Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2010., 14:35   #1
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
(riješeno) Gigabyte X48-DQ6 poludjela, kriva očitanja PCI-E sabirnice,...

Imam cudnih problema pci-e x16 sabirnicama, u windowsima mi u device manageru pise error 35 (da bios od graficke ne sadrzava dovoljno infornacija o hardweru) isto tako gpu-z prikazuje da je sabirnica v 2.0 a kad stavim bilo koju grafu tvrdi da je povezana na v 1.1 i za sve taktove mi ocitava 0 mhz (default clockove cita normalno) Ali to nije sve, ako se i cudom desi da graficka proradi ne radi dugo, nestane mi slika, vent se na kartici ugasi neki put ali komp dalje radi normalno (sve osim grafe),pa neki put se konstantno restarta na razlicitim djelovima posta, ili mi se cmos resetira iti...random problemi... Isprobao sam 3 razlicite graficke i sve su 100% ispravne tako da nezna u cemu je stvar jer se problem pojavio doslovno preko noci jedan dan sve radi drugi nist...
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2010., 14:41   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Stavi najnoviji BIOS i vrati sve na defaultne vrijednost pa pokušaj ponovo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2010., 14:46   #3
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Stavi najnoviji BIOS i vrati sve na defaultne vrijednost pa pokušaj ponovo.
Probao sam i to ne pomaze, (novi bios nije vec izaso godinu dana) i neki put znam cuti cudno krckanje u zvucnicima na sec-2 istekao sam sve osim jednog diska tako da eliminiram ostale komponente, cak sam ju izvadio i staviom izolator ispod da nije neki kontakt u pitanju ali nista, garancija mi je istekla a ploca je iz vemila tako da neznam, eventualno da ju nosim nekut na servis links npr...ali bi to volio rjesiti sam ako ima tko kakav savjet. Ploca ima 2 pce-e x 16 i obje daju iste simptome

Zadnje izmijenjeno od: Hazzard. 06.05.2010. u 14:52.
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2010., 08:08   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Ploču ti nitko neće moći popraviti. Ako nema garanciju, i jako te smetaju ti problemi, nabavi si novu. Drugog rješenja nema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 14:50   #5
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
Rjesio sam problem, napajanje je malo oslabilo pa je to stvaralo te cudne errore u vezi sabirnice na ploci i onaj error 35 za graficku, stavio sam novo i svi su problemi nestali
Hazzard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na