Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2016., 13:52   #20851
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Metnuli su mi moji mehaničari bubu u uho da spustim auto... Ako je pukla i prednja opruga, sve mi se cini da cu ga spustit jer tak i tak moram mijenjat sve. Samo kaj ce bit prenizak za centimetar za više rizole. :/

Osobno sam za sto vise policijskih patrola i zaustavljanja. Ali ne radi gluposti kao sto je prekoracenje brzine nakon kaj siđeš s autoceste na cestu koja izgleda kao autocesta s tri trake i van je naselja, ali ograničenje je 70km/h i slično.
Treba obavljati alkotestiranja ispred nocnih klubova, hvatanje prolazaka kroz crveno (ima ih stvaaaaarno koliko hoces, najopasnija radnja pri brzini po gradu) i slično. Samo da se napravi akcija hvatanja idiota koji prolaze kroz crveno, imam osjecaj da bi se jako brzo maknula najrizicnija skupina debila iz prometa.
Osobno čak i nebi puno zaustavljao aute u traženju prekršaja, al bi zato i za najmanje nezgode naplaćivao masno, plus dizanje osiguranja.
Imaš primjera vani, nakon par nesreća te više nitko neće osigurati.

Trebat će vremena (ako) da se promijeni stanje uma i shvati odgovornost svakog od nas za postupke.
Nebi htio zvučati pametan, al stvarno ne razumijem lokanje i voženje, uzmimo za primjer najmanju kaznu za alkohol 1000kn+100kn troškova, u roku 8 dana je 667kn+100kn troškova, plus zabrana minimalno 1 mjesec do max 6 mj.
Taxija ima sad već svukud, voze te za 25 kuna kam hoćeš. Ne moraš brinuti da će ti auto neko još pijaniji na parkingu potegnuti tam di su gužve itd
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 14:50   #20852
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ali ne radi gluposti kao sto je prekoracenje brzine nakon kaj siđeš s autoceste na cestu koja izgleda kao autocesta s tri trake i van je naselja, ali ograničenje je 70km/h i slično.
Treba obavljati alkotestiranja ispred nocnih klubova,
Zato sto tebi tako pase...
kao sto nekome pase popiti pivu dve nakon posla i otici normalno doma. "A da ni tebi ni njemu u tom 'prekršaju' ne bude ništa".
Za policiju i zaustavljanje ispred noćnih klubova... Očito slabo izlaziš. Nisu maštoviti u tom dijelu. I cijene u klubovima su takve da bi i sa 500 kn+ ostao suhog grla- što ... nema svatko. Realno, svi znamo gdje murijaci kempaju i čekaju. A cestica i uličica mali milijun da se i najpijaniji dovučeš doma (govorim za zg).
Jedino što mi smeta je "pecanje" na cesti u vožnji. Naprave hrpetinu prekršaja da bi ti bili uz bok, budu opako prozirni, ugrožavaju sve sa svojim radnjama na cesti da bi te pokušali navesti na prekršaj i na kraju zaustaviti pod rotirkama na totalno nepogodnom mjestu za stajanja.A razloga za to- NEMA (osim sto sam u tom trenutku bio najblizi njima).
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 15:02   #20853
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Automobili

Svatko iznad 24 ima pravo popit pivu-dvije. Zar nije tako?
Nisam rekao da zelim da uopce ne bude mjerenja brzine. Treba je biti tamo gdje je rizično.
Zato policija i treba biti po tim cesticama. Ljude treba biti strah da ce ih uhvatiti ako su pijani. Tu govorim za ove koji imaju muda sjest za volan sa 1.0+ promila. Nažalost, javna dnevna statistika nije dovoljno opširna da bi se vidjelo tko radi najviše gluposti i koliko je tu alkohola, brzine i nepažnje.
Kao i u svakom poslu i zanimanju ima idiota. I među doktorima, policajcima, pravnicima, gdjegod. Ne volim zaključivati na temelju pojedinca i generalizirati. Svi koji su me dosad zaustavili bili su profesionalni, pristojni, odlični. I nemam nijedan prekršaj. Doduše, jednom su mi oprostili 12km/h više od dozvoljenog i na mene je to djelovalo tako da još više pazim. Puno jače je djelovalo nego da sam platio kaznu.

