Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2016., 12:57   #20881
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Imam tu istu dimenziju i za 4 bolje gume s montažom računaj oko 2500+kn


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kad nema testova koliko je zimska guma losija od ljetne po ljeti
Ne treba ti test,brzo je "prekuhaš",nenormalno se troši i na kraju se počne raspadat,kaj teži/jači auto/brža vožnja to prije je sahraniš i možeš u kantu s njom
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 12:59   #20882
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
U takvoj situaciji raja i ne može percipirati policiju nego kao represivni aparat koji služi da država namakne još para.
Petlja na Slavonska/Držićeva, dok se ide u smjeru zapada, odvojak sa Slavonske na petlju pa spuštanje prema mostu mladosti. Ograničenje 40 km/h, murija uredno stoji na vrhu. I nemre me nitko uvjerit da ne stoje gore samo radi namicanja para, pošto se tom cestom ladno možeš vozit 80, minimalno 60 km/h i nikog ne ugrožavaš. Kao nema mjesta na kojima bi ta patrola bila puno korisnija, mošsimislit.
No stvar ne staje samo na muriji, ma praktički sve državne službe praktički postoje samo da te sjebu. Božesačuvaj da bi možda dale savjet, ukazale na grešku, propust, ne, odmah na nož.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:27   #20883
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Dovezao sam puno vozila iz Dojčlanda i vozio(dakle nisam ih štedio,jer sam razmišljao ako treba krepati bolje na putu nego ini problemi sa kupcima) i nikada nisam imao ni jedan feler glede vožnje cca 1.200km dugog puta voženih u svim uvijetima,dakako uvijek je bilo sitnijih popravaka na limariji i uredno kemijsko čišćenje i pranje vozila i kad me netko pita moj glas je da za vozila koja dođu cca 5.000ojra i više odu u Dojčland i budu sigurniji u kupnju takvog vozila nego slićno dovezenih(pa naknadno skinutih kilometara jer se drugačije voze i većinom po autobanu te isto rijetko sa manje od 250.000km pa i bliže 3000.000 ili iz Italije.
Velika većina kupljenih ima uredne papire i ovjerene servisne intervala u ovlaštenim servisima kao velika prednost i sigurnost glede kupovine.NIJE kao prije 5god. i tamo je sad teže naći dobar i povoljan automobil ali AKO se traži za osobnu upotrebu ima ih podosta,jer naši dileri traže jeftinije za bolju zaradu, AKO ih plate puno onda nema isplativosti i dobre zarade
Manja vozila(Clio,Fabia,Ibiza,polo) cijenovno ista kao i kod nas dakle skoro neisplativa,dok najbolje kotira srednja klasa i niža srednja klasa(pogotovo za preprodaju).
Dakako bolje opremljena nego isti pandani u RH i moja iskustva su samo pozitivna,istina da ima i nezadovoljnih kupaca ali..... tako je sa polovnim stvarima i uvjek je kupnja "mačka u vreći" moguća i nije iznimka ali u puno manjoj mjeri nego od naših dilera(skidanje kilometraže obvezatno)

Netreba izbjegavati vozila sa puno kilometara ako se zna vlasnik ili pouzdana kupnja osobno iz Dojčlanda(ali preporuka otići sa nekim tko zna materiju i pozna jezik jer se uvijek može zakomplicirati i onda nastaju problemi i naknadni troškovi).
Onda je svizac odmotao čokoladu.
Ne bi rekao da si iskusan ni u izboru guma. Onda još pitaš gdje treba nove gume staviti.

Onda bi ja trebao hvaliti puna usta što vozim track day, downhill Sljeme, gejmam sa kočnicama po izboru Ferodo DS2500, Carbone Lorraine RC5+, Pagid RS4-2, Endless MX72.


Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ovako na autu imam Hankook gume DOT 22/10, vjerojatno su na autu od kupnje. Zanima me ovako od vas sa iskusnijim okom, u kakvom su stanju moje gume, jel to ok jos za sezonu dvije, ili treba mjenjati. Inace ne vozim puno, pravim oko 4-5k km godisnje. Hvala.

Ne vidim ništa na slici. Host je u banani.
Odeš do vulkanizera pa da neka pogledaju kakvo je stanje špura i istrošenosti guma.

Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Ma ja sam jedan od onih koji voze do ograničenja i dosta, hehe. Ne radim neke egzibicije, a ni driftat još nisam naučio, hehe.

Nisam ga još vozio po mokrom, tako da tu situaciju ne znam, ali ovako po suhom držanje je ok. Imam onu ludu dimenziju 195/55R15 i trenutno si ne mogu priuštiti baš 1600+ kuna za neke dobre gume, a ne bi sad uzimao neki drk. Tako da budem onda još ovu sezonu vozio pa nagodinu uzmem nesto drugo

@mamutarka budem pogledao bas za ta ispupčenja.

