Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2013., 15:03   #33901
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Sutra zbog vrucina nesto ranija start, tunel 8:30.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 20:22   #33902
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Nik vidimo se sutra. Ja bih još raniji start ako može.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 20:41   #33903
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Rado, ali ne mogu.
Kompletna oprema s biciklom mi je u stanu. Nisam se stigao ni raspakirati. Tako da sve to moram sutra prebaciti u kucu, provjeriti i poservisirati bajk, zamijeniti gumu - tako da se sutra dizem u 6 da bi stigao na tunel u 8:30.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 21:17   #33904
Mate
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Naklice
Postovi: 41
Nema problema onda ostaje 8:30 pa ćemo lagano uzbrdo.
Mate je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2013., 21:57   #33905
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
samo dvije od danas, laganini krepan, celi dan bicikliranje po zvizdanu

Pohrani.com

Pohrani.com
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 00:23   #33906
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Splićani dobar vam je ovaj vaš Marjan, totalno novi svijet za slavonca bio se provozat malo danas(Extreme shop ima test giant bicikala, pa sam isprobao Reign 2)

http://www.pohrani.com/t/f/rJ/45cgWRxi/img1347.jpg

Kad kupim svoj bike morat će mi neko pokazat, danas sam samo turistički prošao.
__________________
P: Guild Wars 2 account, ponude na PM

Zadnje izmijenjeno od: Pepermint. 22.06.2013. u 00:30.
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 06:23   #33907
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
2013-06-16 Velebit Express: Senj-Starigrad (Paklenica)

(DAN 1.) Sjeverni i Srednji Velebit
Senj-Zavizan-Alan-Mrkviste-Stirovaca-Kugina kuca-Ravni dabar-Baske Ostarije

Kako zbog odredjenih razloga nisam znao hocu li moci krenuti u nedjelju (odnosno hocu li uopce moci krenuti), tako je moje pakiranje zapocelo poprilicno kasno, odnosno navrat-nanos, i potrajalo je do kasno u noc.
Toliko kasno, da sam odspavao samo 1:45h, sjeo u auto i vozi za Senj. Uspio sam udobrovoljiti zenu da vrati auto nazad u ZG (ala ce me to kostat), tako da sam bezbrizno oko 6h ujutro krenuo s usponom na Zavizan.

Pocetak puta nije bas najbolje krenuo, jer su me odmah nedaleko od Zagreba murjaci skinuli s radarom, ali umjesto cestitke od 500kn (250 ako se plati odmah), plavci su mi urucili upozorenje, uz komentar da nisam bas nevinasce u prometu .

Odmah u pocetku mi je bilo jasno kako ce me masa ruksaka od 10.5kg klati cijelo vrijeme voznje, pa sam uveo rezim kratkih odmora i kompletnog istezanja tijela svakih sat vremena (+ unos hrane/proteina), i to je, moram priznati, odlicno funkcioniralo iduca tri dana.

Na Zavizanu se u jednom trenutku naslo 7 biciklista, mislim da su svi iz Senja osim jednog Talijana i mene iz ZG-a, ali ta idila uz prekrasan pogled na Zavizansku kosu nije dugo trajala, jer su ubrzo nahrupili planinari koji su izasli iz dva dupkom puna autobusa (katastrofa).

Iste "autobus" planinare, susretao sam sve do Rossijeve kolibe (da, znam da tuda ne smijem bajkom, i da su predvidjene novcane kazne za nesavjesne kao ja, ali nis od toga). Dalje, mir i tisina, tu i tamo koji covjek. Znao sam da trebam izbjegavati vikend na Zavizanu, ali to ovaj puta zbog poslovnih obaveza nije bilo moguce, pa je dobro da sam uopce otisao na ovu voznju.

Na Alanu punim baterije s domacim grah-ricetom, i odlucujem skratiti voznju za jedan dan, pa umjesto da tamo prespavam, nastavljam dalje brzim makadamima, tako da se iducih cca 45km naganjam bajkom, i moram priznati da je osjecaj odlican.

Pred kraj dana dolazim do Prpe u Baskim Ostarijama, nakon 103 izvozena km unutar okruglo 14h.
Tu se malo druzim sa strucnjacima za zmije (HR i SLO), te SLO planinarima, umor me sustize, bacam jedno tusiranje (jeeee!) i kakti na nakratko prilegnem, cisto da opustim misice - kak sam lego, tak sam zalego do jutra
Prekrasan komad puta, zanemarivo malo guranja (stvarno sitno), jako puno voznje.