Ja sam baš za te random provjere radi alkohola i slično. Ako nisi napravio nikakvo sranje, nemas se zasto brinuti.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 17.04.2016. u 15:08.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 15:16   #20854
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Istina, dokle god sam ja bio ljubazan sa policijom to sam dobio i natrag. Ali se ni ne izmotavam. Kad zaserem... zaserem pa priznam i sve ok. Nije policajac kriv sto mi mora napisati kaznu za brzu voznju. Aaaaa zadnji put su me oprali na prilazu baruna filipovica. Ogranicenje 50, a meni bilo fino na 83 (bili su mastoviti i ne predvidljivi)... Jedino sto me izvuklo je plaćanje unutar tri dana.
Od tad baš i ne idem preko 60
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 16:27   #20855
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
J da bi te pokušali navesti na prekršaj i na kraju zaustaviti pod rotirkama na totalno nepogodnom mjestu za stajanja.A razloga za to- NEMA (osim sto sam u tom trenutku bio najblizi njima).
Bez uvrede, ali KAKO netko tebe sa svojom blesavom vožnjom navesti da ti napraviš prekršaj?

Najbolji su mi oni koji vele da ih je presretač natjerao da se brzo voze.
Kako je to moguće?
Ako ti netko dođe na par metara iza tebe i "guzi" se, desni žmigavac, kočnica i nek vozi dalje.

Policajac te može zaustaviti nasred ceste, stane iza tebe pod rotirkama. Za one koji se od iza zaletavaju, čl. 51. ZSPC-a piše da si dužan PREDVIĐATI situacije u prometu da bi na vrijeme mogao zaustaviti svoje vozilo pred nekom preprekom
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 16:45   #20856
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547



Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 17:51   #20857
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bez uvrede, ali KAKO netko tebe sa svojom blesavom vožnjom navesti da ti napraviš prekršaj?
Mene nisu uspjeli, jer se vozim bez obzira na njihovo preticanje u raskrižju (isti smjer kretanja), skretanja iz izričito lijevih traka ispred/u raskrižju desno, guženja, preeeočite pratnje (bez rotirki ili povoda za time te vodim tri ulice u krug i gle nekim čudom si mi u guzici cijelo vrijeme).... ima toga, zato sam i počeo snimati. Što im je isto briga i kamera trn u oku. Jednostavno ti daje presing da se sjebeš (osjećaj sličan sjedenju ispitivača tebi za vratom u autoškoli, jer znaš da te prati i da te gleda). Netko ko nema toliko debele živce, ili je friški za volanom ili je malo pijaniji... slobodno dodajte još ilija, bi se malo teže iskontrolirao što je recept za sranje. Meni je to osobno smješno, ali ok. Vidim da si murijak, nemoj se ljutiti ali radite jako puno sranja po cestama.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 18:39   #20858
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Istina, dokle god sam ja bio ljubazan sa policijom to sam dobio i natrag. Ali se ni ne izmotavam. Kad zaserem... zaserem pa priznam i sve ok. Nije policajac kriv sto mi mora napisati kaznu za brzu voznju.
Yes... Ni ja se nisam izmotavao. Za svoju vožnju kriv si ti sam i nitko drugi. Njihova dobra volja je bila oprostiti mi prvi put jer nisam imao ništa u registru kažnjavanja. Eto, vjerojatno nije po pravilniku niti je to smio napraviti ali je tako procijenio i imalo je više učinka nego da sam platio kaznu, samo kaj je proračun ostao zakinut.

Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Meni je to osobno smješno, ali ok. Vidim da si murijak, nemoj se ljutiti ali radite jako puno sranja po cestama.
Vozio sam se i ja kraj presretača u A6 3.0TDI koji se je pravio važan na Heinzelovoj, ubrzao doooobro preko 110km/h (ja sam ostao na 60+10km/h) i skoro ubio dijete na zebri... Ali opet, ne generaliziram jer ni približno svi nisu takvi.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bez uvrede, ali KAKO netko tebe sa svojom blesavom vožnjom navesti da ti napraviš prekršaj?

