Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2008., 18:02   #1
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
HP battery check i baterija problemi

Radi se o laptopu HP530...star je 10mj i par dana....
Standarna baterija sa 4 celije mi je rekla pa-pa , gubi kapacitet jako i u kratkim intervalima te se povremeno komp samo zgasi iz cista mira iako baterija jos ima 30,50,60,70,80% struje....a ispod 30% nece ni upalit ako ga ne "jump-startam" s punjacem.....
uglavnom baterija traje cca 15,20 minuta AKO ,s tim da se komp zgasi vjerojatno zbog pada napona na bateriji....

sad nasao sam bateriju povoljno novu sa 8 celija i 63ah (defaultna je 4 cells, 34Ah) , i ova mi traje cca 4,4 i pola sata wirelesa i full brighnessa na ekranu (allways on postavka) ..... a 4 celijska mi nova trajala svega sat, sat i pola,na battery save modu ...ono jel samo meni tu nes nije jasno?

da bi stvar bila gora,na "pokvarenoj" 4-celijskoj bateriji HP battery check mi pokazuje stanje 85% i OK !!!! green light??????
a batery mon uredno pokazuje padove ko grand canyon , povremeno sama od sebe kao da se malo napuni, padovi napona,neznam sta sve :S

a nova baterija (8 celijska) koja provjereno dobro radi (stara citav dan) pokazuje 45% i replace ,faulty battery????? Ujedno takodjer kapacitet 2900mAh ko i na 4 celijskoj.....

Ko je ovdje lud? znaci nova baterija koja radi savrseno je "pokvarena i treba zamjenu" a stara koja ne radi ni priblizno zadovoljavajuce je OK???

na supportu pise da se moze zamjenit ako HP battery check pokazuje "red light" .....tako tko je sad ovdje lud?

nisam jos pitao u servis jer moram prvo garanciju nac,idem onda.....pa da mi zamjene tu ako moze...iako mi nis nije ovako jasno


e,da , garancije na bateriju su 1 godinu,znaci obje su uredno pod garancijom (stara jos 2 mjeseca)

Moze neko objasnit sta je bateriji i pojavu na HP battery checku?
i sta radit sa starom baterijom?glupo mi sad ako ne radi i ako je pod garancijom da se ne zamjeni,a opet ne kuzim sta ovaj battery check si misli,te zasto za novu govori da je faulty?
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:25   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Moja pretpostavka je da je u pitanju problem s kontaktima i zato dobijaš krive informacije o obje baterije. Savjet bi bio da te svoje baterije probaš na nekom drugom lapu (i njegove na svome) i onda sve zajedno odneseš na reklamaciju. Frend ima 6715b i žali mi se da mu lap ostaje bez kontakta s baterijom kada ga nosi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2008., 18:44   #3
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
al stvar je u tome sto druga baterija radi savrseno...ne gubi kontakt....ne gasi se,puni se normalno...prazni takodjer.....doslovno sve radi kako treba...osim ovog batery check-a

niko nema hp 510/530 a da ga ja znam pa :/
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 20:28   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Onda je taj softver u banani.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na