Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2010., 21:07   #1081
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
Drago mi je da to čujem. Dal je u 3D paketu digitalna ili kabelska televizija? u ovoj zgradi ima malo više stanova, oko 60 pa se nadam da nebude problema :S
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 21:13   #1082
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Digitalna kabelska odnosno DVB-C...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 21:23   #1083
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
koja je to od njihovih ponuđenih na stranici? kabelska tv ili digitalna? sry, malo sam njub

http://www.bnet.hr/cro/televizija
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 21:32   #1084
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ta njihova kabelska je valjda obična analogija bez receivera, a digitalna je onda DVB-C i ona je potrebna za gledanje proširenog paketa dok preko analogne ide samo osnovni.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 21:34   #1085
filippm
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 43
znaci da ubiti kad uzmem 3D dobim digitalni osnovni i prošireni paket ili?
filippm je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2010., 21:36   #1086
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Odabereš si sam koji hoćeš...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 11:52   #1087
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Zamolio bih nekog tko ga ima, da mi napise model cisco/scientific atlante koju bnet daje (sa wifijem i 4 portnim switchem) za 3d pakete. Hvala
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 11:57   #1088
KiLLa SwAg
Swagged Up
Moj komp
 
KiLLa SwAg's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Split
Postovi: 49
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Zamolio bih nekog tko ga ima, da mi napise model cisco/scientific atlante koju bnet daje (sa wifijem i 4 portnim switchem) za 3d pakete. Hvala
Moj model - Cisco EPC2425
KiLLa SwAg je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2010., 15:31   #1089
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
thnx
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 18:57   #1090
NNikola
Premium
Moj komp
 
NNikola's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 44
Danas htio ja potpisat ugovor sa Bnetom da se rjesim vise t-com i njihovih 400 kn mjesecno...I sve super, uzeli oni meni podatke, kao uzet cu trio paket, podmirite dugovanja, kroz par dana cemo vas kontkatirati da potpisete ugovor. I nakraju ja slucajno pitam koliko ce izaci instalacija, meni lik ladno 2100 kn. Reko ?
Pa kao gospodine vi niste u podruciju u kojem je dostupna nasa usluga pa vas moramo naknadno uvodit a imam jednu zgradu lijevo, jednu desno od kuce i obje imaju dostupan bnet. Zanimljivo
NNikola je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 22:25   #1091
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
NNikola, ti pricas o B.netu ili o BT netu?
Garak je online   Reply With Quote
Staro 27.07.2010., 12:02   #1092
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Pa promjena i je jednostavna jer razlike nema osim u nazivu usluge, i naravno manjoj cijeni. Ovi paketi koje trenutno imate ostaju i ne mjenjaju se samo se "single" usluge (stare usluge prije uvođenja telefonije, odnosno net i catv) sad pokušavaju prebaciti na skupne pakete a to ne može bez novog ugovora

Evo ovako otprilike po novom ugovoru bi bilo:

2D običan paket (osnovni paket tv + net 8 Mbit) = 170 kn (ovo je umjesto 1D neta i 1D catv po trenutnom važećem ugovoru od prije 8 godina)
nadoplata na prošireni paket tv = 25 kn (ovo ostaje)
nadoplata za još jedan stb = 25 kn (ovo isto ostaje)
-------------------------------------------------------
ukupno 220 kn

Tamo na računu se vidi da trenutno košta 290 kn

Ušteda od 70 kn mjesečno za istu stvar koja se drugačije zove, jedino što se mora je potpisati novi ugovor na 18 mjeseci.

Nema nikakve prednosti osim cijene, ali cijena je vrlo bitna, barem meni, ipak je to 840 kn godišnje (70 kn x 12 mjeseci) B.net-u vaših 840 kn godišnje ne znači previše ali im jako puno znači to što ćete biti korisnik sljedećih 18 mjeseci.

Hvala što si ovako sažeo stvar.

