Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2013., 23:22   #1
alen896
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 1
Koji CPU za Ansys - please help

Pozdrav narode,
novi sam na forumu pa se unaprijed ispričavam adminu ako sam stavio thread u krivu grupu! (kolega s posla mi je preporučio ovaj forum i kaže da ste majstori u ovom području)

E ovako ja imam problem sa odabirom procesora. Naime, počeo sam raditi u programu koji se zove Ansys (za one koji ne znaju - radi simulacije naprezanja, deformacija itd svega živoga ali uglavnom strojarskih konstrukcija). Da bi taj program radio kako treba potreban mu je snažan cpu, što moj AMD Athlon X2 2.8Ghz NIJE.
Ja sam mislio uložiti oko 2000 kn i kupiti jači procesor (+ pripadajuća ploča) a ako ostane novaca i malo radne memorije... Po mom nekom laičkom mišljenju došao sam na izbor između AMD FX (8 jezgri) ili Intel i5 (4 jezgre) - oko 1500kn su oba proc.. isprike na greškama kod nazivlja procesora al skuzit ćete vi šta mislim! Ne znam šta bi bilo bolje s obzirom na ono što mi treba..

U biti meni treba nešto što će moći brzo računati matematiče matrice (program radi na principu metode konačnih elemenata ako to kome šta znači..)
Molim vas predložite mi nešto za ove novce, i mislio sam kupovati sve novo zato bi išlo preko kartice..

Eto hvala svima unaprijed!
alen896 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 13:00   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Nisi dao dovoljno podataka a navedeni buđet nije ni približno dovoljan.
Prvo o kojoj se generaciji sw radi (12 - 14.5) pa do pod varijante, radi o ozbiljnom sw koji u principu traži nabrijanu grafičku radnu stanicu sa Xeonom, gomilom rama a za grafu navode profi ATI FireGL xxxx ili nVidia Quadro FX xxxx.
Pretpostavljam da je sa grafama slična priča kao kod Autocad - a tj. da sasvim ok rade ove iz gornjeg ili čak srednjeg segmenta. Slično je i sa procesorima.
Neka zvijer iz "kućne radinosti" bi bila: x64 os + i7-3770 + 16/32 GB ram + Sapphire HD 7870, 2GB GDDR5 256bit ili GTX660 OC 2048MB GDDR5 + sve ostalo = poprilična suma krznenih.
Za kraj imaš na supportu dosta "preporuka" i informacija:
http://www.ansys.com/Support/Platform+Support
http://www.ansys.com/Support/Platfor...vious+Releases
http://www.ansys.com/staticassets/AN...igurations.pdf
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2013., 00:09   #3
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
mogu samo procesor preporucit

Xeon E3-1230v2 (quad core + HT 3.3ghz)

cak moze ici u neke regularne i3/i5/i7 ploce, to provjerit po webu

ispadne jeftinije od i7, a bolje
hafthorr je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 08:40   #4
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Za 2000kn CPU+Ploca+RAM, hmm mislim da ili moras povecat budzet ili smanjit apetite .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2013., 09:10   #5
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Hm, gle... ovisi za što koristiš Ansys tj. koliko će ti modeli imati elemenata.

Ja ga sasvim OK vrtim na Athlonu II X4, 8GB RAM i HD7770. I sa HD4770 je radio OK pa ti grafa nije neki presudan faktor. Prije sam ga vrtio na C2D E4300 i prelazak na ovog Athlona je bio značajan skok, samo treba postaviti da iskoristi sve jezgre. Samo pazi, po defaultu Ansys Structural u osnovnoj licenci koristi samo dvije jezgre! Za svaku jezgru više u biti treba platiti dodatnu licencu tj. tako je bilo sa verzijom 13, za novije ne znam jesu li mijenjali politiku. I uz sve to za više od dvije jezgre moraš pokrenuti SMP verziju Ansysa.

EDIT: Ansys ti može koristiti i CUDA tehnologiju, ali mislim da za sada radi samo na Teslama pa ti vjerojatno nije relevantno. Ono što će ti možda biti bitno je informacija da je 64-bit verzija Ansysa značajno brža od 32-bit verzije na istom procu i da je AMD FX serija nešto brža ako je OS Linux.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 30.04.2013. u 09:21.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na