Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2004., 22:09   #1
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
flashanje 9700 biosa

Evo, htio bih flashati bios na grafičkoj tak da mogu dići taktove, ali je fora u tome da ne znam s kojim biosom - na nekom sajtu imaju crackane biose za kartice svih proizvođača, a za moju grafulju ima 3 različita. Baš je original od ATI-a. Ima za kartice s Infineonovom, Samsungovom i Hynix memorijom, samo kaj na memoriji na mojoj kartici niš' ne piše, nemam pojma kakva je to memorija :confused: Možda neko zna kaj da napravim. Hvala svima za trud:clap:
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 00:12   #2
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
koja je memorija mozes vidjet na chipovima, a sto se flashanja tice, kaj nemres oc-at s radlinkerom kaj dolazi s omega driverima? jer ti svaka kartica drugacije podnosi oc, osobno sam imao 3 radeona 9000pro od gigabyte-a i svakoj je max bio drugaciji, druga po redu koju sam imao je bez beda radila na 335/310 (def 275/275), a ova treca koju sad imam radi jedva na 310/300.
moja preporuka ti je da si za pocetak installiras omegine drivere, polako dizes gpu i mem clock, nakon svakog dizanja zvrtis 4. test u 3d marku 2k1 ili jos bolje 2k3, ak izdrzi 4-5 uzastopna to bi trebalo radit, cim vidis smece po ekranu, vratis se na prijasnju vrijednost i to je to, a kasnije kad to sve dobro provjeris satima i satima igranja kojekakvih igara i uvjeris se da to radi stabilno, onda odi na flashanje
__________________
Bipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2004., 01:46   #3
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
U tome je stvar kaj niš ne piše na čipovima na kartici, mislim ne piše ko je proizvođač memorije. Pokušal sam OC sa Riva Tunerom i Rage3D, ali kad dignem taktove čak za 1 Mhz smrzne se PC - nije da grafička ne može podnijeti OC, nego ju bios koči. Nije to ko kod Sapphireovih kartica di taktovi nisu ograničeni biosom, ali sve ostale Radeonke 9700 treba flashati crackanim biosom da bi to štimalo. Ne treba mi onaj crackani bios kaj ti stavi frekvekncije na 300/300 ili odma ne 9700Pro (325/325).
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 15:10   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Skini si Omega drivere-oni imaju skinutu ATI-jevu oveclock zaštitu.
A na memorijskim chipovima mora pisati NEŠTO
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 16:22   #5
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Piše, ali ne piše Samsung ili Infineon ili... , samo neki brojevi ali ne znam kaj znače . Ali nema niti veze, jer sam skinul Omega drivere i sve ok. Zasad sam kloknul na 317/317 i provrtil bencheve i sve ok - nema smeća, radi stabilno, imam dva ventilatora na kućištu pa pretpostavljam da je temp. isto ok:clap: .
Bipe i Jelc tnx jer sam već bil spreman pljunuti 120 kn samo za flashanje biosa tipu u dućanu. Uostalom ko mi kriv kad nisam znal da Omega driveri imaju skinutu . Bum još probal dalje kloknuti, pa napišem kolko može kartica. Pozdrav Bipe i Jelc!
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 17:52   #6
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Ne iđe dalje brate - 317/317, ali ic ok
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 20:22   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
jer sam već bil spreman pljunuti 120 kn samo za flashanje biosa tipu u dućanu.
:confused:
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 21:03   #8
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
Citiraj:
Originally posted by tor
:confused:
a valjda mu je tip prodao foru da mora skidat bios pa stavljat u prog......
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 21:18   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by STRMX
a valjda mu je tip prodao foru da mora skidat bios pa stavljat u prog......
LOL
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2004., 23:11   #10
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
je... to je smiješno . Nije mi prodal nikakvu foru s programatorom. A zašto se usluga flashanja grafičke ne bi naplaćivala. Ja sam npr. naplatio tipu deinstalaciju/instalaciju IE6 jer si nije znal sam to napraviti. I za to treba imati znanja i vremena, jel tak.
elzel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2004., 23:19   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa da si prepisao ta "slova i brojke" kak ti veliš-već bi znao koja ti je memorija gore...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2004., 00:26   #12
Bipe
What's inside???
Moj komp
 
Bipe's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 370
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa da si prepisao ta "slova i brojke" kak ti veliš-već bi znao koja ti je memorija gore...
:clap: evo ti

btw. elzel, ja ti za 50 kn preflasham bios sa tim frequama tak da nemoras nakon svakog reinstalla win ponovo dizat program za oc sala mala, al kad oces saznat proceduru, javi se, al prvo ti malo izvozaj tu frequ u raznim igrama i benchmarkovima, da nebi bilo "sve mi je radilo bez beda, al u farcry sad imam artifakte i moram ponovno flashat" (iskustvo govori, zato sam i pital na ovom forumu kak se radi batch file tak da nemoram puno tipkat kod flashanja)
__________________
Bipe je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2004., 00:30   #13
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
ak ti na memoriji piše HY onda je to Hynix, ak niš drugo postaj tu brojke i pričekaj odgovor prof. dr. ATi. Jelca
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2004., 13:49   #14
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Isuse, na bivšem 9500 (btw. nemodabilan - artefakati se nisu dali ukloniti) na čipovima od memorije je pisalo isto HYxxxxxxx..., a ispod toga uredno Infineon, tak da sad može, a i ne mora biti Hynix. Tnx Bipe, ali mislim da ne bi flashal bios, jer si poštelam taktove kak hoću. Ovo je stvarno ok forum, šteta kaj ga nisam prije skužil !
elzel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na