Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2014., 11:35   #1471
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Neno2+ Pregled postova
PROTIS kultura djelatnika tamo je bolje receno nekultura udes niti dobar dan neznaju reci samo gledaju kao da gledaju u daljinu nekim cudnim pogledom koji ostavlja dojam blago receno (ko te ..be) i to sto tamo kosta par kn manje mi ne znaci nista jer radije odem u IT futuru gdje je usluga i vise nego korektna...mene protis vise nece vidjeti...

Jednostavno su neodgojeni, kao i njihov šef koji ih nije naučil da se mora pozdravljat i odzdravljat kupac...al eto vidiš da su oni na gubitku...ima još ljudi koji tak razmišljaju ko ti pa neće više u Protis, a hvala Bogu u Zagrebu imaš izbora na bacanje.

BTW. i ja sam skužio to da su nekulturni i neodgojeni, barem ova dva koja su radila taj dan, a čak nisam ni niš reklamiral ili vračal, jednostavno sam došao kupiti artikl, a ono ko da im smetaš u nečemu...lol
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 12:29   #1472
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
al eto vidiš da su oni na gubitku...ima još ljudi koji tak razmišljaju ko ti pa neće više u Protis, a hvala Bogu u Zagrebu imaš izbora na bacanje.
Daleko su oni od gubitka, koliko se priča ovdje i po drugim forumima negativno o njima čovjek bi rekao da su već 25 puta bankrotirali, kad ono, brojke govore sasvim suprotno.
Koliko vidim u registru, prihodi u 2012. su im 28 milijuna kuna, a dobit preko 500.000 kn, brojke za 2013. će biti još veće.
Novca u banci imaju na bacanje, baš kao i kapitala i rezervi.

Tako da, nemojte misliti da oni loše posluju zato što vas par neće tamo kupovati.
Daleko od toga da podržavam takvu nekulturu u prodaji ili šta već, ali to je na kraju sve ionako nebitno, oni okreću pare već godinama, znači da ljudi kupuju.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 12:13   #1473
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Daleko su oni od gubitka, koliko se priča ovdje i po drugim forumima negativno o njima čovjek bi rekao da su već 25 puta bankrotirali, kad ono, brojke govore sasvim suprotno.
Koliko vidim u registru, prihodi u 2012. su im 28 milijuna kuna, a dobit preko 500.000 kn, brojke za 2013. će biti još veće.
Novca u banci imaju na bacanje, baš kao i kapitala i rezervi.

Tako da, nemojte misliti da oni loše posluju zato što vas par neće tamo kupovati.
Daleko od toga da podržavam takvu nekulturu u prodaji ili šta već, ali to je na kraju sve ionako nebitno, oni okreću pare već godinama, znači da ljudi kupuju.
PA kad su neki ljudi ovce i samo im je bitno da je negdje nešto malo jeftinije. Zadnji put sam bio kod njih prije par tjedana (i definitvno zadnji put do sada). Dva lika unutra i niti jedan nije rekao dobar dan i to nakon što sam ja pozdravio. PRaktički da me nisu ni pogledali a razgovor između njih je tekao kao da pričaju neka dva narkomana pored stadiona. Dok sam čekao robu netko je nazvao i pitao normalnu stvar a lik je vrtio očima i razgovarao sa strankom kao da priča s nekim balavcem kojeg će sad prebit. Kad je bio frend kod mnjih veli da su se svađali s likom koji je imao opravdanu reklamaciju. Zgledalo je kao da bu batina dobio. Užas jedan. Taman i da su u pravu. Kao što je netko rekao rađe dam koju kunu više a da ne gledam to....ne patim od nekog bontona i sam sam prošao svakakva sranja ali ovo je sramota...Rupa bila rupa ostala.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 17:39   #1474
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Sto ste vi osjetljivi da vas nisu pozdravili kad ste usli Ja eto mrzim kad cim udjem u neki ducan dodje prodavac do mene i pocne me smarat, pogotovo ako samo gledam neke stvari. Ako budem imao pitanja pitat cu sam, nemora se on nudit.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 18:51   #1475
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
To je druga stvar....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 20:16   #1476
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
PA kad su neki ljudi ovce i samo im je bitno da je negdje nešto malo jeftinije.
Za tebe je ovca netko ko kupuje di je najjeftinije, a za mene je ovca onaj koji plaća veću cijenu za istu stvar.
Ta neka ljubaznost i pozdravljanje mi je na zadnjem mjestu kad kupujem hardver, nije to pekara da ću tamo dolazit svaki dan, kupim što trebam i ne vidim ih jedno vrijeme.

Par desetaka kuna na svakom komadu hardvera i uštedi se, a u nekoj drugoj trgovini ljubazni prodavači ti sa smješkom na licu izbiju pare iz džepa za ništa.
Neka hvala.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 22:49   #1477
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Svaki kupac zeli fer i korektnu uslugu za svoje novce... Nista vise, nista manje...
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 23:21   #1478
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Za tebe je ovca netko ko kupuje di je najjeftinije, a za mene je ovca onaj koji plaća veću cijenu za istu stvar..
Pomoli se da ne bude reklamacije u njih (ili pak nekog drugog jeftinog webshopa u kojem kupuješ, s istoimenom temom tu na PCe-u punoj lipih iskustava), možda budeš druge note svira

Pa računicu kupovine tada proširiš za faktor post prodajne usluge, a ne samo traženje najniže cijene.

Nije ti to pekara pa kad si nezadovoljan krafnom kupiš je u drugoj pekari, ipak pričamo o hardveru koji zna proprilično koštati u odnosu na pekarske proizvode jelte (a barem meni je kod hardvera rješavanje reklamacije u nekoj firmi jednak prioritet ka i cijena).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 23:30   #1479
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Nemore to on skužit....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 23:35   #1480
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Pomoli se da ne bude reklamacije u njih (ili pak nekog drugog jeftinog webshopa u kojem kupuješ, s istoimenom temom tu na PCe-u punoj lipih iskustava), možda budeš druge note svira
Ma daj, ovo je isto urbana legenda, a stvarnost je takva da je sve kako naletiš. Od pustih web shopova, protisa i sl. mjesta gdje san kupovao, od koji su neka i propala usput kako su loše radili, znaš di san 2 puta najviše najeba kod reklamacije? U Linksa
I znaš šta sna zaključija? Da su svi super za prodat, a sve šta se dogodi vam prodaje, uglavnon vodi do komplikacija, ima preko puta sebe ADM, Links ili šta ja znan Protisa koji prodaje i kosilice sad valjda... Van toga, nema šanse da nešto plaćam 100 il 200 kn skuplje, makar da me hostese i crveni tepih čekaju u dućanu prilikom eventualne reklamacije.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 23:43   #1481
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Aha samo šta 50 stranica ovog threada pobijaju "urbanu legendu" (nisu doduše postovi samo o reklamacijama, ali prevladavaju negativna iskustva).

U Linksa osobno nikad ne bi ni kročija da ima neki drugi normalan dućan u Splitu (a i Links ima svoju divnu temu tu na forumu i nije sveta krava po tom pitanju, i jest skuplji od webshpova ali nisu toliki zayebi - ja pak nisam ima negativnih iskustava s njima, dok mi u bivšeg Formela npr. nisu odobrili novo jamstvo za reklamirani uređaj, novi usb stick drugog proizvođača, koji je tih davnih dana poprilično košta..).

S bivšim Ve-milom kod mene isto nikad negativnih iskustava npr.
__________________


Pomelo mi sig -.-