Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2008., 09:45   #1
KokiZG
Premium
Moj komp
 
KokiZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Jarun
Postovi: 50
NX 6110 ne pali :)

Naime, jučer sam nešto radio doma (mailovi, surfanje, itd...) i žurilo mi se izletit iz kuće i samo sam otišao na TURN OFF, poklopio ga, išteko iz struje (inače bez struje uopće ne radi, baterija u komi), stavio u PVC vrećicu (koristi mi kad laptop nosim u ruksaku zajedno s ostalim stvarima da mi se ne zgrebe) dok je još radio (reko bude se zgasio) i spremio u torbu za laptop. Za 15tak minuta sam došao u dvoranu di mi se žurilo i idem ga otvoriti i upaliti da neš dovršim kad ono on još radi (na njemu ekran s porukom "Preparing to hibernate" i stoji, smrznuo se) i vruć je ko uf...jako vruć...ja ga ugasim na način da držim 5sec PWR tipku i od tad se više neće upaliti

E sad, radi se o HP NX6110, starom modelu, i ako netko možda ima ideju ili zna što je moglo riknuti ili me usmjeriti nekome i predložiti mi kako to što prije popraviti jer mi se u Zel-Cos ne ide jer uvijek im treba više od 10 dana da nešto naprave

Hvala
KokiZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 10:25   #2
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
jel ti blinkne lampica od napajanja?ona koja inace svjetli zeleno/narancasto?si probao izvadit bateriju i otstekat napajanje i resetirat bios?za bios imas ispod lapa malu rupicu pored koje pise reset.ak ne pomogne,onda probaj rame iscupat van za pocetak pa javi kaj je bilo...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2008., 16:52   #3
KokiZG
Premium
Moj komp
 
KokiZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Jarun
Postovi: 50
Citiraj:
Autor huzo Pregled postova
jel ti blinkne lampica od napajanja?ona koja inace svjetli zeleno/narancasto?si probao izvadit bateriju i otstekat napajanje i resetirat bios?za bios imas ispod lapa malu rupicu pored koje pise reset.ak ne pomogne,onda probaj rame iscupat van za pocetak pa javi kaj je bilo...
ne blinkne ništa, to me i muči i mislim da je hardverski neš ošlo iščupao i rame i rastavio ga i sve i ne kužim...

ipak će na servisu završit kad nemam rezervnih dijelova
KokiZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 21:27   #4
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma u servisu ce te oderat i to znas kolko.....
a mozda je riknuo neki mosfet u napajanju samo i mozes ga sam zamjenit.
daj mi reci kad ustekas punjac dali se lapica pali na lapu ili je skroz mrtav?

al mi nije jasno kak je ostao upaljen a rekao si da ti je baterija slaba....
cim napon padne za mrvicu,sam se mora ugasit jer je tak napravljen,a tebi je ostao radit...hmm....sve mi smrdi na probijeni mosfet.....otuda i pregrijavanje....
malo ga probaj pomirisat jel smrdi na kojem mjestu jace nego drugdje,ili je nesto crno i izgoreno...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na