Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2013., 09:52   #1411
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
ta giga, Gigabyte MB GA-H61M-S2P je iz losta i ona dolazi bulk....i to je jedina od gige za koju ja znam

od Asrocka znam za Asrock H61M-VG3, H61M-DGS, A55M-DGS

a od MSI je dolazila H61M-P31 (G3)

od Asusa znam jedino za P9X79 LE

od intela je bilo 2011 jedna tj dvije (BLKDX79SI i BLKDX79TO), i ima za 1155 mislim jedna ili dvije...
S ovima se nisam susreo, nadam se da je za Asus bilo jasno naznačeno da je bulk pakiranje obzirom da ploča ima i retail izvedbu a po samom nazivu se ne vidi.
http://www.asus.com/Motherboard/P9X79_LE/

Vjerojatno je to pošiljaka koju MSAN recimo dobiva za svoja računala.

Vezano za Intel kod njih je jasno navedeno da je bulk pakiranje po prefiksu BLK. Ako je retail onda je samo DX79SI.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 10:03   #1412
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ima, to je msan

Matična ploča Asus P9X79 LE (bulk)

za intel retail je BOXDX.... itd...
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2013., 14:03   #1413
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Opet pitam koje ploče, koji brand i model? Jer u ovih 5+ godina što testiram hardver u bulk pakiranju su mi dolazile samo Intelove ploče, izuzev testnih sampleova no oni sad nisu predmet rasprave.
Asus P5G41T-M LX2, Asus A55M, Asrock H61M, Intel iH61, Intel iH77... to su samo zadnje kojih se sjećam, ne pamtim više.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 14:09   #1414
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Asus P5G41T-M LX2 se moze i mogla kupiti samo combo sa procesorom...i ona dolazi bulk,ali u bijeloj kutijici ;=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 18:56   #1415
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
il ne vidim dobro il sam malo pglu danas, ali dali protis naplacuje slaganje konfe i dostavu kupljene kod njih?
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 18:59   #1416
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Naplaćuje sat servisa, dostavu naplaćuju uvijek.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2013., 19:01   #1417
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
ok hvala
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 11:23   #1418
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Neugodno iskustvo s Protisom!

Post iz usluge frendu koji nije ovdje regan...

Prosli tjedan sam napravio narudzbu u Protisu od cca. 3.200kn. Radilo se o kompletnom racunalu. Ukratko ovo:



Posiljka je dosla u tri kutije. Jedna kuciste, druga monitor i treca sa komponentama. Prvi problem, niti jedna nema oznaku lomljiv sadrzaj i kutija u kojoj su komponente je vidno zguzvana.
Otvaram paket i vidim da je maticna ploca spakirana u vrecicu (kao iz Konzuma, samo vrecica bez logoa). Maticna je u bila u svojoj crnoj vrecici u kakvoj bude u kutiji, ali i ta vrecica je bila otvorena, te na jednom dijelu pokidana. U "Konzum" vrecici su jos bili limic, manual i instalacijski disk.
Odmah zovem Protis da vidim o cemu se radi i dobijem odgovor "da, da to vam je takva ploca koja tako dodje". Da se razumijemo, radi se o Gigabyte ploci. Nakon toga tajac i smatram da je razgovor gotov nakon sto mi je na lijep nacin rekao "odjebi, potpisao si preuzimanje, sad je sve na tebi". Ajde, slazem ja konfiguraciju, sve super, sve 5. Spajam komp na struju i monitor, upali se, radi 5 sec, pa restart i tako stalno u krug. Mrak na ocima. Krenem isprobavati prvo sa zamjenom napajanja, nije. Gasim hdd, nije. Gasim grafu, nije. Vadim jedan keks rama, nije. Vadim drugi keks, komp se boota. Probam keks koji je vani, zamjenit s ovim, komp se boota. Znaci, jedan utor za rame neispravan.
Zovem opet Protis i kazu, posalji nazad, naravno o svom trosku, pa servis, pa ti se mi javimo blablabla. Ja opet pitam kako je moguce da ja nisam dobio plocu u kutiji, lik sa druge strane opet kaze, pa rekao sam vam da je to bulk pakiranje. Ja na web od protisa, ne pise nigdje da je bulk. Pogledam na racun, ne pise bulk. Pogledam na ponudu, ne pise bulk. Nakon 10 minuta, na webu protisa se na toj ploci odjednom pojavljuje u nazivu ploce da je bulk.
Ja saljem mail da sam prevaren i da mi nije poslana roba kako je naruceno, oni odgovaraju da nije prijevara, vec greska na webu. Bas eto greska u njihovu korist. Nakon par izmjenjenih mailova, pristanu da im posaljem plocu o njihovom trosku i da ce mi vratiti novce. Lik mi na telefon jos kaze, da plocu ne saljem ako ima savijene pinove, jer mi nece priznati povrat. Pregledam sve ok. Danas dobijem servisnu primku i prvo i osnosvno, opet greska. Pod tom sifrom je njima neki HDD. Druga stvar, javljaju da su savijeni pinovi na maticnoj i da mi ne priznaju povrat. I naravno, ja posran. Ispusio sam plocu, lovu, vrijeme. Kazu, nestrucno rukovanje.
Plocu sam pregledao uzduz i popreko kad sam ju izvadio iz Konzum vrecice i pinovi su svi bili ok isto kao i kada sam ju vracao nazad u vrecicu za povrat. Ali eto Marko, ebi se.
Uglavnom, ovo ide na sve portale, forume, udrugu potrosac, pa cak i na sud. Imam slike da je bilo sve ok u trenutku slanja ploce

