Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2010., 12:28   #1
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Ekran na laptopu se gasi

Imam laptop marke Bellagio,5 je godina star,nisam mu nikakav hardware dodava u zadnje vrijeme,niti software.Tako da sumnjam da je bilo kakav konflikt.

Naime,ekran mi je krepao,tj.skoro krepao.Kada palim laptop,ekran se svaki put upali i radi normalno,sve do početka podizanja windows xp-a.Kada se win počne dizati,ekran se skoro ugasi.Ali radi i dalje jer i dalje možeš vidjeti obrise onoga što je na ekranu,s tim da ga moraš okrenut prema svjetlu i dobro se zabuljit.Ali da se čak i čitat nekako sa njega,ako je bijela pozadina.

Ja sam prvo pomislio da je neki virus,pa sam ga skenira,nije bilo ništa,pa sam sačuva podatke,formatira HDD i nanovo windows instalira,ali ista je stvar.I jedva sam obavio reinstalaciju,jer se i tijekom nje gasio.Meni izgleda kao da mu napajanje slabo,jer sve prikazuje dobro samo je jako tamno,i nema veze sa brightness,na maksimumu je ali ništa.

Laptop Bellagio
Celeron 1.4
Intel 82852/82855 GM/GME Graphics Controller
Je li do grafičke ili ekrana?Ili možda softwerski?Imogu li ja tu išta napravit?
obersoldat je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 14:36   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Riknuo ti je inverter ili CCF lampa, oboje se nalazi u kućištu monitora. Ne znam gdje bi to mogao kupiti budući da ti laptop baš i nije poznate marke, ali pogledaj po oglasnicima (pogotovo eBay), možda se da naći nešto slično.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2010., 17:53   #3
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Riknuo ti je inverter ili CCF lampa, oboje se nalazi u kućištu monitora. Ne znam gdje bi to mogao kupiti budući da ti laptop baš i nije poznate marke, ali pogledaj po oglasnicima (pogotovo eBay), možda se da naći nešto slično.
A jel mora baš bit ko marka laptopa?Nije neki univerzalni dio?Hvala na odgovoru btw,po svemu mislim da je ova lampa.
obersoldat je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 20:37   #4
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
Ako imaš sreće onda je vrlo vjerojatno inventer, a moguće je da je i grafička. Isti problem sam i ja imao. Promijenio inventer, ekran, kabele, a problem i dalje tu. Pošto je meni grafička ugrađena u matičnu, oprostio sam se od njega.
Btw, ne mora inventer biti baš od tog laptopa, paše i s drugih, bitno je da su jackovi isti.
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 06:47   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Tvoj je lap marke Gericom koji se proizvodi u Austriji i dosta je raširena u Austriji i Njemačkoj. Imaš šanse da nađeš rezervne dijelove na njemačkom ebayu ili direktno od njih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 17:30   #6
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor gokiSP Pregled postova
Ako imaš sreće onda je vrlo vjerojatno inventer, a moguće je da je i grafička. Isti problem sam i ja imao. Promijenio inventer, ekran, kabele, a problem i dalje tu. Pošto je meni grafička ugrađena u matičnu, oprostio sam se od njega.
Btw, ne mora inventer biti baš od tog laptopa, paše i s drugih, bitno je da su jackovi isti.
Vjerujem da je meni taj inverter ili lampa,nije gafička.Jer kad komp stoji 15 min,i ekran se ugasi,kad pomaknem miš da se opet upali,upali se normalno,ali se zatamni nakon 5 sec opet.Da je do grafičke,to se ne bi događalo.Odnit ću ga sutra na popravak pa vidit šta kažu.
obersoldat je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 16:25   #7
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Novi razvoj događaja.Odnio laptop u Secus,tamo kod Filozofskog fakulteta.Rekli mi da bi poravak te lampe košta preko 1000 kn.To mi se ne isplati.Jer laptop je 5 godina star i vrijedi manje nego popravak.Ja bi platio max. 300 kn za popravak.Pa ako znate nekoga ko bi to mogao za taj novac popravit u Zagrebu,recite.Inače nema druge nego kupit novi.
obersoldat je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 18:53   #8
gokiSP
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 136
Imaš tu sličnu temu, pa možda pomogne.
gokiSP je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 17:09   #9
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor obersoldat Pregled postova
Novi razvoj događaja.Odnio laptop u Secus,tamo kod Filozofskog fakulteta.Rekli mi da bi poravak te lampe košta preko 1000 kn.To mi se ne isplati.Jer laptop je 5 godina star i vrijedi manje nego popravak.Ja bi platio max. 300 kn za popravak.Pa ako znate nekoga ko bi to mogao za taj novac popravit u Zagrebu,recite.Inače nema druge nego kupit novi.
puno su rekli, nađi nekog tko ima ispravnu lampu izvađenu iz ekrana da probaš dali je lampa ako lampa ne svijetli onda je invertar, to se može nabaviti i to za jeftine pare, može biti dati paše invertar s nekoliko modela laptopa!!
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 18:00   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Koliki je ekran i kojeg omjera? Možda imam negdje lampu.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2010., 15:31   #11
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
ako je 15" ekran imam i ja lampu, ali kad je mijenjaš moraš paziti dosta je to komplicirano, ponekad ako se dobro ne složi nije dobro osvijetljen ekran
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 19:05   #12
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Ekraj je onaj 15 inch,ali nije onaj široki nego kockasti je,kakvi su prije bili.Jel zna neko ikoga tko to profesionalno zna napravit?Ne bi sad sam prčka po tome.Gleda sam upute kako se to radi i vidim da je delikatno,pa se ne bi u to upušta ako je ikako moguće?
eKICh i [GOW]Nec jel imate takvu lampu?
obersoldat je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 14:23   #13
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Mislim da imam jednu. Probam ju pa ti javim.

Nije ti to nuklearna fizika promijeniti. Moraš imati malo osjećaja, strpljenja i čiste ruke.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 16:17   #14
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Aj vidi pa javi.Hvala.
obersoldat je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 18:06   #15
obersoldat
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
kupio novi.tko hoće stari kupit nek se javi.
obersoldat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na