Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2010., 11:50   #751
james11
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 5
Može preporuka za karticu za gledanje maxtv-a, treba mi eksterna.
james11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2010., 13:16   #752
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
A jel? Doma imaš MaxTv, al bi si ga i na moru malo pogledal. ha?. Nebu išlo. Shvaćaš li što je to MaxTv i kako to funkcionira?
Iz tvojih prijašnjih postova vidim da ti nije baš najbistrije. Da ne duljim, kartica za gledanje MaxTv-a, ili bilo kojeg drugog IPTV-a, ne postoji. Osim ako mrežnu karticu skupa sa VLC-om, za te potrebe ne preimenuješ u tv-tuner. Ali to si već probao i zbog DRM-a više ne radi. Nema dalje.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 14:04   #753
Procesor
Premium
Moj komp
 
Procesor's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: grad Đakovo
Postovi: 61
Koji DVB-T usb stick da uzmem a da mi radi na Windows 7 i da daljinski podržava Windows Media Center (Ne mora podržavati Windows MC ako je njegov softver koji ide uz to stabilan i učinkovit) ? Imam ono kinesko smeće s ebaya pa mi ne radi na Windows 7-ici. Spojim ja njega na vanjsku antenu ali ni onda ne nađe signal ili nađe al trza, dok mi preko običnog resivera na TV-u radi bez ikakvih problema s tom istom vanjskom antenom sa oko 70-80 % signala.
Procesor je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 11:47   #754
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
PRogram za gledanje/snimanje DVB-T-a

Ono što me smeta kod mnogih programa je to što ne mogu istovremeno snimati preko schedule-a više programa u isto vrijeme iako su na istom streamu. Jedini za koji znam da to može je DVBviewer pa me zanima jel ima još koji?

Pošto praktički nijedan software ne navodi tu karakteristiku molio bih ako ko zna da napiše programe koji to mogu pa da složimo neku listu jer je to korisna stvar, pogotovo za nas u HR jer su nam svi programi na istom streamu.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2010., 15:53   #755
Luuka
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 27
Pozdrav!

Ima li netko iskustva sa Terratec T5 karticom? U ovomjesečnom Vidiju je dobila Grand Prix nagradu u uporednom test usb tv kartica pa da pitam i vas prije kupnje.

Hvala.
Luuka je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2010., 12:19   #756
joezvjersky
Žaba
Moj komp
 
joezvjersky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Razarac Pregled postova
Kakva su iskustva sa ovom TV karticom ?
http://www.notonlytv.net/p_lv32t.html
Zanima me za MCE.
Ima li tko to ?
Je li u međuvremenu netko isprobao navedenu karticu? Po specifikacijama, vrlo je zanimljiva obzirom na cijenu...
joezvjersky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2010., 14:21   #757
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Imam problema s TV PCI karticom, na njoj piše da je easy tv capture, znači neko jeftino kinesko smeće no problem je u tome što nemam drivere za win 7. Probao sam i sa raznim aplikacijama tipa CrishTv, DScaler i druge ali ništa. Kartica koristi Philips SAA7130 HL čip. Kartica uredno radi na XP, guglao sam ali nigdje naći drivere pa ako netko zna nek pomaga
gil je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 22:43   #758
kolo1989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Vodice
Postovi: 1
Molim vas za pomoć. Imam infinity usb dvb-t uređaj i ne može mi nikako naći programe preko njega. Probao sam tri razlicita programa i nikad ne nadje ništa. U jednom ne pokaziva signal u drugom da ali svejedno ne nadje ništa. Ako ima netko isti taj usb da objasni kako se može naći program? Da li treba nešto podešavat u programu ili tako nešto ili je do antene pa treba jaća antena za uhvatit signal?
kolo1989 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 00:54   #759
dinob
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: negdje
Postovi: 1
Pozdrav znalci

Upravo sam se regao na ovaj forum i mogu reci da je super, nigdje nisam nasao duzu temu u ex-yu a koja me sada najvise zanima a to su upravo tv kartice, i to iskljucivo usb. Treba mi za laptop Acer Aspire One A110, 1,6 GHz proc.

Dostupne su mi Genius i Gigabyte usb kartice.

Ono sto trebam je analogna tv, po mogucnosti i dvb-t, daljinac i radio mi nisu bitni nego samo tv, i to iskljucivo sa antenom koja dodje uz karticu (ne znam cija ima bolji ANALOGNI prijem od ova dva proizvodjaca, signal bi prolazio samo kroz jedan tanji zid a antena bi bila diskretno postavljena sa strane ili priljepljena ispod stola drzacem antene). Volio bih da ima i mogucnost da se iste sekunde klikom misa smanji prozor a ne da mrzne na 1,6 GHz procesoru, a pozeljna bi bila i opcija "tv window", ili kako se vec zove (mini ekrancic u kutu kao na DVB Dreamu za satelitsku, koji se razvuce po zelji). Takodjer je bitno da laptop nema problema sa zagrijavanjem tv kartice, tj. da mu ne steti. Od drugih opcija, time shedulling i tv recording mi nisu bitni i ne bih ih ni koristio i da mogu hardverski biti podrzani na 1,6 GHz.

