Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2017., 21:27   #181
QW47
Registered User
Moj komp
 
QW47's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Pazi ja imam Asrock Z97 Extreme4 pogledaj raspored matične i znači na prvo i drugo mjesto stane bez problema, ali se prva grafa užasno grijala. A 2 i 3 bilo kakve imalo veće grafe ne stanu na te slotove ako ih ne razdvojiš nekom silom malo, jer će doslovno ležat jedna na drugoj. S time da na treći slot kad ubaciš grafu, moraš izvadit napajanje jer ne stane i 3. grafu ne možeš zašarafit s oba šarafa, već jednim jer je full nisko.

Kućište koje imam je Fractal Define S, koje iako je ogromno i jako prostrano unutra je i dalje naknap/malo za 3 grafe. Znači jedino big tower neki.
A ovako ti izgleda kad natrpaš tri grafe na slotove.
QW47 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 21:30   #182
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Znaci max 3 velis ako uspijem ugurat u kučište. A ovaj Asus Z270 nije dobar za 3 grafe jer je zadnji PCIe pre nisko?
I dal je dosta za razmak da između PCI (8/16x) je jedan manji (1x) ili bi trebala biti dva? ako je samo jedan PCI slot razmak, imam dojam da bi moglo zapinjat
Ako pišemo o Asus PRIME Z270-P, kao što vidiš na slici... ta ploča prima samo 2 grafe normalno, tako da ne možeš 3 spojiti... Sve u svemu, 2 grafe možeš i to je to.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2017., 22:28   #183
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Hvala na dogovoru

Citiraj:
Autor QW47 Pregled postova
Pazi ja imam Asrock Z97 Extreme4 pogledaj raspored matične i znači na prvo i drugo mjesto stane bez problema, ali se prva grafa užasno grijala. A 2 i 3 bilo kakve imalo veće grafe ne stanu na te slotove ako ih ne razdvojiš nekom silom malo, jer će doslovno ležat jedna na drugoj. S time da na treći slot kad ubaciš grafu, moraš izvadit napajanje jer ne stane i 3. grafu ne možeš zašarafit s oba šarafa, već jednim jer je full nisko.

Kućište koje imam je Fractal Define S, koje iako je ogromno i jako prostrano unutra je i dalje naknap/malo za 3 grafe. Znači jedino big tower neki.
A ovako ti izgleda kad natrpaš tri grafe na slotove.
Odustajem onda s fix idejama od 3 grafe u kučištu.
2. i 3. nebi imale nikakvog prostora za hlađenje, a i 3-oj bi smetalo napajanje. Znaci dvije nutra, a za ostale kad stignu, budem nešt skombiniral izvan kučišta.

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ako pišemo o Asus PRIME Z270-P, kao što vidiš na slici... ta ploča prima samo 2 grafe normalno, tako da ne možeš 3 spojiti... Sve u svemu, 2 grafe možeš i to je to.
PRIME Z270-A ali prije X370-PRO, ovisi o sutrašnjem danu
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 22:05   #184
I Don't Know
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 100
Ima li neko isksutva sa Asus Z270 Prime A? Jel bolja od Asus Z270-P?
I Don't Know je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 22:47   #185
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119
Citiraj:
Autor I Don't Know Pregled postova
Ima li neko isksutva sa Asus Z270 Prime A? Jel bolja od Asus Z270-P?
Asus PRIME Z270-A isto vrti 8 komada, jel bolja nemam pojma, rekao bih da je debeloo predobra za majnanje.

Na jednom rigu imam AMD Athlon 64 3700+, 1 jezgra na 2200 MHZ i hasha s 4 kartice isto kao i CoreDuo5400
grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 00:35   #186
I Don't Know
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 100
Hvala ti. Vidim na netu da gura 10 kartica tako da cu nju onda uzet. Nadam se da ne grijesim
I Don't Know je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2017., 11:51   #187
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Citiraj:
Autor I Don't Know Pregled postova
Hvala ti. Vidim na netu da gura 10 kartica tako da cu nju onda uzet. Nadam se da ne grijesim
I ja razmišljam o kupovini iste. Trenutno su kod nas najpovoljnije na mall-u i na ekupi
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 10:20   #188
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
ASUS PRIME Z270-P i ja anrucio ovu. Pa zasto je ta sve posvuda na akciji? Sta smrdi?

Nego da i ja kazem da pokraj riga bolje se ne zadrzavat. Cak ga nebi preporucio niti da se kraj njega zivi. Pitaj boga kakvi se tu sve spojevi dogadjaju, kakva je ta temperatura, i to zujanje definitivno djeluje na psihu. Ako niste probali, probajte, ja jesam, imao sam to pod nogama dobrih sat vremena, odmah sam preselio u podrum.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 13:17   #189
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
ASUS PRIME Z270-P i ja anrucio ovu. Pa zasto je ta sve posvuda na akciji? Sta smrdi?

Nego da i ja kazem da pokraj riga bolje se ne zadrzavat. Cak ga nebi preporucio niti da se kraj njega zivi. Pitaj boga kakvi se tu sve spojevi dogadjaju, kakva je ta temperatura, i to zujanje definitivno djeluje na psihu. Ako niste probali, probajte, ja jesam, imao sam to pod nogama dobrih sat vremena, odmah sam preselio u podrum.
Hehehe, o tome sam i ja razmišljao.. samo pitanje je isto kakvi su uvjeti u podrumu. Nadam se da imaš neku ventilaciju, a provjeri si i vlažnost zraka.
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 22:21   #190
I Don't Know
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Podgorica
Postovi: 100
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
ASUS PRIME Z270-P i ja anrucio ovu. Pa zasto je ta sve posvuda na akciji? Sta smrdi?

Nego da i ja kazem da pokraj riga bolje se ne zadrzavat. Cak ga nebi preporucio niti da se kraj njega zivi. Pitaj boga kakvi se tu sve spojevi dogadjaju, kakva je ta temperatura, i to zujanje definitivno djeluje na psihu. Ako niste probali, probajte, ja jesam, imao sam to pod nogama dobrih sat vremena, odmah sam preselio u podrum.
Jel tesko zaspat u istoj sobi sa 10 komada rx 570? Ja cu morat jer ih nemam dje drugo.
I Don't Know je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2017., 00:35   #191
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Zašto kupovati za rudarenje te skupe ploče? :S I još X370? :S

Što fali ovoj? https://www.nabava.net/search.php?q=...te+GA-H110-D3A
Ova mi se čini super za mining i povoljna je. Ima i poseban bios za mining.

Ima li isprobane alternative AM4?

I koji procesor odabrati od intela i amd-a ako ne želim ići na najslabije (čitam da više Vega traži barem 8GB memorije i vole jači procesor)
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
<