Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2016., 22:07   #31
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Daj to malo elaboriraj, zašto su morali spuštati cijene nVidia-inih kartica "off the record"? Ne čini mi se da nije bilo potražnje za njima...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 22:35   #32
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Daj to malo elaboriraj, zašto su morali spuštati cijene nVidia-inih kartica "off the record"? Ne čini mi se da nije bilo potražnje za njima...
Imali su očitih razloga prodavati ih daleko ispod "službene cijene"
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2016., 23:09   #33
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Price in cart je odavno na neweggu i ne odnosi se samo na nvidijine grafičke kartice.
Koji su to očiti razlozi za imaginarno dumpanje cijena nvidia kartica baš me zanima. Imajući na umu kako na 10 prodanih kartica 8 bude njihovih.
-edit
U biti ovaj odnos je nešto blaži ako govorimo isključivo o consumer karticama, ali svejedno je situacija nepovoljnija za AMD.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 23:28   #34
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Bojim se da će uskoro biti problem naći 1080p recenzije jačih grafi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 23:48   #35
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Price in cart je odavno na neweggu i ne odnosi se samo na nvidijine grafičke kartice.
Koji su to očiti razlozi za imaginarno dumpanje cijena nvidia kartica baš me zanima. Imajući na umu kako na 10 prodanih kartica 8 bude njihovih.
-edit
U biti ovaj odnos je nešto blaži ako govorimo isključivo o consumer karticama, ali svejedno je situacija nepovoljnija za AMD.
Naravno da nije novo, ono što je novo je bila masovna primjena na sve segmante Nevidijinih kartica.

Dumpanje cijena je sve samo ne imaginarno.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 00:06   #36
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Rekao si da je newegg morao izmisliti see price in cart metodu radi nvidie, što je budalaština svoje vrste. Sad pak govoriš nešto drugo, što je također neistina.

Citiraj:
Retailers like Newegg are able to set our prices independently, but some manufacturers place restrictions on how those prices can be communicated to our customers. In most cases, the manufacturer does not allow us to show you our price until you take further action, such as placing the item in your shopping cart, or in rare cases proceeding to the final check out stage.
Nabaci nekakav dokaz o tom dumpanju, da ne budeš baš 0/2.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 01:19   #37
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Rekao si da je newegg morao izmisliti see price in cart metodu radi nvidie, što je budalaština svoje vrste. Sad pak govoriš nešto drugo, što je također neistina.



Nabaci nekakav dokaz o tom dumpanju, da ne budeš baš 0/2.
Da pratiš newegg znao bi, da u ovom slučaju pričaš gluposti.

Znao bi točno kada (a i zašto) su to počeli masivno primjenjivati na nevidiju. Da, možda je sve to jedna velika slučajnost Možda imaju neki bug...il neš...od 24.06.

"When we decide to sell items for less than the suggested price, the sale price can only be shown in your cart."

A za dokaz - nadji nešto drugo osim grafi što ima skrivenu cijenu (iako se dosta toga prodaje po nižim cijenama od "suggested price")

trenutno i nije tako loša situacije, prije par mjeseci je bio pokolj, skoro da nije bilo nevidije koja nije bila "zaštićena", a i cijene i nevidije i atija su porasle (gtx970 je bilo i za 270$ a 390 za 280)

Trenutno stanje 1 stranica (30 itema) r9 390 i gtx970: 1 "zaštićeni" ATI i 9 "zaštićenih" nevidija

980Ti: 16/30 980: 7/24 970: 11/29

ATI Fury (sve): 0 390x: 1/10 390: 1/13



pametnom dosta.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.01.2016. u 02:33.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 16:19   #38
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Newegg ne pratim niti me zanimaju jer sam imao jednu prepisku oko reklamacije kartice kupljene u USA, a nakon koje sam ih prekrižio za sva vremena.

Ono što mene zanima je koji su to razlozi zbog kojih se nVidia-ine kartice prodaju ispod preporučene cijene? Da li je isto takav slučaj sa drugim e-tailerima?