(DAN 2.) Juzni Velebit - 1.dio
Baske Ostarije-Sugarska duliba-Stap

Najproblematicniji dio puta. Znao sam da nece biti previse voznje, ali nisam znao da su staze skroz neodrzavane, i da je popadalo milijun stabala, zbog kojih svako malo treba dizati bajk, i prelaziti trupce.
Mislim da sam taj dan preko ruku prebacio sigurno 2t tereta.

Priroda je ovdje prekrasna, guste sume, debela hladovina, bogata travnata podloga po kojoj se koraca - prekrasno za setaca, ali za guraca bajka i ne bas. Bajk je na ovoj dionici stalno bio viska, kako god se uzme. Ovdje sam uvjezbao neku sasvim novu disciplinu - guranje bicikla s preponama. Bome sam se ispraksao, i razradio tehniku.
S vremena na vrijeme sam se pitao - sto sam to ucinio da se ovako samokaznjavam, ali nikako da se sjetim - zato zena zna, garant
Ovdje su se ostvarili moji strahovi - raspala se prvo jedna tenisica, a do kraja dana i druga. Pokrpao sam ih duct tapeom, kupljenim bas za tu namjenu.
Nakon Sugarske dulibe, osjetno je lakse kretati se sumom, ima manje srusenih stabala, a i suma je malo prozracnija - ona prije je cista prasuma.

Cijeli dan nisam sreo ni pasa, a kamoli covjeka, sve dok nisam dosao do Stapa. E tu me lavezom razveselio jedan Svrco, poprilicno mrsav, ne znam sto radi u ovoj divljini, ali gazdu nema.
Kad sam vec pomislio da cu noc provesti u drustvu Svrce i pitomih puhova, iz mraka su izmilila 7-orica ZG planinara koji su malo omasili staze, pa su Velebitom setali puno duze nego sto su predvidjeli.

Decki su dosli k'o naruceni jer mi se nikako nije spavalo, pa sam sad imao drustvo; inace, ekipa nosi prepune ogromne ruksake. Ne znam otkud im volja da tegle toliko nepotrebnog tereta, ali izbor hrane i cuge koju nose je nevjerojatan

Kako nisam imao vrecu, karimat niti ista za kampiranje (nepotreban teret, jel), tako sam navukao na sebe sve sto sam imao i pokrio se suskavcem. Iako je bilo skroz neudobno, spavao sam poprilicno dobro.
Danas presao 31km, u 12.5h, totalna suprotnost prethodnom danu - jako puno guranja i podizanja bajka, a zanemarivo voznje.

(DAN 3.) Juzni Velebit - 2. dio
Stap-Malo i Veliko rujno-Strazbenica-kanjon Velike Paklenice-Starigrad

Dok je ekipa jos dobrano corila, ja sam vec bio na nogama, a ubrzo i na biciklu. Ovo bi trebala biti najlaksa dionica, ali treba se pozuriti dok sunce ne upece, jer na livadama Rujna hlada nema ni za lijek.
Ovdje je osjetno visa temperatura nego prethodnih dana, dosta brzo napredujem, pa sam brzo prepedlao oba Rujna, i popeo se na Strazbenicu.
Uslijedio je dosta zahtjevan spust do planinarskog doma u V. Paklenici (pogotovo vrsni dio), a kad je domar skuzio kojom stazom sam se spustio primio se za glavu, i rekao sto nisi isao onom drugom - laksom i brzom (e pa moram nesto ostaviti i za jesen . Na domu sam brzinski smazao (preskupi) grah s domacim (odlicnim) kruhom, i sve zalio colom - tek toliko da se vratim medju zive.
Zatim standardno tandrkavi i vrlo atraktivan spust kroz kanjon Velike Paklenice, u kojoj jos uvijek ima vode, pa je vrlo zivopisno.
Pranje i presvlacenje na uzarenom Trgu Marasovica, te parkiranje u hladovini za stol kod Dinka.
Tu se informiram kad imam bus iz Starigrada za Zadar, i dok cekam bus ulazim u neformalni razgovor s penzionerima iz Samobora koji su tu na jednodnevnom izletu, te oni saznaju da trebam prijevoz za ZG, a ja saznajem da oni imaju jedno prazno mjesto u autobusu

Vec pogadjate, strpali su i mene i bajk u bus, i za 3h me iskrcali na obilaznici kod motela Plitvice - 5min. voznje od stana.
Inace, povratak nazad mi je u cijelom planu bio najveci problem, i prava gnjavaza, jer sam se trebao prebaciti iz Starigrada za ZD, pa za ZG, pa pitanje hoce li biti mjesta za bajk, itd., da bi se na koncu problem sam od sebe rijesio.

