Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2009., 16:33   #1
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Koji triple play provider/uslugu uzeti?

Pokrećem novu temu posvećenu Triple Play usluzi, jer temu s isključivo ovom tematikom nisam našao. Ima pojedinih rasprava o ISP-ovima, odnosno internet providerima ili usporedbe cijena adsl-a, ali nema za triple play uslugu koja upravo meni treba. Ja tražim najbolju uslugu s naravno najpovoljnijom cijenom. Usporediti ću osnovne pakete s obaveznim flat dsl-om.

Kod nas četiri tvrtke nude pravi Triple Play. Iskon, Optima, Amis i B-NET. Tu je još i Metronet, ali njega neću spominjati jer nikoga ne poznajem tko ga ima a i dostupan je u samo par kvartova u Zagrebu, a i cijene mi na prvi pogled također ne odgovoraju i da mi je dostupan. T-Com također neću svrstavati u ovu listu jer T-Com nema pravu triple play uslugu, ima sve zasebno a kad bi te tri usluge koje čine triple play htjeli uzeti, došli bi na oko 350 kn mjesečno što mi se ne isplati a tako vjerojatno i vama. Tko ima alternativu proći jeftinije a dostupni su mu skoro pa svi Triple Play provideri siguran sam da neće ni pomisliti na T-Com varijantu.

Iskon:

Iskon.TRIO Start 209 kn
3 Mbps flat aDSL
60 minuta telefoniranja
u nacionalnoj fiksnoj mreži

Iskon.TV Start programski paket 41 kanal
najam modema i
Iskon.TV prijemnika

Iskon TRIO Super 279 kn
flat aDSL linija brzine 5 Mbps
Iskon.Pričalica, razgovarajte po 0 kn/min unutar nacionalne fiksne mreže*
5 međunarodnih friends brojeva
Iskon.TV Start programski paket 41 kanal
Iskon.Snimalica 10h i kontinuirano snimanje

Optima:

OptiTV surf 262 kn
OptiTelefon
OptiDSL - do 5 Mbps + FlatRATE
OptiTV - 70 kanala
+ besplatna snimalica prva 3 mjeseca!

Amis:

amis 3u1 OSNOVNI za 247 kn
70 televizijskih kanala
100 besplatnih minuta unutar nacionalne fiksne mreže
brzine ADSL linije 2 Mbps
neograničen internet promet


amis 3u1 TOTAL za 299 kn

70 televizijskih kanala
besplatni pozivi unutar nacionalne fiksne mreže
brzine ADSL linije do 24 Mbps
neograničen internet promet
usluga snimalice

+50 kn dodatni prijamnik

BNET

4 Mbps, FLAT RATE + TV, Osnovni paket + Xtel FLAT 226 kn
internet brzine 4096/512 kbps
neograničeni internet promet

Osnovni paket televizijskih programa
atraktivni programi s hrvatskim podnaslovima
mogućnost spajanja više TV prijamnika
neograničene pozive prema svim nacionalnim fiksnim mrežama
dodatne telefonske usluge uključene (ispis poziva, prikaz broja pozivatelja - CLIP, preusmjeravanje poziva, zabrana prikaza broja)
mogućnost nadogradnje 3D paketa
korisnička podrška 24/7


Zaključujem da je Bnet-ova osnovna usluga od 226 kn najbolja, a također i Amis nudi dobar paket za 299 kn u koji je uključena brzina 24 mbit/s i flat voice. Moram se odlučiti između ova dva operatera jer najjeftinija i najskuplja varijanta kod njih je definitivno najprihvatljivija.
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2009., 17:48   #2
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Optima i Iskon ti imaju i carnet varijante, koje su dosta jeftinije (barem kod iskona) pa vidi i to...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2009., 19:05   #3
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
problem je u tome sto cu brzo zavrsiti sa faksom pa ode carnet onda.... gledam nesto dugoročno.
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2009., 19:55   #4
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Imaš još i BTnet

http://www.btnet.hr/3_play
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2009., 19:59   #5
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
I B.net ima Carnet varijantu gore navedenog paketa...
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2009., 20:11   #6
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Hmm, preporucam ili B.net ili Optimu, oboje imaju Carnet varijante...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 12:57   #7
cbz
Premium
Moj komp
 