Molio bih za Vasu preporuku od ova dva branda a prema trazenom, hvala puno!

Zadnje izmijenjeno od: dinob. 15.09.2010. u 00:59.
dinob je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 13:53   #760
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ja imam problem sa svojom, odnosno, kako mi sav zvuk ide preko usb dac-a, u postavkama tv kartice imam za odabrati samo "line in" ili "microphone" high definition i naravno sta god da odaberem nemogu natjerati da imam zvuk sa tv-a, dok normalno sav ostali zvuk radi.

Radi se o Compro E500 kartici, sa driverima za win7 i Compro DTV4 programu za gledanje tv-a. Pa ako netko znak ako rijesit ovaj problem, bio bi zahvalan. Meni jedino sto pada napamet je ukljuciti onboard zvučnu karticu i nju postaviti kao izlaz za tv, jer koliko se sjećam win7 podrzavaju dva izvora zvuka na kompu, ali to je dosta komplicirano, onda moram vući poseban kabal do pojačala i stalno prebacivati ulaz na pojačalu, pa bi definitivno bilo bolje kad bi se moglo to nekako rijesit da zvuk radi preko dac-a.

hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 21:06   #761
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
ComproDTV je teško smeće, uzmi si neku drugu aplikaciju za gledanje TV-a, u kojoj ćeš moći promijeniti audio postavke. DVBViewer, DVBDream, ProgDVB,... Više - manje bilo koji "third party" program. ComproDTV ne moraš micat, nek ostane čisto radi daljinca i dekodera.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 20:23   #762
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
ComproDTV je teško smeće, uzmi si neku drugu aplikaciju za gledanje TV-a, u kojoj ćeš moći promijeniti audio postavke. DVBViewer, DVBDream, ProgDVB,... Više - manje bilo koji "third party" program. ComproDTV ne moraš micat, nek ostane čisto radi daljinca i dekodera.
DVBViewer nisam uspio instalirat, DVBDream nikako nemogu slozit pod device da bude moja kartica, jer je tamo nema. Jelli bitno za cijelu pricu to sto je moja kartica samo analogna?

Hvalal i lp
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 23:32   #763
leteci
Premium
Moj komp
 
leteci's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 89
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jelli bitno za cijelu pricu to sto je moja kartica samo analogna?
Nadam se da si primjetio u naslovima svih ovih programa oznaku DVB ili ti ga Digital Video Broadcasting
__________________

Zadnje izmijenjeno od: leteci. 21.09.2010. u 23:40.
leteci je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 00:53   #764
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
DVBViewer nisam uspio instalirat, DVBDream nikako nemogu slozit pod device da bude moja kartica, jer je tamo nema. Jel bitno za cijelu pricu to sto je moja kartica samo analogna?

Hvalal i lp
Jesam

onda znači trebam preporuku programa za gledanje analognog signala.

Hval i lp
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 22.09.2010. u 03:05.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 01:15   #765
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
@srale7 Koji god da ti program netko preporuči, nećeš se nešto nagledati TV-a:

http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=160
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 04:48   #766
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
O tome se sad priča, ali iskreno nisam bas informiran.
Kod mene je situacija da imam zajedničku antenu u zgradi, i na njoj ima 4-5 programa, Hrt1 i 2, nova, rtl, otv, i neki slovenci. Ja imam analognu tv karticu i sliku za sad imam, a vjerujem da ce ovi u zgradi nakon gasenja analognog signala slozit da ovo bude vidljivo i u digitalnoj tehnologiji, ali po tome bi značilo da si moram nabaviti digitalnu karticu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 22:26   #767
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Cijenjeni kolege,
molio bih vas za pomoć pri odabiru, ili makar preporuku, nove TV kartice za digitalni signal za koju sam spreman izdvojiti čitavih 600 kn (može i bez antene, a može i preporuka za neku).
Potrebna mi je zato jer nekad zbog prirode posla moram otići negdje dalje gdje nemam TV, pa bi mi zbilja dobro došla.

Jedini bi mi uvjet bio da je eksterna i po mogućnosti, što zatvorenija u smislu da nema nekih otvorenih dijelova, poput poklopca sa rupicama, gdje bi mogla ulaziti prašina.


Unaprijed hvala!
__________________


sith_lord je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 12:48   #768
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Jučer su izgasili analogni signal, sad se može gledati samo digitalni, tako da svoje TV kartice za prihvat analognog signala možemo baciti.
Ne bih uzimao hibridnu (analog/digital) već isključivo karticu za prihvat digitalnog signala, ugradbenu, znači ide unutar kućišta. Na što treba obratiti pažnju kod ovih novih kartica?
I da li baš ove stare moramo baciti, mislim, one su primale analogni signal da bi ga preoblikovale u digitalni da bude vidljiv računalu, a sada se izravno odašilje digitalni...
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 11:37   #769
Dr.Cooler
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vrbani
Postovi: 87
Ljudi šta mislite o MSI DIGIVOX Micro HD za 200kn???
Dr.Cooler je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 13:22   #770
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Dr.Cooler Pregled postova
Ljudi šta mislite o MSI DIGIVOX Micro HD za 200kn???
baš gledam vemulj 215kn .. ajde ako je netko ima nek napiše 2-3 dobre kakav je signal da si odem kupit
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 21:22   #771
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Shmrtz meni je upravo krepala Pinnacle DVB-T 72e s kojom sam bila ekstra zadovoljna i imala je predobar mali daljinski i sve živo je hvatala...