Hvala na savjetima.

To je skuplja dimenzija gdje prelazi 2000kn. Da imaš 195/50 R15 onda bi išlo bez problema 1600kn.

Nikada se ne zna kada će pasti kiša. Bude u 5 ili 6mj. Vrijeme zna biti nepredvidivo.
Najbolje da kupiš dvije nove na pogonske kotače. I sljedeću dvije nove.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:35   #20884
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Jeli ima tko iskustvo sa ovom Savinom gumom?
http://vulkal.hr/sava-20555-r16-intensa-hp-91h
Stavio bi si ove 2 savine nazad a naprijed imam 2 godine stare http://vulkal.hr/bridgestone-20555-r16-t001-91h
Jeli to preporucljivo posto nemaju iste sare a vjerojatno i svojstva?
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:37   #20885
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Petlja na Slavonska/Držićeva, dok se ide u smjeru zapada, odvojak sa Slavonske na petlju pa spuštanje prema mostu mladosti. Ograničenje 40 km/h, murija uredno stoji na vrhu. I nemre me nitko uvjerit da ne stoje gore samo radi namicanja para, pošto se tom cestom ladno možeš vozit 80, minimalno 60 km/h i nikog ne ugrožavaš. Kao nema mjesta na kojima bi ta patrola bila puno korisnija, mošsimislit.
Ima i boljih primjera, u pravilu gore love ove koji voze lijevom "nepostojećom" trakom. Što i je dobro u smislu izbjegavanja pravljenja budalama ovih koji ako treba čekaju red u desnoj. Na stranu ima li takva regulacija smisla.

Veći je problem stalno naganjanje istih prekršaja na manje kritičnim mjestima, no pored škola, vrtića i slično policije nikad nema. Mene i malu neki dan skoro zgazila ženska dok smo prelazili na pješačkom, pored škole. Dva najeksponiranija slučaja u zadnjih tjedan dana dogodila su se u centru, na mjestima gdje ne bi očekivao takve gluposti. Ima li policije ikad u centru? pored škola? Nema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:10   #20886
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
To je skuplja dimenzija gdje prelazi 2000kn. Da imaš 195/50 R15 onda bi išlo bez problema 1600kn.
A da li se moze i koliko je to problem upisati u prometnu knjizicu ili 195/50 R15 ili 195/60 R15 ??
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:22   #20887
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa bilo je neki dan 2 stranice rasprave oko toga majka mu stara... ajde ti malo nešto sam nađi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:28   #20888
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ima i boljih primjera, u pravilu gore love ove koji voze lijevom "nepostojećom" trakom. Što i je dobro u smislu izbjegavanja pravljenja budalama ovih koji ako treba čekaju red u desnoj. Na stranu ima li takva regulacija smisla.
Ma prošle godine maltene svaki radni dan vozio malog u Utrine na vaterpolo pa stalno išao tom rutom. Oni prvenstveno gore stoje radi mjerenja brzine, a ograničenje idiotskih 40 km/h.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:38   #20889
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Pa 40 je i dolje na aveniji točno di prelazi preko držićeve,to je još veća debilana
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:40   #20890
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa bilo je neki dan 2 stranice rasprave oko toga majka mu stara... ajde ti malo nešto sam nađi
Bas sam pratio temu zadnjih tjedan dana, ali sam baš preskočio tu stranicu, hehe. Uglavnom našao sam odgovor. Sorkač.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:42   #20891
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Što znaći iskustvo sa 25god. vozačkog staža glede guma jbg. očito da nisam kompetentan govoriti što valja, a što ne, ali znam i razumijem kad se nema para pa netreba previše fantazirati jer je lako biti "car" sa parama i znati što kupiti, ali treba biti "car" i izbalansirati potrebe i mogučnosti pa odabrati dobru, a povoljnu kombinaciju

Uredu je pitati uvijek ima znalaca u pojedinim kategorijama životnih potreba, ali opet čovijek sam i osobno valjda zna koliko mu je dugačak pokrivać ala šlajbok

Iskreno neradim osobno puno kilometra pa isto uvijek pitam i svaka nova guma je bolja od bilo koje 3-4god stare s time se valjda svi slažu pa makar bila i Sava Sa "kešom" i ja znam što bi kupio i što valja ali bez love je teškooo biti pametan......
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:53   #20892
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
A onaj random 60km/h znak na Slavonskoj na nadvožnjaku kod Lesnine?
IcyTexx je offline   Reply With Quote