Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2007., 00:07   #1
damageInc
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
(riješeno) Canyon WF511 driveri + Vista

Problem nastao kad sam instalirao Vistu 32 Ultimate, i jednostavno se nemrem spojit na AP. Na XP SP2 spajam se bez problema i kartica radi savršeno.

Uglavnom, skinuo sam sa stranica Ralinka-a

http://www.ralinktech.com/ralink/Hom...t/Windows.html obje varijante za vistu no kod jedne mogu vidit mrežu no nikako se ne mogu spojit, a kod druge varijante ne opće mi niti ne radi ovaj dodatni program za spajanje niti vidim mrežu.

Također sam prije reinstalacije skinul driver direktno sa stranica proizvođaća:
http://www.canyon-tech.com/products/...eless/CN-WF511
i usred instalacije drivera me traži da ubacim disk sa nekim fileom thumbs.... (neznam točno više) i ne mogu završit instalaciju jer tog filea nemam..

Nakon toga ubacim D-Linkov USB adapter i mreža proradi bez problema ustvari radi super za surfanje i download no kad igram bilo koju online igru svakih 1-2 minute sve se smrzne na 2 sekunde, a taj problem sam imao i u XP i u Visti - zato sam i kupil WF511 koji je u XP radil savršeno, uglavnom tako da sam se uspio spojiti (sve ove drivere sam skinuo prije nego sam išao instalirati vistu jer sam imao neki predosječaj da će krepat nešto-takva mi je karma zadnjih dana). Uglavnom windowsi su sami napravili update i prepoznaje mi karticu kao "Ralink RT61 Turbo Wireless Lan Card" drivera no niti nakon toga se ne mogu spojit, ali mrežu i dalje vidim.

Problem nije u passwordu jer mi AP nije zaštičen (znam, opasno je no u vukoje...ni u kojoj živim baš i nema neke opasnosti da mi netko upadne)

E sad znam da puno ljudi ima ovu karticu, a brijem da su neki i prešli na Vistu, molim da mi pomognete oko ovog problema te ukoliko imate neke drivere koji nisu skinuti sa gore navedenih stranica a da rade, molim da mi postate linkove. Napominjem da je na XP-u prije 2 dana sve radilo normalno.

A možda i nije stvar u driverima nego neka glupa banalnost na koju nisam obratio pažnju, neznam više stvarno kaj da radim, već sam lud, pregledao ovdje forum no nimsa našao da se netko žali na isti problem.

Hvala unaprijed
Stroj je
E6400
2 GB Ram
ASUS P5B Deluxe
8800 GTS

Zadnje izmijenjeno od: damageInc. 29.06.2007. u 18:46.
damageInc je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 18:48   #2
damageInc
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
heh, stvar je u tome da sam riješio problem tako da kad više nisam znao što napraviti, upgradeam firmware na routeru i odjednom je proradilo....
Naime router je istog proizvođaća (Canyon WF 514) i postoji nekompatibilnost između kartice i routera ukoliko je računalo na Visti, ali očito samo sa tom karticom, jer router sa drugima radi, nevjerojatno ali istinito , i sad kako sam se uspio spojit preko USB adaptera na router, router kao izvor problema mi je zadnji pao na pamet...
i da driveri koje sam koristio bili su za 511M - veliko hvala na informaciji vrlo ljubaznim serviserima Linksa
damageInc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na