Jel ima tko kakvu preporuku u tom rangu kvalitete pa da opet posegnem za ebay-em na kojem sa i ovu kupila prije 2g?
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 08:17   #772
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Moze preporuka dobre TV kartice digitalne ofc, a moze i analogno/digitalne zbog mogucnosti spajanja maxtv-a tada iako nije nuzno

pare mi bas i nisu neki problem..

a nemam pojma sta valja sta ne

jel dobro usb tv karticu upiknut ili je bolje pci i tak to..

ugl zanima me preporuka pa recimo neka je jedna ponuda do 800kn, druga do 500 a i treca po volji korisnika
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 17:12   #773
danielrade
Registered User
Moj komp
 
danielrade's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 3
bok ljudi
ne znam dali da otvorim novu temu pa sam stavio ovdje...
imam ovu karticu na kompu http://www.leadtek.com/eng/multimedi...id=315&check=f
sa njom sam dobio pwr2 ali ne mogu naći digitalni signal
zanima me dali je uopće moguće sa ovom karticom gledati digitalni signal, analogni vidim ono na 9 kanalu da su prestali emitirati...
Hvala
danielrade je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 18:42   #774
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Naraavno da možeš, promjeni program ako ne ide s njim (iako bi trebao). Pogledaj ovu temu, tu imaš hrpu preporuka za neki drugi program.
P:S. - premjestio sam ti post ovdje, ovo je prava tema.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 18:51   #775
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor danielrade Pregled postova
bok ljudi
ne znam dali da otvorim novu temu pa sam stavio ovdje...
imam ovu karticu na kompu http://www.leadtek.com/eng/multimedi...id=315&check=f
sa njom sam dobio pwr2 ali ne mogu naći digitalni signal
zanima me dali je uopće moguće sa ovom karticom gledati digitalni signal, analogni vidim ono na 9 kanalu da su prestali emitirati...
Hvala
Dal si prebacio video input na DTV? Desni klik, video input, DTV. Tad skeniras i naci ces ako imas dobru antenu, pravilno okrenutu i imas neki dtv signal da ga ulovis.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 15:25   #776
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Molim pomoć...
Imam ovu usb tv karticu http://www.notonlytv.net/p_lv5tdeluxe.html
i sa njom program total media 3.5 sa ključem.

Piše da ima podršku za HDtv dakle MPEG4 a ja sa dobivenim programom nisam mogao ulovit Slovence ni bilo kog da emitira u MPEG4. Dali je stvar u programu, ili u nečem drugom, te molim za preporuku boljeg programa za gledanje digitalne tv...
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 15:49   #777
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Bezecinho Pregled postova
Molim pomoć...
Imam ovu usb tv karticu http://www.notonlytv.net/p_lv5tdeluxe.html
i sa njom program total media 3.5 sa ključem.

Piše da ima podršku za HDtv dakle MPEG4 a ja sa dobivenim programom nisam mogao ulovit Slovence ni bilo kog da emitira u MPEG4. Dali je stvar u programu, ili u nečem drugom, te molim za preporuku boljeg programa za gledanje digitalne tv...
Možeš probat sa DVBViewerom, DVBDreamom, ali sve ti to neče pomoča ako nemaš dovoljno jaku antenu, uperenu u pravi odašiljač i naravno uz sve to ako uopče možeš hvatat signal sa odašiljača koji emitiraju u MPEG4.

Mogao si usput onak, ak ti se da spomenut gdje živiš tj. odakle misliš hvatat MPEG4
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 16:02   #778
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Možeš probat sa DVBViewerom, DVBDreamom, ali sve ti to neče pomoča ako nemaš dovoljno jaku antenu, uperenu u pravi odašiljač i naravno uz sve to ako uopče možeš hvatat signal sa odašiljača koji emitiraju u MPEG4.

Mogao si usput onak, ak ti se da spomenut gdje živiš tj. odakle misliš hvatat MPEG4
Krapinske Toplice, Zagorje. Uglavnom, imam na crt tv-u MPEG2 DVBT reciver i on mi uredno na vanjsku antenu, polovi sve MPEG4 programe, naravno, samo zvuk, ali ovaj USB na istu antenu nije ništa pronašao, osim standardnih HRT1, 2, RTL I NOVA, pa sam mislio dal je možda problem u softwearu...
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 10:32   #779
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 00:06   #780
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Molio bi pomoc kod izbora USB DVB-T kartice.

Trazim do cca 300kn +- 50kn, to je za poklon i trebao bi pronaci nesto do cetvrtka.

Da li je ova ok http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=9086

LP
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na