Najbolji su mi oni koji vele da ih je presretač natjerao da se brzo voze.
Kako je to moguće?
Ako ti netko dođe na par metara iza tebe i "guzi" se, desni žmigavac, kočnica i nek vozi dalje.
Točno to.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Po opisanom zvuku je vjerojatno pukla opruga... barem je meni tako zvučalo kad su mi pukle obje prednje i najbolje je auto šlepom u servis ako možeš, ako ne onda probaj do servisa izbjegavati jebene ležeće policajce

Inače, ako si prije koji dan mijenjao gume na autu zima/ljeto pa su ti dizali auto, onda je pucanje opruge normalna posljedica imalo napuknute (šprungirane) opruge
Yup, mijenjao sam gume. Bumo vidli, sve je gore i gore. Nadam se da bude izdržao put do Karlovca u utorak da zamijene kompresor klime u garanciji i onda na popravak svega ostalog kod mojih... Samo se nadam da nije letva volana, ak i nju zamijenim onda budem doslovno zamijenio pol auta.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Prije da ti je pukla stabilizator štangica, to je nešto najkrhkije naprijed općenito. Pogotovo što ih od kraja devedesetih većinom rade sa plastičnim a ne od legure kuglama na krajevima.

Btw, neka te visina ne brine, ja vozim quattra koji je sa serijskim ovjesom stupidno nizak naprijed, branik je doslovno svučen s auta već nebrojeno puta, 80% rizola ovdje kod nas je preprevisoko za njega
Da nemam "sportske spojlerčiće", spustio bi ga jer bi bio previsok. Lijevi je već bio okinut prije dva mjeseca.



Niš nije ovak na oko puklo. Bio je preopak zvuk da bi bila "samo" kugla ili ove kugle na stabilizator štangici. Zvučalo je opako kao opruga. Sad dosta čujem amortizer kako "diše".

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 17.04.2016. u 19:15.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 19:15   #20859
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Policajac te može zaustaviti nasred ceste, stane iza tebe pod rotirkama.
Točno, ali rekao bih da Željac nije na to mislio
Poanta je da policajac NE MOŽE I NE SMIJE zaustavit te na mjestu gdje činom zaustavljanja ugrožava sigurnost prometa. I vjeruj mi, iz prve ruke ZNAM da je to tako.
Dakle, na stranu kako bih ja to okarakterizirao, da se razumijemo, šalkanizmi i izd.kavanja nad klinčadijom od 18-19g i takva kaubojska zaustavljanja nasred ceste pod rotacijom kao da netko šverca drogu u pozamašnim količinama a ne 'vidio sam da ste pričali na mobitel' kad te zaustavi, nego kad te lik zaustavlja u pol zavoja, nepregledno s obje strane min 100m, i ostavi ti pol auta na cesti jer te nema gdje sklonit, pa ti nakon par minuta doslovno skačeš u kanal kraj ceste jer baja sa 25tona šleperom nema teoretske šanse da se mimoiđe sa autom iz suprotnog smjera, a kamoli još manje da se zaustavi. Takvi debilizmi se trebaju izbjeći.
Kulturno postoje ugibališta, parkinzi, sporedne slaboprometne ulice, pa zaustavljaj brate do mile volje, al da ja moram razmišljat oće mi neko pokupit dijete u autu kojeg je gospon nabrijani zaustavio da 'kontrolira promet' u pol zavoja, e ne bi išlo. I vjeruj mi, ne ide, odavno, bar ne kod nas. Kulturna prijava u unutarnju i načelniku postaje (bez obzira što smo frendovi) sa fotodokumentiranjem te i sličnih lokacija zaustavljanja, da vidiš kak se već par godina može zaustavljat na normalnim mjestima. I nitko nikada neće ništa reći niti ima pravo reći za to kad normalan policajac obavlja svoj posao na normalan i kulturan način.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 19:53   #20860
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Yup, mijenjao sam gume. Bumo vidli, sve je gore i gore. Nadam se da bude izdržao put do Karlovca u utorak da zamijene kompresor klime u garanciji i onda na popravak svega ostalog kod mojih... Samo se nadam da nije letva volana, ak i nju zamijenim onda budem doslovno zamijenio pol auta.
Ne znam koliko ima istine u tome, no meni su rekli na servisu da opruge najčešće puknu do kraja nakon dizanja auta na dizalici jer se onda opruge rastegnu do kraja i ako su šprungirane negdje na prvom zavoju koji je gore kod mulde, onda puknu skoro čim se auto spusti s dizalice ili vrlo brzo nakon toga.



Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova

Si ti vozio Avenijom Dubrovnik u petak ili subotu (prošli tjedan kad je bio Zgb Auto show) oko 18,45 u smjeru zapada (bila je očajna gužva)?... ako jesi, hvala za propuštanje prilikom mog prestrojavanja u krajnju desnu traku


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Niš nije ovak na oko puklo. Bio je preopak zvuk da bi bila "samo" kugla ili ove kugle na stabilizator štangici. Zvučalo je opako kao opruga. Sad dosta čujem amortizer kako "diše".
Ako je puknuo na prvom ili eventualno drugom zavoju, onda se to ne vidi dok se auto ne digne i skine kotač jer je skroz gore pri muldi (i onoj šalici u koju sjeda)... što se tiče izgleda položaja kotača, to se baš izvana i ne vidi, pogotovo ako imaš tvornički sportski ovjes jer kotači ionako uvijek imaju negativni špur...
bertone je offline   Reply With Quote
<
Staro 17.04.2016., 23:16   #20861
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Znam da je tako, nažalost. I sad se postavlja sljedeće pitanje - kako očekivati od bilo koga da se uopće zamara poštivanjem zakona kada stvari funkcioniraju tako kako funkcioniraju? Plus, zašto da netko uopće plati kaznu za npr. lagano prekoračenje brzine kada gore stvari prolaze nekažnjene - to kaj je netko (stvarno ili samo na papiru) bez love, to nije nikakav izgovor. To je kao da dobiješ dozvolu za ubijanje na bazi prijave kaj manjih prihoda. "Gospon, vi ste na minimalcu. Ove godine možete ubiti troje ljudi. Vi pak ste nezaposleni, vaša kvota za ovu godinu je pet."

Da nije tragično bilo bi smiješno. Po ovome ispadne da je bitnije da neka pijanica nije revoltirana sustavom, nego normalan građanin. Čista hrvatska logika - sve naopako.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nažalost nevjerojatno je koliko olako se to kod nas shvaća. Problem je što su u biti kazne nenaplative, većina ih je nezaposlena tj. radi neprijavljen ili je prijavljen na minimalac.
I recimo zaustaviš pijanca kojemu je vozačka oduzeta radi alkohola i uhvaćen je s preko 1.5 promila. Ukupna kazna je 10000-30000kn.
Od čega i kako ćeš mu to naplatiti, pričamo o običnom smrtniku, ne odlikašu?

Trebalo bi razmisliti o drugim mjerama tipa trajnom oduzimanju auta.
To se u biti može i sad, ali samo dok traju razlozi do 12 sati, nakon toga opet po gasu.

Znači uzeti trajno ono što imaš pred sobom u trenutku prekršaja.
Oduzimanje vozačke većini niš ne znači.
Kazna zatvora je problem, nemreš ga radi toga (samo prekršaja, ne izazivanja nesreće) srpati spravim kriminalcima, a light "zatvore" za takve specifične slučajeve nemaš.

Iako svako od onih kojemu je sudac odredio zatvor makar 3-5 dana, radi vožnje pod zabranom ili recidivista po alkoholu, malo si je zamislio.

Ak zatvoriš nekog šljakera na par dana radi toga, dobit će otkaz tamo gdje je radio i opet imaš socijalni slučaj i lika koji je revoltiran sustavom.

Koliko puta smo zatvorili lika pod zabranom i alkoholom i onda dobi neku mizernu novčanu kaznu ili ga sudac pusti jer mu je prvi put?
Možeš mu napisati novčanu kaznu 50 000kn, al sudac ima zadnju riječ i to počevši od cifre od 300kn koliko je najmanje što može odrediti.

Ovaj s kvatrića je ubio dvoje ljudi, svjesno se je doveo u alkoholizirano stanje, čćisto sumnjam da ga je netko drugi napio na silu.
Ide mu kazneno djelo izazivanja prometne nesreće sa smrtno stradalim osobama za što može dobiti uvjetnu kaznu, ako mu je prvi put, a sigurno da je.
To kazneno djelo iz prometa nema veze sa kaznenim djelom ubojstva iz nehaja ili slično, što u biti bi i moglo biti, zato se i takvi slučajevi ne shvaćaju "ozbiljno"
Dok neće biti ko u Americi gdje se već prolaz kroz crveno smatra pokušajem ubojstva, a auto je sredstvo počinjenja-možda bi bilo drugačije

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 17.04.2016. u 23:40.
ozren je offline   Reply With Quote