Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2013., 21:29   #1
gogogold
Registered User
Moj komp
 
gogogold's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 11
Povezivanje žičnog i bežičnog routera

-->
imam problem sa uspostavljanjem interneta, da pojednostavim vezu:


ADSL Optima signal -> žični modem router AIRLIVE 201 (annex a) -> wireless router D-LINK DIR600 (annex b) -> PC

Kada spojim u vezu kao što je gore navedeno (tako bi i trebalo biti), tad vidim samo DIR-600 router (on mi stoji kao defaultni gateway kad upisem u cmd: ipconfig) dok AIRLIVE 201 njega uopće nema, naravno nemam niti interneta…kod DIR-600 sam probao i klonirati MAC adresu PC-a,staviti DHCP i upisati izlaze od Optime ali ni to nije dalo rezultata…jednostavno ne mogu nikako natjerati routere da prokomuniciraju i da proradi ta veza pa da imam wireless internet?

gogogold je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 21:34   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Da pojednostavnim ima tu po forumu već rješenja ali ajd idemo još jednom napisati.

Kako su ti konfigurirane IP adrese od AIRLIVEA 201 i D-LINK.a ? I druga stvar ne znam da li je optima annex a ili b) ali koji god da je onda taj ruter mora ići na signal i to pod obavezno.

Veza između rutera se uspostavlja na način statičkih IP adresa koje moraju biti u istom rasponu, te se wireless konfigurira na način da se taj ruter (koji ide u wifi) stavlja u bridge mode rada (znači da spoji wifi i lan interface)
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2013., 21:42   #3
gogogold
Registered User
Moj komp
 
gogogold's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 11
Optima je annex a i zato moram koristiti ovaj žični router , a da bi imao wireless pokušavam koristiti ovaj dir 600 (da ne kupujem novi koji bi morao biti annex a)

AIRLIVE 192.168.2.1
DIR 192.168.2.3
PC 192.168.2.100

D.Gateway 85.114.33.42

..da znam da griješim s tim statičkim adresama ali ne znam gdje bi što točno trebao odrediti...
gogogold je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 00:08   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Mogao si se potruditi pa precizno napisati, jel to ovaj modem:
http://www.airlive.com/products/ARM-201/arm_201.shtml
Ako nemaš dl. user manual: http://www.airlive.com/products/ARM-...201_Manual.pdf
Otvori web konfig modema i zapiši postojeće postavke za WAN - PVC0 gdje je vjerojatno sada postavljena adsl PPPoE konekcija.
Ne zaboravi user / pass od adsl konekcije.

Promjeni sa PPPoE u Bridge mode, time će taj uređaj raditi isključivo kao modem, odradi save postavki i reboot.
Sada "uzmi" DIR600, promjeni mu ip adresu tako da je na lan strani skroz druga (drugi segment) u odnosu na modem, preskoči wizzard i konfiguriraj internet kao PPPoE, parametre imaš, odradi save postavki i reboot.
Spoji kratki lan kabel iz modema u wan (internet) na DIR600 i probaj jel radi.
Dodatne postavke naknadno po potrebi.

Sve skupa čas posla
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 00:10   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
pa ne griješiš, ali gateway ti na pc.u treba biti 2.1 znači airlive. dalje ovoga d-linka konfiguriraj u onaj mode koji bridga lan i wifi. Imaš par različitih modova na njemu, ap, bridge ... i pazi na koje portove spajaš. veza airlive d-link ide po lan portovima, ne znam jel ima taj d-link wan port pa da ne bi njega koristio.

Nikky je bio brzi, konfiguriraj po njegovim uputama. Ovo moje je drugaciji put.

@Nikky: zašto nisi išao na airlive router te d-link samo bridge lan-wifi?

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 06.11.2013. u 00:17.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 00:23   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ima više razloga al u osnovi kako možeš pametan posao prepustiti inferiornijem i slabijem uređaju ?
Ovaj AirLive taman da radi kao modem a sve pametno odrađuje DIR600.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 09:42   #7
gogogold
Registered User
Moj komp
 
gogogold's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 11