Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2005., 00:19   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Exclamation SATA (RAID) kontroleri PCI/PCI-E za kućnu upotrebu

Dakle, trebam preporuku (ma i ime modela bi bilo dovoljno) za jedan najobicniji cetverokanalni SATA kontroler. Dakle, _ne_ zanima me RAID, cache, hot swap, PCI-X i slicne djidje, nego obican cetverokanalni SATA host adapter. Trazim li previse?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2005., 00:27   #2
Pinokio
Lajbek
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Kontroler Promise SATAII150 TX4 Serial ATAII 150 Controller 4-Port, retail 499.00 kn Autronic
Pinokio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2005., 00:36   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Pinokio
Kontroler Promise SATAII150 TX4 Serial ATAII 150 Controller 4-Port, retail 499.00 kn Autronic
Ne znam kako sam to previdio... Ima i staggered drive spin-up; savrseno! Ima li netko first hand iskustva (da ne budem bezobrazan i pitam je li ga netko trpao u starije Netfinityje)?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 22:50   #4
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Serial ATA kontroler-PCI express

zanima me jel bi šta dobio ak bi diskove spojio na ovaj kontroler,naime radi se o raidu pa me zato zanima?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 17:59   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
zanima me jel bi šta dobio ak bi diskove spojio na ovaj kontroler,naime radi se o raidu pa me zato zanima?
Bi da imas 8 diskova u raidu ispod toga nista neces dobit, a ako imas 8 diskova koje bi stavio u raid onda se za to koristi PCI-X sucelje.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 19:13   #6
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
ništa što bi primjetio...Lihto, prestati tražiti kruha prek pogače, drži mašinu zatvorenu i uživaj

koji SATA kontroler si našao da je na PCI-E sučelju?
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 19:34   #7
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
ništa što bi primjetio...Lihto, prestati tražiti kruha prek pogače, drži mašinu zatvorenu i uživaj
hehehe....
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
koji SATA kontroler si našao da je na PCI-E sučelju?
ma naletio sam na nešt u hgspotu al ništ nisu precizirali tak stoji na webu,a ono gledao jedan test matičnih i fino tip ubo kontroler u pci-express 16x baš kakav mi je slobodan pa ono idem pitat...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 19:40   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
zanima me jel bi šta dobio ak bi diskove spojio na ovaj kontroler,naime radi se o raidu pa me zato zanima?
Dobio bi SATA RAID na PCI-E kontroleru. Ono sto je bitnije da nam kazes je vise o diskove, RAID-u kojeg planiras koristiti, kontroleru, namjeni, ploci, operativnom sustavu, aplikacijama i konacno $ s kojim raspolazes.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 20:58   #9
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Recimo i da je ta kartica pci-e sigurno nije 16x nego 1x ili mozda 4x max.
Evo za referencu dajem link od najboljih raid kontrolera: http://www.3ware.com/products/serial_ata2-9590.asp
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 21:40   #10
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dobio bi SATA RAID na PCI-E kontroleru. Ono sto je bitnije da nam kazes je vise o diskove, RAID-u kojeg planiras koristiti, kontroleru, namjeni, ploci, operativnom sustavu, aplikacijama i konacno $ s kojim raspolazes.
diskovi su ovi iz siga,trenutno u raid 0,oću naravno koristit raid 0,za kontroler nemam pojma zato sam i pitao,namjena brži rad,windows XP sp2,aplikacije photoshop,premier,igre,glazba,filmovi...,što se para tiče a recimo 500kn bi dao ak bi imao koristi od toga...znači brži rad...e sad jel to ostvarivo ili ne?Šta bi ti preporučio?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2006., 22:02   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
diskovi su ovi iz siga,trenutno u raid 0,oću naravno koristit raid 0,za kontroler nemam pojma zato sam i pitao,namjena brži rad,windows XP sp2,aplikacije photoshop,premier,igre,glazba,filmovi...,što se para tiče a recimo 500kn bi dao ak bi imao koristi od toga...znači brži rad...e sad jel to ostvarivo ili ne?Šta bi ti preporučio?
500 kn? Za SATA RAID kontroler, jos uz to i PCI-E? Igre? Glazba? Filmovi? Vrtis stream Nede Ukraden feat. Kamen na kamen te Jolene_from_Amazing_Creampie_Sluts.XxX.avi za par tisuca korisnika?

Batali - imas Raptore koji su prilicno brzi sami po sebi, pa jos strpane u RAID 0, pa ti za "igre, fotosop i filmove" vise stvarno ne treba, jer ionako pucas na STR only performanse, koju su, vjerujem, i sada vise nego zadovoljavajuce. 500 dodatnih kuna ulozenih u diskovni sustav nece ti donjeti ama bas nista...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 22:12   #12
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
500 kn? Za SATA RAID kontroler, jos uz to i PCI-E? Igre? Glazba? Filmovi? Vrtis stream Nede Ukraden feat. Kamen na kamen te Jolene_from_Amazing_Creampie_Sluts.XxX.avi za par tisuca korisnika?
Ne.:clap:
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Batali - imas Raptore koji su prilicno brzi sami po sebi, pa jos strpane u RAID 0, pa ti za "igre, fotosop i filmove" vise stvarno ne treba, jer ionako pucas na STR only performanse, koju su, vjerujem, i sada vise nego zadovoljavajuce. 500 dodatnih kuna ulozenih u diskovni sustav nece ti donjeti ama bas nista...
ne,imam raptora i na njemu su samo windowsi i programi tipa photoshop.a na raidu(2x160gb) je ostalo,svejedno thx na odgovoru.E sam čist informativno kakav bi mi to kontroler doprinio bolje performanse i naravno o kojoj svoti se radi?
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 22:52   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Ne.:clap:
Steta, Visage i Buljo su se vec mislili prikaciti...

Citiraj:
ne,imam raptora i na njemu su samo windowsi i programi tipa photoshop.a na raidu(2x160gb) je ostalo,svejedno thx na odgovoru.E sam čist informativno kakav bi mi to kontroler doprinio bolje performanse i naravno o kojoj svoti se radi?
Opet ti kazem, performanse za "igre, film i glazbu" ne mogu se strpati u kategoriju koja bi iziskivala izvanredne kontrolere i konfiguracije. Drugim rijecima, imao ti ne znam kakav RAID i cuda, DaVinci_Load.avi ce se vrtiti podjednako dobro kao i na bilo kojem disku u zadnjih 10 godina.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2006., 23:12   #14
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Opet ti kazem, performanse za "igre, film i glazbu" ne mogu se strpati u kategoriju koja bi iziskivala izvanredne kontrolere i konfiguracije. Drugim rijecima, imao ti ne znam kakav RAID i cuda, DaVinci_Load.avi ce se vrtiti podjednako dobro kao i na bilo kojem disku u zadnjih 10 godina.
nije mi jasno zašt si zapeo za filmove,ak nisi vidio primarno sam naveo photoshop i premier pa mogo si bacit komentar onda na to
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 00:06   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
nije mi jasno zašt si zapeo za filmove,ak nisi vidio primarno sam naveo photoshop i premier pa mogo si bacit komentar onda na to
Spomenuvsi filmove, igre i prijatelje, nisi se establirao kao ozbiljni korisnik tog softvera, a obradjivanje kolegica iz razreda u Fotosopu i sjeckanje home made videa u Premieru, stoga, nema nikakve koristi od silnih RAID-ova.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2006., 00:39   #1