Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2016., 20:30   #18901
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
očistio kola i dvorišće i reko ajde da napravim đir na ljetnima da vidim kak to diše jer mi se stvarno ne stavljaju zimske za ovih par pahulja - ništa nisam vozio ni sporije ni brže nego ostatak ekipe za koju ajmo pretpostaviti da imaju zimske.





malo više distance držat, računat da možeš tu i tamo zaplesat, kretanje iz druge i to je to.





ne kažem da je ovo pametno jer nije, ali da se može - može se bez beda.


Zimske gume nisu samo za snijeg nego za temperature ispod +10 i za mene su svi koji se voze na ljetnima po zimi neopisivi kreteni ili neuki jer su zaustavni putevi na ljetne vs zimske neusporedivi...a kazne bi lupao po par tisuća kn jer je to svjesno ugrožavanje ostalih sudionika u prometu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 20:33   #18902
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Meni nije jasno zašto mnogi zazivaju jaču državnu represiju. To nikad nije riješilo nijedan problem. Pogotovo u državi slabe uprave, katastrofalnog pravosuđa i loših zakona. Tko je budala, platit će svoju glupost u iznosu osiguranja ili cehu limaru prije ili kasnije.
Zakoni su OK, pravosuđe slabo, represija nikakva.
Ovo je idealno rješenje za sve aktivirati i pokupiti laku lovu, lakše nego što šibicari dižu naivcima na Hreliću.
Ovo s limarom ne bih komentirao... Drugog bi doveo u probleme radije nego naplaćivao kazne?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 20:56   #18903
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Kao sto sam i prije govorio, nije najveci problem ljetne gume nego idioti za volanom. Idem doma i ispred mene baba izadje na cestu i vozi se 15 na sat, a gore ima savu (nemres taj grip fulat ni pijan )
I kaj rec na to.
Meni se svi voze presporo, ne kazem da treba divljat al ovakvo vucenje po cesti je uzas. Probao sam par puta kad saam bio prvi na semaforu malo agresivnije startat i vozit kak sam bio sam i nokian je odlican, drzi cestu jako dobro.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:04   #18904
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovo je idealno rješenje za sve aktivirati i pokupiti laku lovu, lakše nego što šibicari dižu naivcima na Hreliću.
Ne znam koliko je lako jer zakon kaže da pod zimsku opremu spada ljetna guma s 4 mm profila i lanci spremni za montažu.
Ako svi ti ljudi što voze na ljetnim imaju u gepeku lance, onda su čisti pred zakonom, a murjak im jedino može naredit da ih ili montiraju ili stanu sa strane i ne voze dalje, nema kazne.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:07   #18905
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ne znam koliko je lako jer zakon kaže da pod zimsku opremu spada ljetna guma s 4 mm profila i lanci spremni za montažu.
Ako svi ti ljudi što voze na ljetnim imaju u gepeku lance, onda su čisti pred zakonom, a murjak im jedino može naredit da ih ili montiraju ili stanu sa strane i ne voze dalje, nema kazne.
Upravo to, tak da svi sa ljetnim sa 4mm profila su sasvim u redu makar nisu I nemate se kaj žalit na njih jer sve rade po zakonu

Isto ko i svijetla po zimi i ljeti.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:07   #18906
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ima kazne ako se vozi po snijegu bez lanaca namontiranih
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:11   #18907
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ima kazne ako se vozi po snijegu bez lanaca namontiranih
Nema, nađi mi to u zakonu.
Zakon propisuje što je zimska oprema, a to je i ljetna guma.
Ako se voziš po dionici gdje policajac procjeni da ti trebaju lanci, on te samo može upozoriti da upotrijebiš zimsku opremu (lance) ili prestaneš voziti dalje, nema direktne kazne.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:17   #18908
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Na proslom servisu i na 75k.. Mislim da je svakih 75k, na proslom nisam trebal al jesam, 130 i nes tisuca. Pregriju se svi ak pretjeras a ja jesam al necu vise. Eventualno su sportski auti bolji kaj se tog tice. Frendov A6 se pregrijaval puno brze od mog.. U normalnoj voznji se to nemre desit, samo kod divljanja.

Eto, u HR najstariji auti u EU, 13 god. prosjeka...
Pripazi si da ti ne curi negdje ulje jer se meni to desilo. Promijenili ga i nakon manje od god dana propišalo. Srećom skontali brzo jer nema tamo puno ulja i lagano ostane suho.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:04   #18909
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Nema, nađi mi to u zakonu.


Zakon propisuje što je zimska oprema, a to je i ljetna guma.


Ako se voziš po dionici gdje policajac procjeni da ti trebaju lanci, on te samo može upozoriti da upotrijebiš zimsku opremu (lance) ili prestaneš voziti dalje, nema direktne kazne.


