Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2009., 13:49   #1
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
Forsiranje signala preko DVI-a

Spojio sam LCD TV na komp preko hdmi kabla i atijevog dvi/hdmi adaptera na geforce 7600 GT. Ispocetka je sve radilo dva dana, a onda je crklo i jucer kad sam stavio novi driver (182.50) je opet proradilo ali samo zato jer driveri nisu radili ispravno (sve je stekalo i imao sam famozni code10 (device canot start))

Postoji li nacin da natjeram tu karticu da salje signa i kroz dvi ? Hardverski je sve u redu, tako da je vjerojatno kriv driver koji odbija prepoznati TV i tako ostadoh bez signala...
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 03:11   #2
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Hazzard Pregled postova
Spojio sam LCD TV na komp preko hdmi kabla i atijevog dvi/hdmi adaptera na geforce 7600 GT. Ispocetka je sve radilo dva dana, a onda je crklo i jucer kad sam stavio novi driver (182.50) je opet proradilo ali samo zato jer driveri nisu radili ispravno (sve je stekalo i imao sam famozni code10 (device canot start))

Postoji li nacin da natjeram tu karticu da salje signa i kroz dvi ? Hardverski je sve u redu, tako da je vjerojatno kriv driver koji odbija prepoznati TV i tako ostadoh bez signala...
probaj sa običnim dvi-hdmi ne atijev,ja sam sličan problem tako riješio.
Atijev adapter je dizajniran tako da ide i zvuk preko njega (i kartice),postoje 2 modela atijevih adaptera pa ako imaš onaj crni za 2900 seriju ili sivi za 3x00/4x00 zamjeni ga nekim generičkim.
daxdax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2009., 09:29   #3
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Hazzard Pregled postova
Spojio sam LCD TV na komp preko hdmi kabla i atijevog dvi/hdmi adaptera na geforce 7600 GT. Ispocetka je sve radilo dva dana, a onda je crklo i jucer kad sam stavio novi driver (182.50) je opet proradilo ali samo zato jer driveri nisu radili ispravno (sve je stekalo i imao sam famozni code10 (device canot start))

Postoji li nacin da natjeram tu karticu da salje signa i kroz dvi ? Hardverski je sve u redu, tako da je vjerojatno kriv driver koji odbija prepoznati TV i tako ostadoh bez signala...
Kako misliš da šalje signal i kroz dvi? Pa kroz dvi signal ide van po defaultu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2009., 09:57   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
mislim da je grafa spojena i na monitor i da je tv samo drugi ekran, dakle pati ga kako da natjera signal i na taj, drugi DVI

inace, vjerujem da je tu problem samo do konfiguracije, za razliku od analogije kada je TV spojen HDMIem a nije prebacen da prikazuje sliku s njega komp ga bas i ne vidi, barem je tako slucaj s moja dva. Stari driveri automatski iskljuce dualview opcije cim drugi display nije spojen i nece ih ponovno ukljuciti kada se isti spoji. A on je zbunjen vise od tih drivera. Kombinacija koja garantira ovakvu katastrofu
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na