Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2008., 23:01   #1
The_Rock
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 35
Panasonic 42PV80P - ne hvata signal!?

Kupio sam plazmu Panasonic 42PV80P. Spojim antenu (pokusao i kucnu i onu malu s pojacalom) i trazim programe, ali mi ne nadje ni jedan!

Isao sam na "manual" i na "automatic" trazenje. Nista nije pomoglo. Signal je valjda dosta jak (zivim u Rijeci, ostale televizore rade s tim antenama).

Nije valjda tuner pokvaren!?
The_Rock je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 00:10   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Netko je pisao da je bacio zemlju na Grčku, vjerojatno je stvar do krivog defaultnog standarda pa ne može naći signal. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=109764
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2008., 02:46   #3
The_Rock
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 35
Ups, ja se zahvalio u krivom topicu

Hvala i tebi
The_Rock je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 20:28   #4
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
U meniju imaš jednu postavku koju moraš uključiti , nažalost ne mogu se sjetiti što to točno moraš uključiti i dobiti češ sliku !
Budi uporan i traži .
Kristijan1 je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 19:33   #5
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Ljudi imam isti problem kao user koji je napravio ovaj post, telka je Panasonic 37PV80p znaci ista kao gore navedena samo manji model.

E sad problem je sto uspijem uhvatiti signal domacih kanala (preko obicne sobne antene pogled na Ucku imam tako da wtf) ali ako recimo ugasim telku i upalim je drugi dan svi nadjeni kanali jednostavno nestanu na random.
Nekad prodje dan dva da je sve ok a treci dan kanali opet nestanu!

Probao sam vise puta resetirati na tvornicke postavke pa pri odabiru zemalja stavljao sam Njemacka, Austrija, Grcka, i tad nisam nasao ni jedan kanal, jedino mi hvata kad stavim Istocna Europa i to kad mu pukne.

Pomagajte jer vec sam lagano lud od svega. Jer se mora mozda u postavkama ukljucit/iskljucit jos neka opcija da telka zapamti jednom uhvacene kanale?

Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 21:19   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Garancija, neispravna memorija tjunera
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 22:54   #7
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Cek daj malo detaljnije ako mozes Nikky molim te?

Kako mislis memorija tunera neispravna?

Ako je to slucaj zar nebi onda uopce bilo moguce memorizirati kanale na telki nakon sto sam prvi put detektirao kanale?
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 23:15   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Jel imaš negdje u postavkama nešto sa skraćenicom LC? To je kao nekakvo logično slaganje kanala (samo pitaj boga po kojoj logici). Na nekim DVB.T tunerima tako posloži kanale s npr. rednim brojevima 350, 351, 352 umjesto 1, 2, 3: Kad je isključeno uvijek je redoslijed 1, 2, 3 naravno. Možda te to hebe pa potraži.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 10:37   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Cek daj malo detaljnije ako mozes Nikky molim te?
Kako mislis memorija tunera neispravna?
Ako je to slucaj zar nebi onda uopce bilo moguce memorizirati kanale na telki nakon sto sam prvi put detektirao kanale?
Šta je sa "analognim" kanalima, jel i njih gubi ili samo "digitalne"?
Moguće je da je u pitanju kakav štos sa sortiranjem (ovo šta tor kaže).
Čitajući tvoj blem prva asocijacija mi je na memoriju tjunera.
Dok tv radi on uredno pronađe i prikazuje kanale ali po vraćanju iz stand-by moda ih više "nema"?
Memorija je zadužena upravo za to. Kod starih serija ta je memorija imala backup bateriju kao za cmos na matićnoj. Nove serije nemaju
bateriju, sve je ćipu (drugačiji tip).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 16:16   #10
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Za digitalne neznam, jer trenutno imam spojenu na telku samo obicnu analognu sobnu antenicu, evo opet danas upalim odem na autotuning i nadje mi sve domace programe iz prvog pokusaja kao sto mi je napravio kad sam prvi put upalio telku i spojio je na antenu.

Tnx na objasnjenju za ovaj memory dole

Brijem da nije do sortiranja jer na telki postoji meni preko kojeg si nastimavas redoslijed i poziciju programa, ono ima 99 channel slotova, i jednostavno kad nestanu onda nestanu svi. Ako mislite na to.


E sad mene muci ako je ta memorija defektna onda bi valjda pronalazio kanale svaki put bez problema ali bi ih gubio kad recimo ugasim telku kao sto je slucaj. Ali recimo jucer mi nije dao da detektiram ni jedan program uopce dok danas sam upalio, otisao na autofind i nasao mi je sve iz prve..


Nista mi jasno nije
Colossus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2008., 16:32   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
od kada ove plazme imaju dvb-t u sebi?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 18:18   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Sve u svemu preostaje ti zamjena drugom novom (po meni bolja opcija ako je uspiješ sprovesti) ili pozivanje na garanciju tj. mukte popravak (nova stvar a već netko prčka po njoj, može potrajati dok je poprave / nabave djelove).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 03:04   #13
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Evo da javim blentave muke!

Skuzio sam donekle u cemu je problem, naime vrag mi nije dao mira i posto iza imam u telku osim analogne antene spojen od Bandridgea DVI-HDMI kabel ( od 400 milih kuna)
koji iz graficke (dvi) ide u telku (HDMI) i tako gledam filmove, odspojim hdmi kabel ugasim telku upalim je ponovo svi progami su uredno tu!

Fora je u tome cim mi je na telki spojen komp preko hdmi kabela i upaljen je kao secondary display ako telku ugasim i ponovo je upalim ne zeli prikazati ni jedan od memoriranih programa iako im dole prikazuje uredno ime i onaj channel frekvenciju na kojoj ga je telka uhvatila.

Cim sam ugasio secondary display programi uredno ostaju kad se telka ponovo upali.


Probao sam sva 3 hdmi prikljucka na telki i na svakom ista stvar.

Probao sam i switchat DVI/HDMI kabel na drugi DVI prikljucak na grafickoj.

Ima tko kakvu ideju ili sugestiju sta je ciniti?

Btw grafa PoV 8800GTS 512, najnoviji driveri.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 09:04   #14
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Evo da javim blentave muke!

Skuzio sam donekle u cemu je problem, naime vrag mi nije dao mira i posto iza imam u telku osim analogne antene spojen od Bandridgea DVI-HDMI kabel ( od 400 milih kuna)
koji iz graficke (dvi) ide u telku (HDMI) i tako gledam filmove, odspojim hdmi kabel ugasim telku upalim je ponovo svi progami su uredno tu!

Fora je u tome cim mi je na telki spojen komp preko hdmi kabela i upaljen je kao secondary display ako telku ugasim i ponovo je upalim ne zeli prikazati ni jedan od memoriranih programa iako im dole prikazuje uredno ime i onaj channel frekvenciju na kojoj ga je telka uhvatila.

Cim sam ugasio secondary display programi uredno ostaju kad se telka ponovo upali.


Probao sam sva 3 hdmi prikljucka na telki i na svakom ista stvar.

Probao sam i switchat DVI/HDMI kabel na drugi DVI prikljucak na grafickoj.

Ima tko kakvu ideju ili sugestiju sta je ciniti?

Btw grafa PoV 8800GTS 512, najnoviji driveri.
koja glupost,daj probaj stavit neku atijevu grafu pa vidi oće ga zezat...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 10:45   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ne vjerujem da će druga grafička rješiti stvar. Očito se radi o bugu centralne pameti telke u kojem HDMI ima "prioritet" nad tjunerom. Potraži u postavkama da nema slućajno negdje opcija koja bi to promjenila.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 20:41   #16
Blee
Registered User
Moj komp
 
Blee's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Colossus

i ja imam isti problem kao i ti. Čak je i grafička ista/slična POV 8800GTS ali sa 640MB memorije

Ako upališ telku prije kompa onda će ti programi ostati na mjestu ali ako upališ prvo komp pa telku e tu dolazi do problema. Možda je problem sa POV grafuljama, a možda HDMI izblokira prijenos slike sa tunera. Koliko sam pročitao na ATI-ju takovih problema nema
Blee je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 22:37   #17
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Znam da necu puno pomoci, ali samo mali info:
Ja imam 42PV70 (model prije 42PV80) spojen sa PC-em preko VGA kabela (1024x768) i nikad nikakvih problema sa bilo cime.

