Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2012., 17:21   #1
matrixworld
Banned
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
TELE 2 USB BEZICNI INTERNET

Bok svima,

Zanima me isplati li se uzeti od Tele 2 bezicni internet preko USB sticka? Imaju 20 GB u paketu? Je li spor i kakve su iskustva (ako ga ima netko) ?

thnx
matrixworld je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2012., 19:45   #2
uploader
Premium
Moj komp
 
uploader's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Germany
Postovi: 692
To je vrlo individualno: "Da li je spor?" Ovisi odakle primas signal...Nekome je super brz a nekome je spor....najbolje bi bilo da probas posuditi od nekoga tko vec ima pa isprobati tamo gdje planiras koristiti....tako ces jedino vidjeti da li je dobar signal.

Odvrtiš Speedtest na stranici speedtest.net i to je to!

brzine stickova sa dobrim signalom (najmanje 2 crtice) na 3g UMTS su otprilike oko 2Mbps download 0,35Mbps upload, ping dosta varira: od oko 80ms pa do cak 500-600-700ms sto je jako lose
uploader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2012., 08:00   #3
hrc777
Registered User
 
hrc777's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 31
Imam USB stick kupljen u Tele2 prije dvije-tri godine.
Brzina koju postiže je oko 1 Mbps upload i download.
hrc777 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 22:41   #4
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor uploader Pregled postova
To je vrlo individualno: "Da li je spor?" Ovisi odakle primas signal...Nekome je super brz a nekome je spor....najbolje bi bilo da probas posuditi od nekoga tko vec ima pa isprobati tamo gdje planiras koristiti....tako ces jedino vidjeti da li je dobar signal.

Odvrtiš Speedtest na stranici speedtest.net i to je to!

brzine stickova sa dobrim signalom (najmanje 2 crtice) na 3g UMTS su otprilike oko 2Mbps download 0,35Mbps upload, ping dosta varira: od oko 80ms pa do cak 500-600-700ms sto je jako lose
Ovisi i koji stick ako ti je tako velik ping a i tako mala upload brzina

meni ping nije 500 niti prema Novom zelandu

Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 22:00   #5
Orion Prime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor matrixworld Pregled postova
Bok svima,

Zanima me isplati li se uzeti od Tele 2 bezicni internet preko USB sticka? Imaju 20 GB u paketu? Je li spor i kakve su iskustva (ako ga ima netko) ?

thnx
Ja sam u sesvetskom kraljevcu ( oko 10 km od centra zagreba)
Prvu godinu dana sam bio zadovoljan oko 2mbs download 1mbs upload ping je bio u granicama normale 120ms . Ono sto sam odmah primijetio daje signal nestabilan , što je glavni uzrok pada brzine. Ili pucanja konekcije. No u zadnje vrijeme iako nisam dirao polozaj usb sticka imam ooko 200 ms-a koji u intervalima raste do 10 000 msa.. brzina je od 0.13mbs - 0.5 mbs dwonload i 0.18 upload....

Kod mobilnog interneta nikad nisi na zelenoj grani ali dobra stvar je sto mozes prekinuti ugovor zakonski ako internet usluga padne ispod svih norma i nemogu te tjerati da ispostujes ugovornu obvezu.. barem ne na sudu.

Ti odluci .. ako ims opciju uzeti hard line ... go for it!
Orion Prime je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2013., 22:46   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Jos da mu nisi zakasnio godinu i pol sa odgovorom...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 09:51   #7
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ma dobro je, za prvi post, odlican odgovor, je da je malo kasnio
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 06:33   #8
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Orion Prime Pregled postova
Ja sam u sesvetskom kraljevcu ( oko 10 km od centra zagreba)
Prvu godinu dana sam bio zadovoljan oko 2mbs download 1mbs upload ping je bio u granicama normale 120ms . Ono sto sam odmah primijetio daje signal nestabilan , što je glavni uzrok pada brzine. Ili pucanja konekcije. No u zadnje vrijeme iako nisam dirao polozaj usb sticka imam ooko 200 ms-a koji u intervalima raste do 10 000 msa.. brzina je od 0.13mbs - 0.5 mbs dwonload i 0.18 upload....

Kod mobilnog interneta nikad nisi na zelenoj grani ali dobra stvar je sto mozes prekinuti ugovor zakonski ako internet usluga padne ispod svih norma i nemogu te tjerati da ispostujes ugovornu obvezu.. barem ne na sudu.

Ti odluci .. ako ims opciju uzeti hard line ... go for it!
Bio si u 2013. na 3G zadovoljan sa 2Mb/s downloada i pingom od 120ms koji više i nije baš normalan na 3G u nikakvim granicama osim valjda kod telaca ali oni oduvijek imaju najveći ping..... Jesi sa čime provjerio kakav ti je signal u sobi prije uzimanja? Naravno da nisi makar sa mobitelom kvragu 2Mb/s nije normalno 120ms nije normalno to je bilo prije nekoliko godina nešto je i napredovalo od tada ne stoje mreže ni stickovi ni mobiteli na mjestu.....
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na