Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2022., 09:11   #10291
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mobitel i komp se mogu spojiti i bežično, npr. putem AirDroida.
Nekada je postojao Titanium Backup koji je mogao klonirati i postavke u appsima. Jedini uvjet je bio da mob bude rootan. Ne znam postoji li danas sličan app.
Previše komplikacija jer putem AirDroida vadiš samo podatke i dosta vremena da ih vrati. Mjenjaju se vrijeme zapisa

Kolega može koristiti microSD karticu i odraditi kompletan backup. Samo mora negdje sačuvati na sigurno dok ne završi sa servisa.

Druga opcija je prebačaj / kloniranje na drugi mobitel putem wifi.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2022., 10:04   #10292
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova



Iskreno, meni je to totalna idiotarija ako to takp rade.

Uz to, nigdje po netu nisam nasao da u jamstvenom listu pise da se obvezno brisu podatci ? Dali netko ima informaciju vise.





Ako je ovo stvarno, sumjam da cu vise ikad kupiti samsunga
Ima više razloga za to u ovlaštenom servisu. Prvi je gdpr tj ne žele imati posla s tuđim podacima niti odgovaraju za iste. Pravno se ne žele zezati oko toga i imaju potpuno pravo .
Drugo, ne možeš 100% testirati novi konektor punjenja ako su podaci na njemu. Niti jedan serviser ne može/ne želi znati jesi li stavljao nekakve blokade, appove koji bilo kako utječu na ispravan rad konektora. Možda nešto utječe a da ni sam ne znaš. Zato se telefon briše tj stavlja se novi 100% ispravan SW i testira se punjenje, brzo punjenje, konekcija s pcom, video izlaz ako ga telefon podržava, pa se tek mijenja konektor i ponovo sve testira. Da ti ne naprave kako treba, žalio bi se da opet moraš poslat na jamstvo jer opet nešto ne radi. Zato trebaš odlučiti jesu li ti bitniji tih sat dva za postavljanje ili ispravan rad uređaja.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2022., 12:51   #10293
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Da li je itko dobio S22+ crni narucen na eKupi?
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2022., 13:38   #10294
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Hvala svima na odgovorima
Sad mi je malo jasnije sve skupa iako se bas ne slazem u potpunsiti s takvom politikom.

Imam osjecaj kao da je serviserima/samsungu tako jednostavnije...
Pobrisem sve, odradim dijagnlstiku i sve pet...
To im je jednostavnije nego se zahebivati ako im neki treci software radi probleme.

Ali ovdje, kad je mehanicki kvar, onda mi i nema smisla...

Ajd, mogli su to i drugacije rijesiti...kome ne smeta da mu se kopa po podatcima da potpise izjavu i sve pet...kao i svugdje drugo...
Stvar se rijesi u pet minuta...

Tim cise jer su se mobiteki i do sad pipravljali a nikad se nisu resetirali....pa i ovlastenom servisu....

Recimo, na note3 su mi dva puta mjenjali ekran...nikad ga nisu vratili na tvornicke postavke...

Mislim da je samo pitanje dobre volje...

Al sta je tu je.....