Nego, kod mene preko VGA ulaza je ekran plazme savrseno popunjen ("piksel na piksel" - bez overscana i savrseno do ruba ekrana). Kako nemam kabel DVI/HDMI nisam nikad probao takvu konekciju. Cuo sam da zna biti problema sa prevelikim overscanom sto se donekle moze rijesiti ulazenjem u servisni meni TV-a.
Iskustva?
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2008., 19:32   #18
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Sa slikom preko DVI/HDMI kabela sam izuzetno zadovoljan i nemam nikakvih problema ni sa aspektima ni sa overscanom.

Evo jucer kupio PS3 i uzeo neki PS3 HDMI kabel spojio trenutno igram MGS4 i uzivam u savrsenstvu

Uglavnom HDMI problem sa gubljenjem kanala mi se javlja samo kad je komp upaljen i ako sam upalio telku da bude secondary monitor preko hdmi kabela, dok PS3 kabel mi uopce ne radi takve probleme tj palim i gasim kako hocu i kanali uredno ostaju memorizirani.

Znaci nije do kablova samih ni do pojedinih prikljucaka iza na telku (probao sva 3) nego neki kaktus sa prijenosom slike kad se spoji komp na telku.

Uglavnom nije strasno al tlaka mi je svaki put sad kad ocu pogledat neki film ili seriju preko kompa moram ulazit u postavke upalit secondary monitor i onda isti ugasit u display settings prije nego sto ugasim telku da nebi izgubio kanale..
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 20:59   #19
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Dakle u PC-u je stvar! I ja imam istu stvar s gubljenjem kanala. I na MaxTV STB sam sumnjao ali kompjuter mi nije pao na pamet. Hvala Bogu da sam naišao na ovu temu, već sam mislio slat telku na servis. Nije da mi treba taj analogni signal ali išlo bi mi na živce imat defektan TV.
Inače grafička u HTPC-u je Nvidija 8600GT
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 13:22   #20
dododo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 1
isti problem i na 37pv80

DVI-HDMI kabel spojen sa PCa na TV.
Grafička GeForce7600.
TV je spojen na analogni antenu.

Kad ugasim TV i upalim ga ponovo, izgube mi se programi.
Ako ištekam kabel ili ugasim PC prije gašenja TV-a, sve je ok.
Također, zapamti channel frekvencije ali nema slike (snijeg).

Totalno glupo i nepraktično!
Ima li lijeka?
dododo je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 10:13   #21
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Znam da dižem staru temu ali...Dovukao nedavno 37PV80 i moram priznati da nemam nijedan od gore navedenih problema. Spojen HTPC HDMI-HDMI kabelom, spojen komp DVI-HDMI kabelom, spojen MaxTV za sad scart-scart, spojena antena (analogija) spojen DVB-T reciver scart-scart. Mogu radi što mi padne na pamet, s kompa mi je stalno upaljen prošireni desktop, htpc stalno radi - nikakvih problema s gubljenjem rasporeda kanala nemam.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 12:30   #22
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Znam da dižem staru temu ali...
...se moraš pohvalit novom plazmom
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 12:54   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
nego
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 14:03   #24
tozinjox
Premium
Moj komp
 
tozinjox's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 69
slučaj kod mene...

imam TV Panasonic Viera TX-32LX700

grafulja ASUS 8600GTS

PC spojen na TV preko DVI-HDMI kabela, opcija DualView...

NIkad nikakvih sličnih problema nisam imao..palio ja prvo komp ili tv...
tozinjox je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2008., 15:04   #25
Morientes
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1
Problem sa Panasonic 42PV80 plazma

Jednostavno mi sama od sebe zumira sliku recimo ponekad se nevidi donji red titlova(slova) bilo da gledam tv program bilo dvd pomoc!!!!
Morientes je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2008., 22:46   #26
ZZZZ
Premium
Moj komp
 
ZZZZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Stan
Postovi: 60
To ti je opcija Auto, i trebqa la bi zumirati sliku ako je program sa crnim linijama gore i dolje, ali bi također trebala i pomjeriti sliku prema gore da se titlovi vide. Uglavnom pritisni na daljinskom dugme Aspect i promjeni postavku u just, ili neku koja tebi najbolje odgovara. Inače ova opcija Auto je super samo je malo spora
ZZZZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na