Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2021., 18:23   #1411
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Onda je do sima. Naruči novi

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Nije do SIM-a. Bonbon, Simpa nije dostupan 5G, isključivo samo pretplatničke tarife L i Unlimited iz Tmobile.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2021., 19:59   #1412
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
hahaha a jesu igrači sve mi to bilo čudno kada tehničar nije to riješio kada je došao ili nema poima ili je negdje greška. Ajde pogledaj da na 100m od tebe možda betoniraju temelj za novi toranj...... A možda riješe ili uopće zaborave na tebe i oprema ti ostane naravno bez plaćanja usluge
Taj tehničar koji je bio rekao je da je po kordinatama koje je dobio od A1 toranj od mene udaljen kilometar zračne linije, a to bi u mom slučaju značilo u ininim neboderima, tako da sada neznam ko tu koga farba. Budem ih zvao ponovo u utorak pa ćemo vidjeti šta će onda reći.
Edit: I da, već je spajao nekoga u rijeci, te da je max što su dobili bilo 150 Mbit/s do 180 Mbit/s, ja tolko sada imam na 4g, tako da taj 5G što ga reklamiraju i nije nešto brz.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2021., 17:46   #1413
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Pa i na a1 stranici pise cak 5g do 200 mbita brzina. Uzmes savrsenu tarifu. Imas 100gb i svakih 50gb produzujes u nedogled. Znam da je malo zafrkavanja ali 50 dodatnih gb na brzinama od 500+ mbita se brzo potrosili ali to je i plus jer nemoras dezurati dugo ako neku veliku kolicinu podataka skidas. Evo ja sam danas povuko u sesvetama u 3 popodne skorom 1 gibt brzinu na savrsenoj tarifi. Ona mi sluzi samo za testiranje momentalno Skines nekoliko tb podataka bez problema dok u homebox opciji je 500gb odosno sa vanjskom antenom 1tb prometa i nije ukljucena nocna sto nije nikako ok. 5g homebox sim kartica mi ne zeli niti upaliti nigdije signal.

Edit: Primjera samo radi. Zna se zalomiti. Dolazi neka novija igra koja ima 100+gb, plejka, netflix da ne pricam dalje.. 1tb prometa danas jednostano je jako malo. Da ne govorim reinstalaciju win sa igrama koje ako su legalne nece niti raditi jer ih je potrebno ponovno reinstalirati jer uvijek izbacuje neki eror. A kada citam kako ekipa place na ovom forumu za optiku da im je skupo davati 200kn nego bi za 140 neznam sta bih rekao kako su fino razmazeni

Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 20.12.2021. u 17:55.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 10:08   #1414
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ovo je 4g+, izvadio tu novu karticu i stavio svoju, onih 5g još nisu aktivirali a ni neznam hoće li. Nisam znao da A1 ima takav upload.
Zapravo nisam siguran je to 4g, neznam kako da provjerim.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.png‎
Views:	166
Size:	46.5 kB
ID:	24717  
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 10:32   #1415
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Ovo je 4g+, izvadio tu novu karticu i stavio svoju, onih 5g još nisu aktivirali a ni neznam hoće li. Nisam znao da A1 ima takav upload.
Zapravo nisam siguran je to 4g, neznam kako da provjerim.
Ovisi koju tarifu imaš nema ju sve pristup 5G mreži samo savršena bezbrižna i biz tarife. Mogao bi provjeriti da uđeš u sučelje routera i tamo nađeš info. A ova nova sim još nije aktivirana?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 15:47   #1416
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Evo namontirani A1 5G Homebox Slike su preuzete sa drugog foruma



the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 16:17   #1417
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja vec vidim prvi problem u fritz modemu. Znaci vec on sam nema mogucnost ici iznad 300mbita makar i a1 pustio signal da ide brze. Pa meni je znalo i nikox isto po 400 mbita ici brzina na homeboxu. Ovo je smijurija i jos je potrebna kao vanjska antena. Ta antena bi se trebala spajati na 3500mhz jer ako nema te frekvencije unutar 2 kilometra nedaju niti uslugu za homebox 5g. I dalje je bolja opcija ici na stari 4g homebox pa flat ponoc do 10 ujutro ili uzeti sim karticu savrsena koja moze bilo gdije na 5g ako postoji ali se produzuje svakih 50gb u nedogled
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 18:06   #1418
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Ja vec vidim prvi problem u fritz modemu. Znaci vec on sam nema mogucnost ici iznad 300mbita makar i a1 pustio signal da ide brze.
To bubaš napamet ili si ga imao pa ti se to događalo?

I dalje većina ekipe ne razmišlja objektivno nego subjektivno. Većini će 200tinjak Mbit biti dovoljno, kao i promet od 1TB. To što je ovo specijalizirani forum i svi bi ping od 1ms, Gbit brzine i sl. to je drugi par rukava. A da ne pričam kako je 5G tek počeo svoj telekomunikacijski razvitak, posebno u HR
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 19:11   #1419
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
FRITZ!Box 7530 je najobičniji router za VDSL ili ADSL i podržava 300Mbps brzinu na VDSL uključujući i 35b supervectoring. A to nema veze u ovom slučaju sa 5G internetom. Fric je u ovom slučaju kao AP pošto ima 1Gbps lan portove znači da ide DL 1Gbps preko lan kabla. Wifi na 2.4Ghz teoretski ide do 400Mbps, a na 5Ghz 866Mbps. Vanjska jedinica askey rtl 6300 ima 3G,4G,5G modem i antene u samom kućištu. I ta vanjska jedinica može raditi i direkt spojena na komp ili laptop bez frica, a može i bilo koji drugi router biti umjesto Frica kao AP samo mora imati WAN port za ulaz. Znači isti princip kao na 4G sa Mikrotik SXT 4G kit
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 19:17   #1420
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Ne lupa on nego lupaš ti Chosen one
Ruter za 5G sa wifi brzinom 866 mbita i gigabit ethernet portom je smeće za danjašni standard,dobar je ako si siguran da sljedećih 5 godina brzina na 5G neće ići preko 300mbita.
4G završava svoj telekomunikacijski razvitak a teoretska maksimalna download brzina mu je 2000 mbita,nećemo očekivati maksimum ali prosječne 4G brzine u Hrvatskoj koje su 5% od maksimuma nisu za pohvaliti.
Pogledaj si ruter Oppo 5G CPE Omni i onda vidiš da je taj Fritz kanta za smeće kaj se tiče mogućnosti 5G tehnologije ali ima Fritz i pozitivnu stranu a to je da radi.
Ako znaš da je maksimum 4G tehnologije 2Gbita onda je za 5G tehnologiju sve manje od toga neozbiljno, ali da su bar dali ljudima za početak 5G kućnog interneta 1Gbit brzine a ne 200mbita.
7.5 Gbit-a je max download od Oppo rutera.
Wifi - 6000mbita max ili 6Gbit-a
Ethernet- 10000bita max ili 10G ethernet

Zadnje izmijenjeno od: JohnKonj. 21.12.2021. u 19:53.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2021., 23:06   #1421
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Koliko znam veliki problem oscilacija brzine su zagusenosti baznih stanica. Jeli se ovaj problem rijesava uvodenjem 5g? Mozda glupo pitanje, ali eto stvarno neznam.
baTman je offline   Reply With Quote