Nakon malo promišljanja došlo mi je do glave da nema druge nego gledat 'potpisivanje' kao "nužno zlo". I vjeruj mi da sam imao volje za to....

Ali nakon razgovora s agentima / s jednom /drugom službom...Hm...

Kad več razmišljam o potpisivanju i ugovoru ,zanimalo me spajanje više računala i kako bi to išlo s cjenama onog što plačam tj. ne plačam (najam modema). Ispalo je da bi mi morali uzeti modem , zamjeniti ga s nekakvim Tomsononom twg850 na koji bi se bežičnim putem moglo spojiti beskonačan broj računala. I to mi naplatiti umanjeno za cijenu modema.

A kako je sve dovoljno komplicirano i bez toga ...te kako sam do sada imao dovoljno problema imao s jednim najobičnijim modemom, to sam prekrižio i došao do rautera bez njih.

Žena u drugoj službi mi je objašnjavala da je taj moj paket koji plačam (1D u koji spada NET+TV) uredan paket bez obzira što se te 2 usluge vode kao 2D u njihovom cjeniku!!
No bar je bila iskrena i rekla kako praktički samo zbog administrativne zavrzlame plačam več koju godinu skuplju cijenu za isto, kako bi me navela na prebačaj.

Hoče li mi onda Bnet odbiti sav taj iznos koji sam pretplatio kroz par godina? Na to mi nije znala ništa reči.
Osim... ako želim 2D i jeftiniji račun , moram im napisati molbu u kojoj to tražim.

Šta se mene tiče ...redikuli svi odreda u toj firmi!
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 19:00   #1093
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Dvojim se između uzimanja 3d paketa s osnovnom ili proširenom TV.
Osnovna je analogna, a proširena digitalna.. imam par pitanja.

1. Koja je razlika između analogne i digitalne? - ukratko - isplati li se plaćat malo više da imam digitalnu?

2. dodatni prijemnik (+kartica) se plaća 30kn mjesečno. Međutim, ako imam svoj ugrađen prijemnik u TV-u može li se nekako riješit problem šta nemam karticu?
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 20:45   #1094
KokiZG
Premium
Moj komp
 
KokiZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Jarun
Postovi: 50
1. kvaliteta slike i EPG, bar što sam ja zamjetio, a i neki programi se samo u dig. emitiraju

2. nemože jer ćeš od njih dobit karticu koja služi za autorizaciju, a nemožeš ju u svoj tv gurnut

KokiZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 21:05   #1095
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ljepota kod analogije je to kaj možeš razvest signal na koliko hoćeš televizora i na svakom gledat drugi program
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 01:31   #1096
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ljepota kod analogije je to kaj možeš razvest signal na koliko hoćeš televizora i na svakom gledat drugi program
a ako iman digitalnu, jel moguće na jednom tv-u gledat digitalnu a na drugom analognu?
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 01:48   #1097
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ne znam kako izgledaju ti novi digitalni prijemnici ali po nekoj logici-ne
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 08:53   #1098
bas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Red_Baron Pregled postova
a ako iman digitalnu, jel moguće na jednom tv-u gledat digitalnu a na drugom analognu?
Po meni da, kabel do stana ti je isti.

U stanu stavis spliter i na jednu stranu digitalni reciver za prvi TV, a na drugu stranu odfuras kabel do tv-a na kojem ces gledat analogne programe.
bas je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 10:07   #1099
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Hvala što si ovako sažeo stvar.

Nakon malo promišljanja došlo mi je do glave da nema druge nego gledat 'potpisivanje' kao "nužno zlo". I vjeruj mi da sam imao volje za to....

Ali nakon razgovora s agentima / s jednom /drugom službom...Hm...

Kad več razmišljam o potpisivanju i ugovoru ,zanimalo me spajanje više računala i kako bi to išlo s cjenama onog što plačam tj. ne plačam (najam modema). Ispalo je da bi mi morali uzeti modem , zamjeniti ga s nekakvim Tomsononom twg850 na koji bi se bežičnim putem moglo spojiti beskonačan broj računala. I to mi naplatiti umanjeno za cijenu modema.