VIII. OGRANIČENJE PROMETA



Članak 193.



(1) Zimski uvjeti na cesti su takvi uvjeti kada je kolnik prekriven snijegom ili kada je na kolniku poledica.

(2) Za vrijeme zimskih uvjeta na cestama zabranjuje se promet motornim vozilima koja nemaju propisanu zimsku opremu i teretnim automobilima s priključnim vozilom.

(3) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, ministar nadležan za poslove prometa može u određeno vrijeme i na određenoj cesti ili dijelu ceste propisati obvezno posjedovanje zimske opreme, za pojedine vrste i kategorije vozila, bez obzira postoje li na tim cestama zimski uvjeti.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se pravna ili fizička osoba obrtnik ako naredi ili dopusti da se u prometu na cestama koristi vozilo koje nema propisanu zimsku opremu ili teretni automobil s priključnim vozilom.

(5) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

(6) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako upravlja vozilom suprotno odredbama ovoga članka.



Griješiš , ako je snijeg to je zimski uvjet, dakle lanci su na tockovima ili nisi po zakonu, i dobivaš kaznu. A ako nema snijega možeš imati ljetne k lance u pripremi
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:05   #18910
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
magare, kako znas da je dif pregrijan?

Isprobao sam osmicu po snjegu ovih dana... naspram 6 puno lošije i skreće i staje, recimo da su gume isti dot i klasa, sto se stajanja tiče zeza dodatna masa, a što se skretanja tiče, vjerojatno je stvar u preširokoj gumi koja nije baš za snjeg 235 je širina i ne smije ići uža, pitao sam na tehničkom, 6 ima 195.... što se tiče penjanja uzbrdo po snježnom putu, 6 ide ravno i bez problema, 8 stalno iskrivljuje dupe u jednu stranu i nakoso se penje, kao npr ovaj https://www.facebook.com/audii.ik/vi...9/?pnref=story nekad se dupe nakosi i kod kocenja po snjegu, po suhom je normalan, dali je to normalno ponašanje ili je potrebna optika ili nešto? što se tiče silaska sa brda, razlika je ogromna, sa 6 treba malo pripaziti i sve ide bez problema, 8.... pa to ode nizbrdo u qurac bez problema se gubi kontrola, morao sam se spuštati 2 km/h da ne bi slučajno krenuo brže jer nema šanse da ga zaustavim ako krene, jedino drvo... govorim o prtljenjacima kojekakim strmim, pod snjegom, ne asfaltiranim prometnicama

Zadnje izmijenjeno od: HONDA type R. 04.01.2016. u 22:45.
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:43   #18911
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
VIII. OGRANIČENJE PROMETA



Članak 193.



(1) Zimski uvjeti na cesti su takvi uvjeti kada je kolnik prekriven snijegom ili kada je na kolniku poledica.

(2) Za vrijeme zimskih uvjeta na cestama zabranjuje se promet motornim vozilima koja nemaju propisanu zimsku opremu i teretnim automobilima s priključnim vozilom.


Griješiš , ako je snijeg to je zimski uvjet, dakle lanci su na tockovima ili nisi po zakonu, i dobivaš kaznu. A ako nema snijega možeš imati ljetne k lance u pripremi
Ok a sad educiraj sebe što točno znači zimska oprema prije nego nastaviš baljezgat
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:46   #18912
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Malo provozao Megana, tražio kuhano vino po Sljemenu i štanga, sve zatvoreno. Najveće razočaranje što se nisam mogao do lugarnice popeti . Nisam imao neku ulaznu brzinu, pa nije išlo i sa ASR-om i bez njega, stao na pola i neće napred, počeo na bok klizati pa sam se vratio unazad. U tom trenutku poraza pred curom mi je bilo žao što nemam AWD ili najbolje zimske gume ikada
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:08   #18913
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Eto, u HR najstariji auti u EU, 13 god. prosjeka...
bitno da je uvedena trošarina, homologacija za vozila iz eu itd.
umjesto da vozim e90, vozim e46 za istu cijenu (cijena e46 sa svim troškovima u hr = e90 gola cijena). razlika u godinama nebo i zemlja. uopće se ne zamaram time, sami smo si krivi za sve.

ne smeta mi ni ovaj snijeg ni išta na cestama. cijepljen sam već za takve slučajeve. A nije bilo za očekivat ništa drukčije ove godine. Svake godine ista priča i isti problemi.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:33   #18914
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
http://mercedesblog.com/this-is-it-2...ficial-photos/

Nek idu u tri qrca, syebali su sve sto je sveto... Auto je brutalan i odlicno izgleda ali tri klase isti auto. Sreca pa je cls unikat ovo ostalo postaje smjesno, smanjili s klasu za jedan i dva broja. Audi marketing ftw, prodaj isto mudo 7 puta.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote