Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2008., 18:02   #31
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ajfon je sminkerska igracka
n95 8gb je top mobitel
nemozes tako rec, jedina prednost n95 je po meni bolja kamera.
u vezi sminkerske igracke...mozda neko voli sminku i fensi touch screen? npr meni se bas zato svida.
kao sta ste vec rekli ovakva rasprava je bezvezna, svi vecinom znamo sta koji ima i moze iz reviewova, iphone ima bolji pristup netu n95 ne,iphone ima veci ekran (po meni veliki +) n95 manji, iphone ima "losu" kameru a n95 moglo bi se rec kao malo slabiji digitalac.
evo nekih usporedba random slika sa neta: n95 iphone1 iphone2
zapravo je i glupo usporedivat 5megapixela kameru sa 2..iako zadnja slika izgleda vise nego dobro za 2mp

veliki minus iphoneu sta nemoze snimat video, iako ce i za to izac nesto, tj vec je izasao neki "drunknbass" al mora se platit nekolko dolara da bi mogao snimat unlimited umjesto 5sec (omg)
takoder veliki minus za ono bluetooth slanje sta sam negdje procitao da moze samo na appleove uredaje, i za to bi valjda trebao izac neki hack. (moze malo info o tom ako neko zna?)
neki jos stavljaju u minuse sta nema flasha. imam sad mob sa flashom i od 500 slika zatrebao mi je 3put mozda, po meni beskorisno osim ako to nije onakav flash koji stalno radi koji je dosta puta vrlo koristan ponoci za posvjetlit negdje.

jos me zanima od vas ko ima sad iphone, kako radi net kad nema u blizini wirelessa? jel se placa i kolko? taj brzi 3g, jel to dostupno kod nas i kakve su cijene toga?

@bladerunner, da istina, super post.. mozda ako ga ujedno koristis kao hladno oruzje.
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 18:47   #32
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
3310 je savrsen mobitel, nikad necu prezalit svoj.
Inace, za iphone ti tribaju 2 ruke ...
kundak je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:24   #33
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
po meni (a imam iPhone Classic) jedine mane su mu slijedeće:

1.) nema bluetootha, tj. ima ga ali ne za prijenos datoteka već samo za bluetooth slušalice
2.) kamera nema blic pa je navečer potpuno neupotrebljiva
3.) kad pišeš sms ne znaš koliko si slova iskoristio i šalješ li jedan ili dva, ali otprilike 5 redaka su jedan sms
4.) istina, ne moš tipkat sms napamet, ali realno koliko često ste u takvoj situaciji?

a za sve ostalo, svi ostali mobiteli se mogu sakrit pred njim. 3G neću uzimat jer mi GPS ne triba. ovi moj Classic 8GB mi je predobar.

kakva je Nokia N95 neman pojma a iskreno ni ne zanima me, bolji mobitel mi sigurno ne triba.
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:25   #34
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor AtOm!c Pregled postova
veliki minus iphoneu sta nemoze snimat video, iako ce i za to izac nesto, tj vec je izasao neki "drunknbass" al mora se platit nekolko dolara da bi mogao snimat unlimited umjesto 5sec (omg)
Ima video snimac (iPhone Video Recorder) i radi sasvim solidno (1h-60MB)

Citiraj:
Autor AtOm!c Pregled postova
takoder veliki minus za ono bluetooth slanje sta sam negdje procitao da moze samo na appleove uredaje, i za to bi valjda trebao izac neki hack. (moze malo info o tom ako neko zna?)
Bluetooth radi samo za handsfreee uredjaje, a hack bi mogao vrlo uskoro izaci, samo treba skuzit hardver... ovo bi moglo potrajat jbg
Ali kad pogledas da Apple prodaje glazbu preko iTunes-a, ovo je (za njih) vrlo logicna i pametna odluka.
Citiraj:
Autor AtOm!c Pregled postova
jos me zanima od vas ko ima sad iphone, kako radi net kad nema u blizini wirelessa? jel se placa i kolko?
Net za sad preko EDGE-a radi solidno (T-mob), naravno da bi ovo moglo brze, al opet jbg nista nije idealno (BTW 100KB je 6-7kn ak se ne varam).
Citiraj:
Autor AtOm!c Pregled postova
taj brzi 3g, jel to dostupno kod nas i kakve su cijene toga?
3G kod nas ide (najednostavnije) prek VIP-a i cijene su slijedece link!
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:29   #35
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ta sporost otvaranja nije uzrok losheg softwarea, nego hardwarea. zato iphone niti nakon toliko prodanih primjeraka nije u slobodnoj prodaji, jednostavno bi bio preskup da service provideri ne snose dio troska.

ja mislim da je od svih navedenih (n95, p1 i iphone) iphone najnezgodniji za koristenje jednom rukom zbog svoje sirine. p1 nije veliki problem (tipkanje), ali je daleko od normalnog.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 20:21   #36
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
frend je imao N95 od 8GB i prvo rekao da ga nece mijenjat dok ne izade 3 puta bolji. na kraju ga je prodao jer kako kaze, taj mob ima toliko funkcija a ni 10% toga mu ne treba. uzeo si je neki LG sa touchom i 5MP, neznam tocno koji ali mislim da je ili KE990 il KU990
tako da prvo ti razmisli sta tebi ustvari treba
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 23:46   #37
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
bez obzira na sve kritike ljubomornih
poklonika tradicionalnome, iPhone je ipak revolucija....
sorry lega al ak je tebi iphone revolucija onda ti je racunalo space shuttle...
kakva revolucija ? pa napravljen je da bude idiot frendly ono o cem pricamo...