cbz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: agram
Postovi: 108
Ima svatko svog konja za utrku.
Ja cu dekonstruirat svoje kljuse ovdje:
Oduvjek smo bili na t-com i oduvjek sam morao voditi bitku sa starcima oko ISP-a (student isto). Prije dvije godine sam izlozio racunicu za Amis pa evo da prenesem i ovdje.
Amis - pogotovo sad s ovim paketom za 300 kuna po meni ima prednost veliku.
Daju interneta koliko ide - nama doma je to bitno jer pored mene i svi drugi ukucani koriste racunala i vise na netu, znaci flat i max brzina da svakome iskustvo bude ugodno a da se ne brinemo tko je shto skidao ili stremao ....
Druga stvar ponuda od 70 programa za tv je standardna i koliko sam vidio nema prevelikih namjera segmentiranja kao kod bnet-a shto me nervira.
Istina nema carNet usluge ali ako se gleda na duge staze nitko nece bit student vjecno (pogotovo ako se bolonju pita :P ).
Flat telefon je nesto s cime me Amis iznenadio od trenutka kad smo ga uzeli kao provajdera. Naime prvo je bilo kao 6 mjeseci, pa godinu dana pa su ga ostavili za stalno.
Nekako mi se cini da su obratili pozornost na potrebe internet usera uz TV uz telefon vishe nego drugi provajderi.
Ove ponude gore navedene sve imaju tipa do 5Mbita brzinu interneta sto ako se podjeli na TV link - 2-4 Mbita (kako kad kod koga - koliko citam) ostavlja 2-3 mbita korisniku interneta. Osim ako naravno 5 Mbita nije iskljucivo internta a povrh toga ide TV link.
Ako doma imash 3 kompjutera stalno spojena na net. Na jednom se igra - na jednom se gleda nekakav music lesson stream, na jednom se salju mejlovi vjeruj mi sve se raspadne brzo i krene kljanje. Ako imash korisnike koji su iskljucivo to dobijesh pitanja tipa (A kako to da nam je internet za 2xx kuna spor? Kako? )
Financijski pricano, isto mislim da je Amis isplativ. Kad pogledash recimo da ti parica doma podrzava oko 15 MBita brzinu neta. recimo da ti TV pojede oko 4. Recimo imash 2 tv-a koja zelish odrzavati (recimo u najgorem slucaju da ti pojede 7 Mbps veze - vjerojatno se varam i nisam 100% siguran kako je overlappaju linkovi). 350 kuna izracun kod amisa ti iznjedri:
8 Mbps/768kbps flat interneta
Besplatne pozive u nacionalnoj mrezi
70 TV programa
Sto mislim da je u najmanju ruku konkurentna ponuda u odnosu na bilo kojig drugog ISP-a.

Zakljucno ja sam s Amisom zadovoljan bio i ostao vec 2 i pol godine. Vec sam rekao da sam heavy user. I imam ozbiljnu namjeru isprobat i njihovu TV opciju jer mi se cini da kako su kasno uletjeli u utrku da ce se vise truditi s korisnicima nego ostatak provajdera. Jedina konkretna konkurencija, nazalost nedostupna mojem podrucju grada po meni jeste 3play preko optike ali otom potom.

Kazem nije sve svima dostupno (lova - mjesto ...) Isto tako da se odmah ogradim i ispricam na bilokakvim tehnickim greskama u iznosu koji sam napravio. Nisam mrezni strucnjak, neznam sve podatke i nisam ih proucavao nikad pa tehnicki podaci su vjerojatno netocni, no ovaj forum posjeduje gomilu strucnih ljudi koji ce me ili ispraviti zbog drugih ljudi koji citaju ili da bi demantirali moje "baljezgarije".

Nadam se da nisam ubio ovim postom, ali morao sam jednostavno ...
__________________
Ak-khan-du NEX
--------------------------------------------------
Let them die a violent death!
cbz je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 14:31   #8
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ja imam Bnet i njega bi ti preporučio, internet radi jako dobro, dobiješ onu brzinu koju plaćaš(kod Amisa je do 24mbita što znači ako imaš loše instalacije možda dobiš samo par mbita). Jedino što bi trebao uzet kod Bneta je dodatni paket, jer onaj osnovni je slab sa programima
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 14:45   #9
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Pozdrav svima,
Moje pitanje bi bilo onome tko zna, koji su trenutno operateri u RH koji daju uslugu Pravog Triple Playa.
Koliko sam ja upoznat da Optima i T-Com nedaju pravi triple play sa VoIP-om.
Pa ako netko zna bio bih zahvalan na informaciji.
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 17:22   #10
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor cbz Pregled postova
Daju interneta koliko ide
Cek, daju ti maximalnu brzinu kolko ide kroz liniju?! Wow, ovo nisam znao.
zormar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2010., 20:33   #11
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Citiraj:
Autor zormar Pregled postova
Cek, daju ti maximalnu brzinu kolko ide kroz liniju?! Wow, ovo nisam znao.
Da daju do 24 Mbps.
Iako je to većini korisnika u Hrvatskoj th Zagrebu i okolici 9-16Mbps.
Stvarno su rijetki koji imaju 20+Mbps.
Još uzmi u obzir oko 4 Mbps za IPTV
Aquila je offline   Reply With Quote