Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2013., 15:43   #1
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Kako poboljšati wireless link tj. brzinu?

Kaj mi treba da bezicni router spojim zicno na komp koji je na drugom kraju stana.
Telefonski kabel je provucen skroz do sobe tak da to nije problem.
Jos jedan router ili nest drugo?
Nemam mogucnosti taj router stavit kod kompa i spojit ga zicom a bandwidth mi je raspolovljen u odnosu na zicni.
Sad ne znam kolko tu igra i sam WiFi adapter i dal se kaj da napravit sa boljim.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.10.2013. u 16:16.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 15:56   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Svaki danasnji WiFi adapter podrzava brzinu od 54 Mbit/s (g standard), pa koju onda brzinu interneta imas ako ti je to ogranicenje? Vjerojatno te ili zeza adapter, ili imas nesto krivo podeseno, ili vas previse dijeli tu WiFi brzinu...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2013., 16:06   #3
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Imam oko 11 Mbit, zicno sa WIFI nepuna 5. Izmjereno i potvrdeno sa brzinama pri downloadu.
Cak i kad je pun signal, brzina se ne popravlja bitnije.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.10.2013. u 16:17.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 16:26   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ljudi potrudite se problem opisati kako treba a ne da prvo treba "prevoditi" šta je pisac htio reći / pitati. Za početak navedi:
- operater i uređaj
- iz ovoga gore znamo da je komp na drugom kraju stana, udaljenost i nekakva skica
- na kompu je taj i taj os
- na kompu je ta i ta wireless kartica, pci ili usb verzija
- kakva je antena na toj wireless kartica i jeli sve skupa "zakopano" iza kučišta
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 17:47   #5
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ne zanima me wireless dio uopce. Zanima me kako spojiti wireless ruter Thompson TWG850 kablom na komp koji je drugom kraju stana, cca 10m. Telefonska zica je vec provucena kroz zid i ima svoju. Znaci taj Thompsom bi isao preko telefonskog kabla kroz cijeli stan do te sobe. To je sve ok, valjda. Mene zanima dal ja u toj sobi trebam imat jos jedan router u koji bi isao enthernet kabel iz kompa i taj tel. kabel koji ide kroz stan ili postoji nesto trece u kaj bi to sve mogao ukopcat.

WIFI dio me za sad ne zanima jer mi je zica draza. Nisam trebao ni spominjat, moja greska. Cisto tehnicko pitanje sta mi treba da sve proradi zicno.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.10.2013. u 18:00.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 18:23   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Telefonska žica je bitno različita stvar od mrežnog kabela, dakle ne odgovara.
Dali se ta žica možda nalazi / provučena je u elektroinst. cijevima ili direktno pod žbuku?
Ako je prva opcija onda vidi jel možeš tel. kabel zamijeniti sa mrežnim.
Nakon šta zamjeniš / provučeš mrežni kabel lako zakrimpaš RJ-45 konektor na oba kraja ili zamoli nekog iz ZG da ti to odradi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 18:39   #7
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ne kuzim se u terminologiju uopce. Imam uticnicu u sobi na koju je prije bil spojen router, ima i spliter i dalje u komp normalno . Sad imam wireless router u drugoj sobi gdje je spojen na drugu uticnicu. Mislio sam dali mogu preko te znjore, koja god je u zidu, spojit taj wireless i zicno prenjet do sobe gdje je prije bio router. Thx u svakom sl..

evo sliku uticnice.

http://www.pohrani.com/f/12/mV/3nXuUWlc/pb011171.jpg

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.10.2013. u 18:58.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 18:52   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Radi se o tome šta si prije bio na adsl - u, dakle preko tel. žice do routera pa od njega mrežom do kompa,
sada si na cab. modemu / routeru koji signal dobiva preko antenskog kabela.

E sad, treba napraviti skicu gdje se šta nalazi u stanu (gdje antena ulazi u stan, gdje je tv i komp), za ustanoviti najoptimalnije rješenje.
Kad je cab. operater / router u pitanju ili ćeš provlačiti ant. kabel ili mrežni kabel, oboje je relativno nezgodno jer im je fi 7 - 9 mm.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 18:57   #9
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Nist hvala. Ne planiram vise nista provlacit. Rade cu naparvit drugaciji raspored da se to priblizi i kupi neki bolji Wireless adapter. Udaljenost je cca 10 metara. Mislio sam da bi ovo mozda moglo radit jer je prije radio adsl ali ne kuzim se u to..
Na kompu je neka jeftinije edimax antena cca 50,60kn i izvucena je sa "USB produznim" tak da nije nigdje zatrpana. Mozda i ovi u B.netu seru. Smeta me kaj dela sa pol brzine ili nekad krene punom pa onda stane i ni to,to kak je bilo prije.

Sve je postavljeno dobro u windowsima to nije problem za nac. Jos uvijek nisu dektivirali stari ADSL pa sam isprobal i na tom routeru i ista stvar. 10 Mbit i jedva 400 kb download. Bez problema oko 1.2 mb na zici inace stalno. Onda sam vidio da sam piknuo adapter u jedan od USB 3.0, prebacio ga u 2.0 onak malo ocajnicki i od tad radi ok i jako blizu onome kaj je obecano. Signal je na 3 crtice.. Eventualno se sad moze probat pojacat jos malo signal mada su 3 ok. Ak opet pocne zezat onda nastavak..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.10.2013. u 23:47.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 20:04   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Onda vidiš da se, barem privremeno, vraćaš na wireless rješenje.
Nisi odgovorio na gore postavljena pitanja:
- na kompu je koji os
- imaš wireless stick na usb - u, navedi točnu oznaku modela
- u Device Manageru pročitaj koja je verzija drajvera

U Google ukucaj > http://www.google.com/search?hl=en&s...62.ESNNaeGxlHc
na komad papira / kartona napravi > http://www.freeantennas.com/projects...te2/index.html
http://www.aegisarts.com/wifi/ez12.pdf
http://rchelimenace.wordpress.com/ho...urfer-antenna/
Cijeli štos se svodi na to da ovim reflektorom usmjeriš wireless signal od routera do kompa. Slični igrokaz možeš mapraviti na / oko wireless sticka.

Na kompu provjeri kako je podešen wireless stick tj. njegova brzina, treba biti na 802.11 b/g (b/g).

Odradi ovo pa možemo dalje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na