniku, podmazujes switcheve, vjerojatno čistis jednom misecno itd.
Ja je svakih par mjeseci ispusem(zato volim frameless), pobrisem i to je to, nema pazi mazi to je radni stroj za mene
Ne cistim switcheve niti ih rastavljam nakon lubanja. Eventualno skinem keycapse da ih operem od mascobe, ispusem ju i vozi dalje. Za lubanje switcheva ti treba izmed 4 i 6 sati, nije bas da mi se to radi svakih 6 mj koliko cesto inace cistim.Nije bas da ih nesto pretjerano pazim, koriste se svakodnevno. Plus i ta ekipa na redditu sa problemima se mjeri u promilima, koliko ljudi ima mehaniku a nema nikavih problema ? Takvi ne pisu da im sve radi, ako me kuzis. Kao sto si rekao, uzmes hotswap GMMK, i nikakvih problema nemas, kad switch krepa, ubacis drugi i vozi, mos imat tipkusu 10 godina.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 17:03   #122
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Otkad Cherry nema više ekskluzivu, switcheve radi svatko i kako želi. Moja Steelseries 6Gv2 radi kao i prvog dana.

2012 godina ako se sjećam. Tipke su se zasjajile već. Dvaput čistio sveukupno, izvadio tipke van i u perilicu, ostalo s kistom.
Htio bih ju zamijeniti, al šteta mi umiroviti ispravnu tipkovnicu a i ne daje mi se 500kn za novu.



Vidim da se spominje Logitech. G402 ne radi klik na kotačiću, a nema jamstva više pošto je i taj 402 bio zamjena za G600 kojemu nije hvatala uvijek lijeva tipka, a morao mijenjati direkt preko Logitecha jer je Portio propao.
Ispada da mi je kvalitetniji lenovo vulgaris miš na poslu kojeg drljam već godinama.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2020., 17:14   #123
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Bome i moja 6Gv2 je dan-danas ko nova, mada je već sad 7 godina stara. Provjeri da li ima kakva rabljena, a u dosta dobrom stanju, pa da čisto bude za rezervu i dijelove.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 23:22   #124
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Bome i moja sidewinder ovog tjedna navršava 11 godina!
Sve radi kao i prvog dana,od svjetla do tipki.Nikad nisam ništa skidao i čistio ,osim površinski.
A bome sam se na njoj naigrao!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 02:08   #125
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ne cistim switcheve niti ih rastavljam nakon lubanja. Eventualno skinem keycapse da ih operem od mascobe, ispusem ju i vozi dalje. Za lubanje switcheva ti treba izmed 4 i 6 sati, nije bas da mi se to radi svakih 6 mj koliko cesto inace cistim.Nije bas da ih nesto pretjerano pazim, koriste se svakodnevno. Plus i ta ekipa na redditu sa problemima se mjeri u promilima, koliko ljudi ima mehaniku a nema nikavih problema ? Takvi ne pisu da im sve radi, ako me kuzis. Kao sto si rekao, uzmes hotswap GMMK, i nikakvih problema nemas, kad switch krepa, ubacis drugi i vozi, mos imat tipkusu 10 godina.
Naravno da je to zakon brojeva, rekao sam prika ima hangar18 mehanicku i radi ko sat.

Da GMMK gledam otkad je ova pocela crkavat ali ISO layout je stalno "Out of stock"... Zato zasad i gledam nešto najjeftinije al da mogu tipkat na tom.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 11:48   #126
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Naravno da je to zakon brojeva, rekao sam prika ima hangar18 mehanicku i radi ko sat.

Da GMMK gledam otkad je ova pocela crkavat ali ISO layout je stalno "Out of stock"... Zato zasad i gledam nešto najjeftinije al da mogu tipkat na tom.
https://www.caseking.de/search?sSearch=gmmk

Koliko vidim, sve je dostupno.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 15:57   #127
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ahaaa, tu se uzima, ja sam gledao direktno od gmmk.
https://www.pcgamingrace.com/product...l-brown-switch
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 13:19   #128
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216


Evo upgredao se ja :troll:

Jel neko zna koji alatic sa kojim mogi mapirat windows+Fkey za volume controle
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 13:44   #129
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mislim da ti to neće ići na toj tipkuši. Moja prastara MK250 ima na F tipkama dodatne oznake za zvuk, play/pause, fwd, rew,... koje aktiviraš pritikom FN+Fx.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 10:36   #130
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Preporuka compaktne led tipkovnice

Pozz

Molim ako netko zna neku preporuku tipkovnice do nekih 300-400kn, zbog mjesta morala bi imat sljedeće:

-širina do 38cm
-led osvljenje
-silent tipke
-po mogućnosti hr layout
-nesmije bit mehanička
-treba za surfanje, malo igranja i nešto malo pisanja
-ne mora imat numpad

Pretražio sam sve naše informatičke trgovine i nisam mogao nać ništa sa svim time.
Ima ih dosta sa tim karakteristikama ali su sve mehaničke šta mi ne paše zbog buke.
Ako netko zna nešto slićno iz hr trgovina molim link

Unaprijed hvala i lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 22.12.2020., 11:26   #131
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne zadovoljava baš sve uvjete, ali... Logitech K400
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2020., 11:46