A kako je sve dovoljno komplicirano i bez toga ...te kako sam do sada imao dovoljno problema imao s jednim najobičnijim modemom, to sam prekrižio i došao do rautera bez njih.

Žena u drugoj službi mi je objašnjavala da je taj moj paket koji plačam (1D u koji spada NET+TV) uredan paket bez obzira što se te 2 usluge vode kao 2D u njihovom cjeniku!!
No bar je bila iskrena i rekla kako praktički samo zbog administrativne zavrzlame plačam več koju godinu skuplju cijenu za isto, kako bi me navela na prebačaj.

Hoče li mi onda Bnet odbiti sav taj iznos koji sam pretplatio kroz par godina? Na to mi nije znala ništa reči.
Osim... ako želim 2D i jeftiniji račun , moram im napisati molbu u kojoj to tražim.

Šta se mene tiče ...redikuli svi odreda u toj firmi!
Naravno da ti ne će odbiti taj iznos, to je apsurd.

"Molba" se mora slati zbog potpisa, da ne bi ti za par mjeseci rekao da nisi nikada niti naručio 2D paket ili što god već drugo. Nije to ništa posebno, ovako nekako:

-------------------------------------------------------
Poštovani,

molim Vas da me prebacite sa postojeće usluge na 2D paket, Xnet+CATV.

Ime Prezime
Adresa

POTPIS:

_______________

------------------------------------------------------

To onda samo faksiraš i čekaš da te nazovu i kažu da si prebačen.




Citiraj:
Autor Red_Baron Pregled postova
Dvojim se između uzimanja 3d paketa s osnovnom ili proširenom TV.
Osnovna je analogna, a proširena digitalna.. imam par pitanja.

1. Koja je razlika između analogne i digitalne? - ukratko - isplati li se plaćat malo više da imam digitalnu?

2. dodatni prijemnik (+kartica) se plaća 30kn mjesečno. Međutim, ako imam svoj ugrađen prijemnik u TV-u može li se nekako riješit problem šta nemam karticu?
1. Razlika je u kvaliteti slike, ako uzmeš običan SD prijemnik onda razlika i nije toliko vidljiva, možda nekih 25-30% bolje, ali ako uzmeš HD prijemnik onda je razlika 100%
Ja imam HD digitaliju i jako sam zadovoljan, nema problema kao kod IPTV-a, usluga je stabilna i brzo se programi mogu mjenjati za razliku od iskona, t-com-a...

2. Za 30 kn ti ćeš od njih dobiti STB i karticu, ti tu karticu možeš ugurati u što god želiš ali onda oni ne garantiraju da će raditi. Ako ti se posreći raditi će ti bez problema, a ako ne može se dogoditi da nemaš neke programe ili da ne radi uopće. To ti je DVB-C pa se po toj oznaci možeš ravnati. Ako ti telka ima DVB-C ready ili nešto slično probaj pa vidi što će biti.

Citiraj:
Autor Red_Baron Pregled postova
a ako iman digitalnu, jel moguće na jednom tv-u gledat digitalnu a na drugom analognu?
Oko 40-ak programa se emitira analogno tako da ćeš u cijelom stanu imati analogiju i moći ćeš spojiti koliko god želiš televizora, naravno ako samostalno izvedeš instalaciju kablova do kuda trebaš i ako ti napraviš kvalitetno. U tom slučaju sigurno nećeš imati problema. Mislim da ti je dodatni (analogni) priključak, ako ne želiš sam to raditi, za jednu telku 100 kn kod B.net-a

E, da! Sva oprema koju dobiješ od njih je u najmu, tako da pazi da nešto ne potrgaš jer će ti naplatiti dosta visoke cijene. Oko 800 kn STB, 100 kn kartica, 100 kn daljinski...
__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 30.07.2010. u 10:15.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 19:03   #1100