Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2007., 22:08   #1
Scitec
Proud Acer 5920g owner
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Europatrade servis i meh. oštećenje

Evo ovako ide situacija...


31.07.2007. u Vip je na pretplatu uzet Samsung E390.

Korišten je do 15.07.2007, tj. do odlaska na more, gdje sam nosio stari telefon, da se slučajno ne bi novom nešto dogodilo (krađa, slana voda, sunce).

Po dolasku nazad u Zg (25.08.2007) novi telefon je u upotrebi. Radio je normalno do 15.09.2007, kada se iznenada počeo gasiti 10-ak puta dnevno.

17.09.2007, je preko Vip centra poslan u Europatrade servis, koji ga nakon 10-ak dana vraća s izvješćem da je telefon mehanički oštećen.

U njihovom izvješću piše:

Broken PCB. Jamstvo poništeno. Popravak cca 800 kn. kučište oštećeno

posebno sam naglasio oštećeno kučište... koje na sebi nema ni najmanje ogrebotine, a kamoli oštećenje... smiješno....

Telefon nije niti jednom pao, nošen je u torbici ili u đepu, i 100% sam uvjeren da nije mehanički oštećen, barem ne od mene...

Uz izvješće su poslali nekakvu sliku, pretpostavljam, matične ploće, koja nema na sebi ama baš nikakvu oznaku (serijski broj, imei...). Ja to ne smatram dokazom mehaničkog oštećenja.

Šta da sad radim?

Pričao sam s ljudima iz Društva za zaštitu potrošaća i sutra idem kod njih na sastanak da mi pokušaju pomoći.

Razmišljam o angažiranju odvjetnika. Ovo je postala stvar principa, i neću da me izhebu kao malog majmuna jer to definitivno nisam.

Koje još opcije imam?

Hvala svima koji su se potrudili barem da pročitaju post.

Pozdrav!

Ivan
__________________
Bez reklama u sigu.


’’Opet onaj reper! Stereotipno sere on!’’
Steram ti ga kroz tvoj stereo u sterilni mozak s teretom!
Scitec je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 22:46   #2
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
po mojem ako si 100% ziher da nisi meh. ostetio mob al ono 100% ziher nikako ne posustaj....

imao ja jednom problem sa se k700i
1. put na servis nakon pola mj. joystick šteka, opis rada: očistili mob i to je to....
2. put na servis nakon 2 mj. joystick prestao reagirat, opis rada: očistili mob i to je to....
3. put na servis nakomn 1,5 mj. joystick ne reagira, opis rada: očistili mob i to je to....

(u 4 mjeseca 3 puta na servis zbog iste stvari....)
ali napisali dodatak da mi je poništen jamstveni list, tralalala, da se nisam pridržavao uputa o korištenju aparata, i tako to uglavnom.... ja kod njih u servis direktno i pitam da koji k..... pa ne radim na gradilištu s cementom i vapnom da sam prašinom shebao joystick i koga to oni muljaju..... oni opet po svome, sve dok im nisam iznio informaciju da imam pravo za novi uređaj ako mi stari ide više od 3 puta na servis..... prijetnja tužbom, novinama, i društvom za zaštitu potrošaća i ponovo mi izdali jamstvo.... i to je to.....
drupci15 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2007., 22:56   #3
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Moguće je da ti je pri padu mobitela oštećen PCB i da se zbog toga gasi.
Svakome mobitel padne barem jednom

Postoje 2 solucije:
1. Stvarno oštećeni PCB (mehaničko oštećenje)
2. Muljanje jer su ljeni pa da te se riješe

Ako ti se da otvoriti mobitel i pogledati unutra ili ga odnesi kod nekog elektroničara da ga on otvori i vidi, ili im dođi osobno u servis neka ti pokažu to oštećenje.

Problem kod mehaničkog oštećenja je to da ono obično nastane pri padu i sl, a to garancija ne pokriva.

Ili te muljaju, ili si loše sreće
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 23:17   #4
Scitec
Proud Acer 5920g owner
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Ma telefon je korišten 30-ak dana i 100% mi nije niti jedanput pao.
Neću da ga nosim drugom serviseru, jer Europatradu dajem mogučnost da mi ukinu jamstvo jer je neovlaštena osoba otvarala mobitel.
__________________
Bez reklama u sigu.


’’Opet onaj reper! Stereotipno sere on!’’
Steram ti ga kroz tvoj stereo u sterilni mozak s teretom!
Scitec je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 23:32   #5
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
iz prve ruke znam da u europa trade-u neseru jer njima je svejedno popravili uredjaj ili ne.

moguce da nije tebi pao... mozda je nekom od familije uglavnom ak si toliko siguran. odi sa mobitelom tamo reci da ga otvore pred tobom i pokazu di je to mehanicko ostecenje,
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 23:44   #6
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
zovi novine,na televziju reci točnu adresu servisa nek ih obrukaju.nazovi 24 sata oni sam čekaju neki trač.
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 00:43   #7
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Nekoliko ljudi mi je reklo da su im pokusali podvalit "mehanicko ostecenje" kad se radi o mobitelu. Kvarovi su bili svakakvi, od joysticka do totalnog raspada mobitela. Vecina njih se obratila "Potrosacu" i drugi dan su dobili novi mobitel.

Evo jedno teoretsko:
Recimo kupim, bubam sad, neki LCD TV od 50.000kn. Dofuraju mi ga kuci, postave na komodu ili zid. I sutradan se televizor jednostavno raspadne. Kome cu ja i kako dokazati da se raspao sam od sebe?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 07:39   #8
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Scitec Pregled postova
Evo ovako ide situacija...

31.07.2007. u Vip je na pretplatu uzet Samsung E390.

Koje još opcije imam?
Zahebana situacija ...

Slično iskustvo (moje je zasada prošlo bolje) imam i ja. Kupio sam E250 i nakon 15 dana su počeli problemi (mobitel se gasi ili zamrzava u radu). Prvo slanje na servis su napravili upgrade firmwera i nešto prelemili na PCBu (tako je pisalo na izvještaju o radovima servisera) i poslali ga nazad (to nije ništa riješilo). U mojoj drugoj reklamaciji gdje sam tražio novi mobitel (što naravno nisam dobio) zamijenjen je PCB i sad mobitel radi ok (nekih cca 1.5 mjesec).
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 17:18   #9
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa kada ti promjene pcb to ti je kao da su ti zamjenili mob samo ti maska i ekran ostaju
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 17:53   #10
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Meni su tvrdili da mi je otisao flat na d900 jer je ekran bio stalno bijel sto i je najcesci simptom , ali nije ni palio svjetlo i bio je star mjesec dana , grizao sam i nisam se dao pasti pod njihove price da je to jedan na milion kojem tako ode i da to oni ne mogu odobriti za popravak , pa sam urigirao preko vipa i dobio potpuno novi a na kraju se ispostavilo da je ovom prvom otisao nekakav regulator napajanja ekrana koji kosta 30kn i promijeni se za 10 minuta , a ocito ga prvi put u servisu nisu ni otvorili i pogledali posteno .

probaj ih pritisnuti koliko god mozes i gdje god mozes .
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na