Tako da moje iskustvo. Necu reci nikada, ali u ovom zivotu vise necu poslovati sa smradovima iz Protisa.
Moje iskustvo je negativno, mozda ima i pozitivnih, ali nakon sto ostavim 3300kn kod nekoga, ocekujem da mi posalje ono sto sam i narucio, jer da je pisalo bulk, sigurno ne bih uzeo tu plocu, jer vjerujem samo stvarima koje sam otvorim i presjecem onu naljepnicu. Ovako su mi mogli poslati plocu koju su vec dobili na povrat od nekoga zbog neispravnog slota za rame, pa ju samo meni proslijedili i nadali se da mi mogu prodati pricu o savijenim pinovima.
Ne ide to tako gospodo.
Fuj

Nakon što ih je zvao i napisao im da će ih svima tužit i razglasit to po internetu:
nasao sam na nabava.net da u protisu imaju najjeftinije gorenjebperikice suda sa 5 godina garancije, rekao sam si, bolje da procitam prije iskustva na pcekspertu nego im uplatim lovu... i dobro da jesam. nazalost, znam kako je to bit DOBRO POSTENO PREVAREN od trgovine, ja ti drzim fige da uspijem, salji to i sudovima i inspektoratu i udrugi potrosaca... vidim da ti se cak nisu ni naknadno javili ovdje na forumu, nemoj im popustati, da su ozbiljnafirma, da ga hebes, poslali bi ti novu maticnu o SVOM trosku, no stcari su takve kakve jesu. DRAGI PROTIS, mojih 3000 kn necete dobit, dat cu boljemu makar 500 kn vise, profesionalnijem i ozbiljnijem, nadam se da cete ovo procitati. uzas. odvratni.
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2013., 11:58   #1419
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Baš mi je žao kada čitam ova iskustva s Protisom. Do sada (posljednje 4 godine) sam kod njih kupio matičnu i nekoliko sitnica i jedina zamjerka je bila što su se rijetko kada javljali na telefon, ali to je bilo davno i posljednjih godinu i pol se redovito javljaju kada ih zovem.

Nego, nedavno sam imao po prvi put reklamaciju kod Protisa u vezi 16GB sticka, pa me zanimalo kako će se to riješiti. Stick nije radio već prilikom prvog korištenja, no sigurno je tvornička greška jer je ambalaža bila u potpunosti neoštećena, odnosno kao da sam pokupio usb direktno u tvornici.

Ne da mi se pisati što sam sve isprobavao, ali ukratko, došao sam u Protis i oni ga odmah isprobali, vidjeli da ne radi i ponudili da uzmem neki drugi u zamjenu. Kako sam htio baš taj koji sam kupio (jer jedini u tom cjenovnom rangu ima meni prihvatljive brzine čitanja/pisanja) prihvatio sam naručivanje novog i sljedeći dan ujutro me čekao. Čak sam očekivao da će ga slati na servis i da ću čekati novi mjesec dana, ali ovo me ugodno iznenadilo, tako da je s moje strane sve 5. Jedina cijena je gubitak vremena na reklamaciju pa ponovno odlazak po novi stick, ali to je nešto što se ne može izbjeći. S kupnjama na daljinu i reklamacijam iz domaćih trgovina nemam iskustva, tako da ne mogu komentirati.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 12:59   #1420
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Da i ja "pohvalim" Protis. Reklamacija memorije kupljene kod njih i slanje u oba smjera je islo na moj trošak. S tim da sam dobio zamjenu memorije od ovlastenog servisa nisu se udostojili da me obavjeste,nego je stajala kod njih 20 dana i na moj poziv da pitam sta je stim rekli su mi da mogu doci po memoriju.Posto sam iz Vinkovaca to ce me kostati 30 kuna da mi posalju.Cestitam mučka đubradi,sad sam vam ostavio moje pare i nikad vise.Mrš u PM !
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2013., 20:09   #1421
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Zanimljivo da je ova trgovina nakupila najviše negativnih iskustava, a još uvijek uredno posluje, čak su se preselili u novi, bolji i veći prostor.
Bit će da im ovi negativni komentari po forumima ne utječu bitno na promet.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 20:27   #1422
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
utječu. ne brini se.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 20:34   #1423
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
di su preselili,kada? :S

ljudi nece prestati dok se ne opeku...badava sto mi koji smo se opekli pričamo nesto kada nitko ne slusa :=)

ja sam i adm počeo izbjegavati jer se vec i za njih svašta priča

Et sada imam 3 trgovine na listi di nikada necu nista kupiti ja ucim na tudjim greškama
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 20:37   #1424
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
di su preselili,kada? :S
http://www.protis.hr/news/details/--...u-adresu---/65
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2013., 20:52   #1425
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
aha tamo di je pekara bila...dobar potez ali ne vrijedi im...svejedno necu doci

šteta pekare...