Jedini razlog koji mi pada na pamet je manja potražnja za nVidia grafama zbog koje bi Neweggovi algoritmi za određivanje cijena (oni isti koji su zakucali 7970 na nekih 1000$ u jednom trenutku Bitcoin groznice) spustili cijenu ispod preporučene. Da li je to slučaj?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 16:44   #39
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Newegg ne pratim niti me zanimaju jer sam imao jednu prepisku oko reklamacije kartice kupljene u USA, a nakon koje sam ih prekrižio za sva vremena.

Ono što mene zanima je koji su to razlozi zbog kojih se nVidia-ine kartice prodaju ispod preporučene cijene? Da li je isto takav slučaj sa drugim e-tailerima?

Jedini razlog koji mi pada na pamet je manja potražnja za nVidia grafama zbog koje bi Neweggovi algoritmi za određivanje cijena (oni isti koji su zakucali 7970 na nekih 1000$ u jednom trenutku Bitcoin groznice) spustili cijenu ispod preporučene. Da li je to slučaj?
Sigurno ih ne prodaju ispod cijene zbog altruizma

I takvo stanje je već cca. 6 mjeseci, nije to nešto što se pojavilo jučer. I to nisam vidio nigdje drugdje nego na neweggu.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 21:27   #40
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Da pratiš newegg znao bi, da u ovom slučaju pričaš gluposti.

Znao bi točno kada (a i zašto) su to počeli masivno primjenjivati na nevidiju. Da, možda je sve to jedna velika slučajnost Možda imaju neki bug...il neš...od 24.06.
24.6. kažeš, kako zgodno i neistinito.

Citiraj:
A za dokaz - nadji nešto drugo osim grafi što ima skrivenu cijenu (iako se dosta toga prodaje po nižim cijenama od "suggested price")
Samo grafičke i hrpa drugih proizvoda...

Citiraj:
trenutno i nije tako loša situacije, prije par mjeseci je bio pokolj, skoro da nije bilo nevidije koja nije bila "zaštićena", a i cijene i nevidije i atija su porasle (gtx970 je bilo i za 270$ a 390 za 280)
Porasle veliš, opet zgodno za tvoju pričicu.

Citiraj:
Trenutno stanje 1 stranica (30 itema) r9 390 i gtx970: 1 "zaštićeni" ATI i 9 "zaštićenih" nevidija

980Ti: 16/30 980: 7/24 970: 11/29

ATI Fury (sve): 0 390x: 1/10 390: 1/13



pametnom dosta.
Pridruži se pametnima pa si zguglaj nvidia UMAP iz 2008. godine. Pojma ti nemaš majstore. Od mene EOD i isprike za OT, nemojte me banirat
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2016., 23:00   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@MikaHR
Lakše malo... nemoj i ti putevima gospodnjim kao prethodna dva apostola.

@tole_
Kao što si i sam rekao, bilo je dosta.

@Garro
Također.

Nije tema NewEgg nego Safirka Fury. Ne morate u svakoj temi jedno te isto pričati.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 10:20   #42
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
24.6. kažeš, kako zgodno i neistinito.



Samo grafičke i hrpa drugih proizvoda...



Porasle veliš, opet zgodno za tvoju pričicu.



Pridruži se pametnima pa si zguglaj nvidia UMAP iz 2008. godine. Pojma ti nemaš majstore. Od mene EOD i isprike za OT, nemojte me banirat
Da ti skratim u natuknicama što sam rekao, pošto si se izgubio:

- skrivanje cijena su morali izmisliti zbog nevidije i njezinih kerefeka - check
- do 24. 06. nije primjenjivano u nekom većem obimu na nevidiju - check
- cijene su porasle i još uvijek je 1/2 - 1/3 nevidijinih cijena skriveno (tj. prodaje se ispod cijene) - check

Jedino što ti mogu savjetovati je da se dalje ne blamiraš.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@MikaHR
Lakše malo... nemoj i ti putevima gospodnjim kao prethodna dva apostola.

@tole_
Kao što si i sam rekao, bilo je dosta.

@Garro
Također.

Nije tema NewEgg nego Safirka Fury. Ne morate u svakoj temi jedno te isto pričati.
Niti sam ja počeo temu cijena niti ja spamam s glupostima, samo ispravljam određene izrečene navode. Ako se ne slažeš s tim navodima koje ispravljam onda ih pobriši, a ne mene opominjati da ne smijem ispravljati to što se piše.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.01.2016. u 10:28.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na