Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.04.2008., 21:16   #1
Captiva
Registered User
 
Captiva's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: i'm behind X
Postovi: 17
Računalo ne prepoznaje hard. Što da radim??

Pozdra svima, ne mogu vjerovati, danas sam upalio PC i disk mi ne daje ni znak da je živ... On radi kao i prije (čuje se i sve) ali kad upalim PC ne očita mi ga kao ni u Biosu. Disk je Samsung SP0411N - 40 GB.. Bio mi je inače spojen na istom ide kablu kao još jedan od 80 GB disk i jedino se bojim da moja nemarnost prema jumperima nije uzrokovala da mi se nešto desi disku. Jumpere spominjem jer kako sam stavljao novi disk nisam previše gledao - išao sam logikom da neće raditi... Inače u ovih možda 10 dana javilo mi se par puta greška gdje je disk također bio nedostupan ali nakon što sam ponovno upalio sve je bilo ok.. Sada sam pokušao sve ali bez uspjeha..

Jako mi je važan ovaj disk jer se na njemu nalazi ono što sam radio 20 dana i privodio kraju, a sada ostao bez svega toga tek tako...
Captiva je offline  
Staro 18.04.2008., 21:45   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a probaj ga staviti samog na kabel i vidi hoce li ga bios vidjeti, provjeri jumper da vidis da li stoji na pravoj poziciji za tako nesto

ako ga i dalje ne vidi vjerovatno je krepao. ne mogu vjerovati da si isao spremati ocito prilicno bitne podatke na disk s kojim si danima imao problema i da ti niti u jednom trenutku nije palo na pamet da napravis backup
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2008., 21:54   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na