Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2016., 01:09   #1831
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
treba mi mini sarafciger za otvaranje g shocka, nezz koja je to velicina ali hoce li ovo biti ok? http://www.ebay.com/itm/25in1-Precis...Xq82CU9FKLSJDg
  Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 11:32   #1832
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
ZNa li netko koliko vrijedi GARMIN Feniks 2 kao nov sa svom opremom, nemam kutiju jedino.. Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2016., 17:05   #1833
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
treba mi mini sarafciger za otvaranje g shocka, nezz koja je to velicina ali hoce li ovo biti ok? http://www.ebay.com/itm/25in1-Precis...Xq82CU9FKLSJDg
ja bi ipak kupio neke kvalitetnije posto se ti jeftini brzo iskrive i onda mozda neces moc zasarafit kvalitetno

link mozda ovako nesto

Zadnje izmijenjeno od: gbijelic. 30.10.2016. u 17:10.
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 17:09   #1834
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Dobar alat se uvik isplati, a ti fini sarafcigeri ako kupiš jednom dobre, traju vječno.
A i manja je šansa da ćeš izgrebat sat i ostale stvari koje misliš otvarat
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:00   #1835
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ima li itko da mi da savjet

dobio sam prije 5-6 godina sat Montblanc 4810 automatic, i prosle godine mi je ispao i ne radi vise, nosio sam ga uraru u Zd i ni on ga nije popravio, samo ga je nestrucno popravljajo i rastavljao (vide se tragovi otvaranja), u medjuvremenu je zastupnistvo u Zg propalo, gdje odnijeti sat na popravak, koja je caka s tim automaticima, moze li se to uopce i isplati li se to popravljat kod klasicnih urara...

zao mi je da stoji bezveze u ladici tako skup sat, ako se moze popravit
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:07   #1836
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Opet preporučujem www.urar-sahatciu.hr
Vrhunski urar koji zna što radi i ako neće moći popraviti neće ni pokušavati ali će znati preporučiti tko može. Imaš ga i na fejsu i na Twitteru,a vrlo promtno odgovara i na email.

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:13   #1837
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Opet preporučujem www.urar-sahatciu.hr
Vrhunski urar koji zna što radi i ako neće moći popraviti neće ni pokušavati ali će znati preporučiti tko može. Imaš ga i na fejsu i na Twitteru,a vrlo promtno odgovara i na email.

Sent using binary Morse code
hvala na zurnom odgovoru, vidim na njegovoj web stranici da rastavlja bretiling i sl. automatike pa vjerovatno će znat... kontaktirat cu ga ujutro...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:15   #1838
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Automatic satovi se jedini i isplate popravljati, quartz se samo mijenja baterija i mehanizam komplet kad crkne.
Ako je pao vjerovatno je namirnica problem, a u tom satu je 99% neka ETA ili sellita. To su mehanizmi koji svaki iole sposoban urar može popraviti i dijelova oma svugdje. Čim postoje tragovi otvaranja na satu znači da taj urar kojem si sat ostavia je mesar a ne urar.
U RH postoji par dobrih urara kojima bez problema dam sat na servis ili popravak: fis kojeg je spomenia 2die4, Kočiš u Đakovu, Puzak ili Siladi u ZG.
Za Zadar neznam, ali fis i Kočiš popravljaju hrpu satova koji im dolaze poštom, sve se s njima da dogovorit.
Imaš i super forum na tematiku: Portal Satova pa proguglaj
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:20   #1839
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Automatic satovi se jedini i isplate popravljati, quartz se samo mijenja baterija i mehanizam komplet kad crkne.
Ako je pao vjerovatno je namirnica problem, a u tom satu je 99% neka ETA ili sellita. To su mehanizmi koji svaki iole sposoban urar može popraviti i dijelova oma svugdje. Čim postoje tragovi otvaranja na satu znači da taj urar kojem si sat ostavia je mesar a ne urar.
U RH postoji par dobrih urara kojima bez problema dam sat na servis ili popravak: fis kojeg je spomenia 2die4, Kočiš u Đakovu, Puzak ili Siladi u ZG.
Za Zadar neznam, ali fis i Kočiš popravljaju hrpu satova koji im dolaze poštom, sve se s njima da dogovorit.
Imaš i super forum na tematiku: Portal Satova pa proguglaj
hvala na savjetima, ujutro cu ovog zovnit, a ovaj u zadru mi je kad mi ga je vratio jos dao u ruci nekoliko dijelova iz njega, valjda ih nije znao vratit di su bili

o ovom modelu je riječ

http://www.chrono24.com/en/montblanc...-id3907465.htm

pazi kako je budala od urara otvarala sat



na baušteli bi ga špicom i macom njeznije otvorio...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:25   #1840
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Valjoux 7750 je unutra, to je traktor automatic chrono. Dobar mehanizam i ugrađuje se u hrpetinu različitih satova od Sectora do Breitlinga. Dijelova još uvijek ima na bacanje ali to bitno poskupljuje priču. Sretno u popravku i nadam se da nece biti preskupo.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2016., 18:28   #1841
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Valjoux 7750 je unutra, to je traktor automatic chrono. Dobar mehanizam i ugrađuje se u hrpetinu različitih satova od Sectora do Breitlinga. Dijelova još uvijek ima na bacanje ali to bitno poskupljuje priču. Sretno u popravku i nadam se da nece biti preskupo.
uopće nemam predodžbu koliko očekivat cijenu popravka, do 100 kn, do 1000 kn ili 1000€
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 18:30   #1842