Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2008., 12:40   #1
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
EPG na Vista MCE

Dal zna tko kako osposobiti EPG na vista MCE? U setapu kaze dan nema guida za nas postal code, pa sam pokusavao nesto preko bladerunnera 3 pro ali nisam uspio jer u setupu nema opcije za odabrati EPG data tako da mi je pokusaj propao a i guide.bin ima famoznih 28kb. Zna tko za kakav dr nacin?

Dio vodica gdje sam zapeo:

6. Podešavanje Media Centra
Ukoliko je u prethodnim koraku, sve završilo bez pogrešaka, učinite zadnju provjeru prije nego podesite Media Centar. Otvorite C:\Windows\ehome\BladeRunnerPro\GuideData, te pogledajte veličinu filea guide.bin. Ukoliko je neke normalne veličine (vedi od 3KB), onda bi trebalo biti u redu. Pokrenite Media Center. Izaberite Tasks →Settings → TV → Guide → Set up Guide Listings. Pratite Wizard. Na upit želite li zadržati regionalne postavke, odgovorite potvrdno. Odaberite Download When Connected, a u polje Postal code, upišite 00000. Izaberite ponuđeni EPG data i kliknite Next. Download traje neko vrijeme. Završite Wizard. Ukoliko ved niste, pustite setup da pronađe programe. Po završetku setupa, prebacite se u Guide → Edit Channels, isljkučite ono što ne želite ili ima smetnje te potvrdite sa Save. Potom kliknite na Add Listings to Channel. Redom kliknite na kanale i dodavajte im vrijednosti s liste. Potvrdite sa Save. Ukoliko nekog od kanala nema na popisu, provjerite da li je dostupan putem Phazer servisa i da li ste ga upisali u getit.bat. Ukoliko kanal nije dostupan putem servisa, kliknite Rename this Channel i naziv upišite ručno.Ukoliko se naziv kanala sam pojavio tijekom skeniranja (RTL Televizija, Nova TV itd), svejedno ga promjenite ukoliko ga imate na popisu generiranom od strane Media Centra. Po završetku potvrdite sa Save. Kliknite na Change Channel Order te složite kanale po želji. Potvrdite sa Save.
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2008., 13:50   #2
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
Znali itko uopce kakav nacin da se slozi epg na vista media centru i da radi? do sad sam isprobao vise tutorijala ali niti jedan ne radi...
Hazzard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2008., 16:20   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
xmltv program i kanale skidaj sa gonix.net
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2008., 04:27   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozz!

Da ponovim pitanje

Znali itko uopce kakav nacin da se slozi epg na vista media centru i da radi? do sad sam isprobao vise tutorijala ali niti jedan ne radi...

Vezano uz xmltv -> version is not compatible with Windows Media Center TV Pack 2008
  Reply With Quote
Staro 06.11.2008., 09:35   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za tvpack 2008 ne znam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2008., 13:49   #6
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pozz!
Vezano uz xmltv -> version is not compatible with Windows Media Center TV Pack 2008
Jesi siguran da imas TV Pack? Ako imas i treba ti EPG, zaboravi. Uninstaliraj (system restore) pa onda probaj ono sto sam ti napisao u drugom topicu.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 00:39   #7
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Jesi siguran da imas TV Pack? Ako imas i treba ti EPG, zaboravi. Uninstaliraj (system restore) pa onda probaj ono sto sam ti napisao u drugom topicu.
Siguran sam, osobno sam ga instalirao.Bez njega mi neradi tv kartica u mce-u (imam zvuk,nemam sliku i nije problem u codecima,cemu je neznam, u mce-u bez sp1 nisam imao nista,pa cak ni zvuk), a vistin mce mi je puno bolji od onog trulog powercineme kojeg sam morao koristit do malo prije samo za gledanje tv-a)
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 02:01   #8
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Hazzard Pregled postova
Siguran sam, osobno sam ga instalirao.Bez njega mi neradi tv kartica u mce-u (imam zvuk,nemam sliku i nije problem u codecima,cemu je neznam, u mce-u bez sp1 nisam imao nista,pa cak ni zvuk), a vistin mce mi je puno bolji od onog trulog powercineme kojeg sam morao koristit do malo prije samo za gledanje tv-a)
Ja sam pretrazio cijeli net i nisam nasao rijesenje. Zato sam reinstalirao windowse i sada bez tv packa sve radi super! Najvise in to the topic info koji sam dobio je da je sa tv packom microsoft potpuno promijenio nacin na koji trpa epg na programe, te ga cak mozda i enkriptirao, pa za sad nije moguce nikako ubaciti epg.

Sto se tice tvog da nema slike. Stvarno cudno moram priznati. Jer ako nadje signal, odnosno kanal i reproducira audio ostalo bi trebalo biti skoro sigurno do codeca.

Tvoja nVidia podrzava purevideo, pa jesi probao mozda koristiti nju kao decoder?
  Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 10:40   #9
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Tvoja nVidia podrzava purevideo, pa jesi probao mozda koristiti nju kao decoder?
podrzava, vidis toga se nisam sjetio, probatcu cim skupim volju za reinstalaciju windowsa (sys restor mi je iskljucen)
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 12:59   #10
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
I ne bi pomogao na zalost (zato sam ja morao rusiti)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2008., 13:24   #11
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
I ne bi pomogao na zalost
meni je pomogao.. ah well..


@hazzard: s obzirom na tvoj problem, najjednostavnije rijesenje koje mi pada na pamet je da stavis svoju tv karticu na newse ili u trznicu na prodaju i kupis si neku "normalnu" koja radi u visti. npr avermedia dvb-t hibridni tuneri rade. siguran sam da bi se dalo naci jos nekoliko koje rade...
to bih ja napravio da imam taj problem...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2008., 16:15   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja imam Compro Vosta E700. Zakon je karta. 2 DVB-T tunera, ne hybrid.

Ali svejedno. Mislim da je ovo poluproizvod i jedva cekam da ga pregazi neka druga kompanija koja ce actually drzati do updateova i da stvari rade kak spada.
  Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 08:04   #13
tunneller
See your bottom for...
 
tunneller's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 46
__________________
dig your own hole!!!
tunneller je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 08:47   #14
Razarac
Premium
Moj komp
 
Razarac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Ajde molim te kazi dal ti se tv slika "kocka" sa tv packom ???
Ja sam ga stavio da bi imao teletext ali je slika postala katastrofična
Razarac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2008., 10:01   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
identično iskustvo... instalacija je ostala netaknuta, samo sam dodao tv pack i odjednom lomljenje slike, bright kocke po ekranu, stvarno ne znam šta sve nije loše došlo.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na