Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2010., 12:13   #91
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Eto ti, kontrast samo 425:1 . To je posljedica koristenja "obicnih" lampi pozadinskog osvjetljenja da bi se dobio sRGB color space.
mislim da je to prije PEBKAC, a ne lampe.

drugi IPS-ovi drže skoro pa dvostruko veći kontrast. nema razloga da ovaj bude drugačiji.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 13:45   #92
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Koji su ti drugi? Sa istom matricom ili sa e-IPS? Sa sRGB ili wide gamut color sapace-om?
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2010., 17:34   #93
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
evo ga i u m-computers za 3029kn...ovo je već stvarno pristojna cijena...ima li ko kakva iskustva s njima?
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 17:49   #94
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Sam vam reko da bu bio oko 3 soma, ako ne i ispod
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 18:07   #95
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
evo ga u sloveniiji i 300kn manje..2736kn po srednjem tečaju http://www.enaa.com/oddelki/racunaln...4__LCD_monitor
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 18:46   #96
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
evo ga u sloveniiji i 300kn manje..2736kn po srednjem tečaju http://www.enaa.com/oddelki/racunaln...4__LCD_monitor
Sve je to ok. Ali nikako ne volim kupovinu u drugim zemljama i gradovima. U slucaju eventualne reklamacije nastupaju problemi...
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 19:26   #97
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ipak nije PEBKAC nego je panel jednostavno preloš

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm

i oni su ga iskalibrirali na jedva 430:1... nula bodova, monitor može poslužiti jedino za uredsku uporabu. nije čudo da je toliko jeftin... radije se onda za iste pare kupi NEC-a.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 19:48   #98
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
kako misliš i oni? pa samo o njiihovom reviewu je i riječ

Zadnje izmijenjeno od: raliSHA. 24.04.2010. u 20:01.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 20:28   #99
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
čekaj, jučer sam gledao neki tuđi review negdje, mislio sam da o njemu pričamo...? nisam pazio, sad vidim prošlu stranicu foruma

ako je tftcentral, onda nije PEBKAC, već je monitor stvarno jadan. 0.28 cd/m2 je neupotrebljivo.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 22:51   #100
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
i oni su ga iskalibrirali na jedva 430:1... nula bodova, monitor može poslužiti jedino za uredsku uporabu. nije čudo da je toliko jeftin... radije se onda za iste pare kupi NEC-a.
Meni treba monitor za grafiku/dizajn, web... ali ne neki vrhunski 10 tisuća kuna i slično tome...
koji je to točno NEC-ov bolji od ovoga ?
lit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2010., 16:33   #101
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
vjerojatno se misli na EA231WMi
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 16:44   #102
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ali response time od 14ms?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 16:46   #103
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
za grafiku/dizajn i web nebitno ipak
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 16:46   #104
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Da ako je monitor samo za to.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 18:21   #105
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ipak nije PEBKAC nego je panel jednostavno preloš
Ne bih rekao da je panel prelos. Vec, kako sam i napisao, poznato je da IPS matrice slabije propustaju svijetlo i da je upravo zbog toga potrebno jace pozadinsko osvijetljenje kod IPS tehnologije. Ovo opet povlaci dobivanje wide gamuta, ako hoce da se zadrze ostale karakteristike monitora dobe kao sto je kontrast recimo. E sada tu "upada" e-IPS matrica cija je glavna karakteristika bolje propustanje svijetlosti i samim tim mogucnost dobijanja sRGB CS-a uz dobre ostale karakteristike, ali sa malo vise izrazenim bleedingom nego je to svojstveno IPS tehnologiji. Ocito je da je ovdje u pitanju losa kombinacija h-IPS matrice, koja losije propusta svijetlo, i slabijih i jeftinijih lampi pozadinskog osvijetljenja. Ja imam dosta iskustva oko kalibracije monitora nakon kupovine X-Rite (i1) Eye-One Display 2 kalibratora i znam kako se samanjenje rgb intenziteta odrazava na kontrast. Tako da nisam bezveze napisao gore da bi se vjerovatno dobio nesto veci kontrast sa vecim postavkama za rgb ali to povlaci povecanje luminance iznad 120cd/m2. Kako god ovo je nesretna kombinacija panela i pozadinskog osvjetljenja.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 18:41   #106
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
0.28 cd/m2 ne da je preloše, već je očajno

velim, za uredski rad je OK jer to ionako ne primijetiš, ali za po doma, kada će se gledati i malo tamniji sadržaji, ne dolazi u obzir...
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 21:51   #107
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Meni treba monitor za grafiku/dizajn, web... ali ne neki vrhunski 10 tisuća kuna i slično tome...
koji je to točno NEC-ov bolji od ovoga ?
Preumoran trenutno za piskarati o monitoru ali vi ga decki debelo pretjerujete. Stavljate opet kometare s neke elitisticke distance. Covjek prolaznik bi rekao da se Pingmachine ljutito javlja udarajuci post na PCE, dok drugom rukom u pre-press AGFA loži upravo CMYK-ira plakate za svjetsku dominaciju nad S-PVA-om

Da je ovaj monitor u prici prije 2-3 godine, svi bi skakali od divljenja da ga je netko kupio i javlja dojmove. Kolio je starih IPS Nec-ova ili Eizota koji su specifikacijama na papiru ispod ovog monitora pa ih i danas ljudi koriste. A bogme na nase dvije foto news grupe, dan danas na znatno slabijim IPS-ovima rade bez greske. Nitko nije rekao da ce prodrmati temelje grafickog/photo svijeta, ali malo umjerenosti dragi ljudi nije na odmet.

Dovoljno sam procitao hvale od ljudi kojima stoje na stolu na prvobitnom HF linku. Za najveci broj ljudi monitor je odlican. Za gledanje filmova i apatije crnih aveti, to ne mogu kometirati dok nesto ne vidim pred sobom. To je previse subjektivna kategorija i nikakav web test nece biti dostatan. Ali za ovo sto spominjes namjenoom... ti ces Lit sigurno biti zadovoljan i u to sam 100% siguran. Kako je kriticar lako biti, kad stvari postanu prilicno dostupne.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>>