Samsung u opcim uvjetima navodi da je "moguc gubitak podataka" prilikom servisa...ne da je to obaveza....
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2022., 19:13   #10295
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ovisi sta popravljaš. Recimo ne radi BT ili WIFI. Jedan dio dijagnostike je flash firmwarea nanovo. Konektor punjenja je prekompleksan (osim npr na staroj A seriji koja nema fast charging niti video izlaz niti OTG) da bi se servis zezao oko očuvanja podataka. Ekran su ti mijenjali jer nemaš kako spasit podatke osim bar privremeno stavljanjem drugog ekrana. Ako postoji način da očuvaš podatke npr backup na cloud neki, wifi spajanje ,BT i slično, servis ne traži da napraviš backup, ali ne odgovaraju za gubitak podataka.
Slagao se ti ili ne, pravnici preporučuju servisima da se ne bave korisničkim dijelom (podaci) uređaja jer je previše faktora koji mogu dovesti do problema. (Npr video uradak od Severine).
"Moguć gubitak podataka" znači točno to što sam ti napisao. Ako se može bez, ok ,ako ne može ,brišu sve. Ovlašteni nije servis od poznanika kojeg zamoliš da napravi sve da ti očuva podatke. Ipak radi na razini cijele države, a i EU.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 21:09   #10296
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Maloprije mi na S22U sletio poveći update sa security patchom za 04. mjesec...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20220331-210658_Software update.jpg‎
Views:	134
Size:	621.6 kB
ID:	25009  
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 01:06   #10297
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
I ja sam ga upravo instalirao, vidjet cemo hoce biti kakve razlike...
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 23:18   #10298
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Meni samsung radi glupi problem, s10e je u pitanju. Sve zadatke sa samsung kalendara uredno pokazuje i google kalendar, ali ako zadatak postavim na google kalendar onda mi se neće prikazati na samsung kalendaru. Oduvijek koristim google kalendar i sad bi mi dobro došlo da se to sinkronizira sa samsung kalendarom pošto always on display prikazuje samo zadatke sa samsung kalendara.
Sva dopuštenja su dana, svi kalendari su ubačeni jedan u drugi, sva sinkronizacija uključena. Zaustavio samsung kalendar, obrisao cache ali jednostavno neće da povuče zadatke s google kalendara. Čitam da je jedan on načina da obrišem google račun ali kod novog postavljanja zna javit error da je taj acc već postavljen pa se napravi još veći problem. A blagdane mi uredno povlači s googla, haha. Da li se netko susreo s ovim problemom?
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 11:40   #10299
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Stigao One UI 4.1 na S21
Note 10+ - upravo skidam.
Jučer provjeravao - niš
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 19:36   #10300
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Note 10+ - upravo skidam.
Jučer provjeravao - niš
Ovisi ti o regiji. S10+ skinuo prije par tjedna
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 20:37   #10301
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
A53 se pokazao kao korak unatrag (očekivano) u odnosu na prethonika. Sve zahvaljujući Exynosu koji je uvijek Samsung modele srednje i niže klase činio preskupim sranjem.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 21:20   #10302
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Svaki exynos ce biti korak natrag u odnosu na SD. Jednostavno SD je bolji i kad je loš
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 11:00   #10303
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
A53 se pokazao kao korak unatrag (očekivano) u odnosu na prethonika. Sve zahvaljujući Exynosu koji je uvijek Samsung modele srednje i niže klase činio preskupim sranjem.
A71 je imao ok cijenu i specke i bio je SD. A72 mislim da je slična situacija. Čujte, može se dobiti SD Samsung i kod nas ali hebiga, ekipa kupuje kompaktiće top klase i tamo im uvaljuju ta exynos smeća. Stvar izbora.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 11:16   #10304
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nije exynos smeće, nemojte pretjerivati. Svi top modeli kod nas su exynos, nijedan nije smeće. Taj chipset se malo više grije i troši bateriju više nego SD. Ovaj u A53 nije loš. Meni je veća glupost što su maknuli 3.5mm jack s telefona iz srednje klase i napravili maltene isti mob kao i prošle godine.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 04.04.2022. u 11:28.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 11:37   #10305
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nije exynos smeće, nemojte pretjerivati. Svi top modeli kod nas su exynos, nijedan nije smeće. Taj chipset se malo više grije i troši bateriju više nego SD. Ovaj u A53 nije loš. Meni je veća glupost što su maknuli 3.5mm jack s telefona iz srednje klase i napravili maltene isti mob kao i prošle godine.
A kako opisati situaciju gdje npr. exynos na S20FE troši za trećinu više baterije nego S20FE sa snapdragonom. Pa sad još uzmi u obzir da je baterija osrednjeg kapacitetea za tu klasu. Ostalo neću ni spominjati.
delavi je offline   Reply With Quote