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
koliko kretenskih komentara i pljuvanja po iphoneu, i to uredno od ekipe koja ga nikad nije ni imala u ruci, a kamoli provela neko vrijeme s njim.

GPS navigacija na iphone-u kad iziđe Garminov software za njega će biti bolesno dobra,

radi fotke sa svojih 2mp bolje nego neki jeftiniji digitalac.

najprije nešto probajte, koristite neko vrijeme pa onda davajte takve komentare.

za Nokiu mi je dovoljno samo reć, Symbian, i priča završava.

imao sam iphone cijeli dan u rukama.

KAD ! izadje garminov software onda cemo VIDJETI obrati pozornost na velika slova...

neradi bolje fotke, dapace radi lose fotke.

sorry stari al nemas pojma o cem pricas ak ti je dovoljno reci symbian...

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pade mi još nešto na pamet,
na iphone fino staviš skype, i on ti lijepo funkcionira savršeno bilo gdje gdje imaš wireless...
i za symbian imas skype koji radi bez pola beda...

ako cemo u detalje za symbian ima jedno 10 puta vise aplikacija na svakom podrucju od onih za iphone.
tko hoce neka uzme iphone al govoriti da je neka revolucija da je Bog medju mobitelima...nije... jer ima vec mobitela koji su tehnoloski godinama napredniji od ipohne-a naravno jabukovac je napravljen idiot frendly tako da mu se to mora priznati al eto ja sam u nadi da ipak tehnoloski naprednijim ljudima (onima koji prate tehniku) netreba nesto idiot frendly
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 23:54   #38
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
REGROUP !!! - here comes fanboy retaliation
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 14:06   #39
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
iPhone 3G maska

Dali netko možda zna gdje ima za nabaviti crna vanjska maska za iPhone 3g 8GB... Ili netko zna nekog da to nabavlja.. bio bih jako zahvalan....

Pozz...
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 14:10   #40
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 14:43   #41
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Jel ti mozda pukla onako sama od sebe ili? Citao sam nesto o tom problemo kod novog iPhone-a
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 16:03   #42
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Jel ti mozda pukla onako sama od sebe ili? Citao sam nesto o tom problemo kod novog iPhone-a
Ne, čuo sam za to, ali to je za bijele maske slučaj... kod nagle promjene temperature znaju nastati pukotine...

Ovo je obično fizičko oštećenje nastalo zbog posljedica pada... prednje staklo je spucalo... Mobitel ubiti još nije kod mene. sutra idem po njega... Pa ću točno vidjeti...

Budem pitaj na mackorisnik... hvala...
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 16:12   #43
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
N95 imam doma, a iPhone sam imao priliku korititi 2 tjedna.

U mojem sluaju, iPhone donosi definitivno pobjedu.
N95 je nakon korištenja nekako "istrošen", moguće je da mu se rasklimavi onaj slide i nekako kod iPhonea izgleda jako nekvalitetno napravljen. Istina, djeluje robusnije sa strane al nije mi nekako sjeo...
iPhone za razliku ne trokira ko Nokijin Symbian. Živci mi popucaju svaki puta kad idem nešto pretraživati (gledati slike, tražiti pjemu) na Nokiji poslije korištenja iPhonea. iPhone se bazira na "tap, potegni prst, tap, tap" i tu si, dok na Nokiji imaš "klik, klik, klik, čekanje, klik, čekanje, klik".

Za iPhone sam našao sve aplikacije koje sam trebao i koje sam želio. I da, mogao sam slati MMS, i da, mogao sam snimati video kamerom.

Ne znam dal vas je većina ikad probala pretraživati internet na iPhoneu, ali jeeeeednostavno pomete N95. Nema do jednostavnog touch screena i velikog ekrana, dok N95 ima samo 5-tipaka joystick i mali ekran.

Video, Google Maps, Youtube, slušanje pjesama (iPhone je iPod), gledanje slika (osobno, fotografije snimljene iPhoneovom kamerom su savršene za prikaz na velikom ekranu iPhonea te je u ovom slučaju iPhone sam sebi dostatan - nisam prebacivao slike na komp sa njega jer mi je jednostavno bio veći užitak pregledavat slike na njemu, kao da držiš papirnatu fotografiju), aplikacije su puno jednostavnije...
Tu iPhone odnosi deeeefiniiiitiiiivnu pobjedu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 18:15   #44
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
ja imam n95 i nikad ju nebi mjenjao za nista pa cak ni iphone, kad iphone bude mogao pruzati toliko mokucnosti koliko ima symbian i n95 ja cu vec vjerojatno biti u penziji...gledajte malo i mogucnosti os-a na mobu a ne samo sminkeraj ..sto se tice "trokiranja" to se desava samo na starijim verzijama firmware ja vec neko vrijeme imam v 21.0.016 i nista mi ne trokira...mogu priznati da je jedino surfanje preko iphonea mozda ugodnije
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 22:05   #45
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687