Zaboravih napomenuti da sam kod Dinka, onako usput, uz razgovor i filozofiranje pocistio jednu porciju jadranskih lignji - preporucam!

Fotke:
https://picasaweb.google.com/0Slavek...igradPaklenica

Filmici:
DAN 1. http://youtu.be/NKEowJP8wUk
DAN 2. http://youtu.be/Drw1MfNxtr0
DAN 3. http://youtu.be/tmU1aaPMo3o

Nik je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 10:11   #33908
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Nik, svaka čast.
Stvarno imaš volje, snage i znanja za ovakve pothvate.
Skidam kapu i hvala ti na upotpunjenom jutru.

Nego kako te bajk poslužio?
Kako su gume izdržale, jesi zadovoljniji nego sa HD kombinacijom od zadnji put?

Još jednom, bravo.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 11:15   #33909
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nik svaka čast!
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 13:28   #33910
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Talking

lepo slavek, gore przi sunce, ali je zrak hladniji pa je lakse...


mi smo jucer fasovali na dugom otoku, nismo obisli sve planirano (ja sam htel obici bivse objekte jna), jer na papiru su visinske razlike i sve zgledalo puno optimisticnije uglavom konstatno pedaliranje 7 sati po zvizdanu, zena je jedva zdrzala, srecom sto sam ja forsirao na extra vodi kaj smo nosili, jer ove ljencine na otoku rade dvokratno, dodatni spas su bili decki za praznim sankom na sakarunu, natovarili nam leda kolko smo mogli nosit
fotkali smo malo, u pocetku nekaj vise, posle nismo imali volje ni snage slikat...
pulsmetar pokazao 8300 kalorija potrosenih popili smo oko 12 litara vode i niti jednom nismo stali na pisanje cijeli dan onda znate kak je bilo
temperature na kamenim vrhovima otoka su bile oko 48c, dok smo bili na hrbatima stvar je malo olaksavao vjetar s talijanske strane uglavnom iskustvo za ponovit do 4. mjeseca cijene su svetske od trajekta za nas dvoje povratna 240kn (bez auta), nasli jedan "ducan" na rivi u božavi, pol litre jane 25kn , riblja plata za dvoje 750kn...
evo jos par random fotki...

military
Pohrani.com

jedini duzi odmor 25min na sakarunu

Pohrani.com

zena na izmaku snage, a do trajekta je jos 28km i 18km uspona...
Pohrani.com

veli da ostaje
Pohrani.com

i jos jedna s trajekta na povratku
Pohrani.com

__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 14:56   #33911
Okruglica
Ubijate mi flow ;)
 
Okruglica's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 0
@ Nik, preeeedobro
@ Mario...i ja bih ostala da imam takvu ljuljacku :P

Danas Bero, Anita i ja odvozili Leustek ouujee Bero na xc bajkicu (premalom) sa malom kacigicom...necu rec da je smijsno izgledao i da to nije bajk za njega
Pristao je ic gore, bez nagovaranja i to sa dvije zene...ee Bero, Bero, drugi put ces malo bolje razmislit Zezale ga NN
Gore sreli Sasu, Davora, Zlayu, Lovru i Cube boya..zaboravih mu ime..sorry
Bero je spust pozelio naravno 57icom, na sto se ja nisam bunila, a niti Anitic Uzivancija samo takva. Samo....stas kad fali bar jos jedan spust...
Kako bi Irvin rekao...zivi bili pa se vozali. Btw, to cu ti uzet...sam da znas
Okruglica je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:19   #33912
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Tx, all.

Bajk radi pic-pic, nikakvih problema, s gumama takodjer, cak nije bilo ni busenja.
Prednja je ko nova, straznjoj su se nacele bocne ripne, jos jedan Velebit i vjerojatno krece repriza kao s HD-om.

I jedna i druga kombinacija odlicno rade na krsu, ovako subjektivan dojam je da bi HD ipak bio bolji za stijenje i kamenje, dok FA/NN kombinacija za zemlju i korijenje - nisam bas mjerodavan da ocijenjujem jer vozim premalo krsa.

Inace, danas smo Mate, Mik i ja otprasili Leustekom gore, a 44-1M-Gorscica-SIK-24-Bazna stanica Trail dolje...neka decki oprobaju malo zesce voznje po Sljemenu.
Nisam bas bio siguran dal sam se dovoljno oporavio od Velebita za ovakvu voznju, ali izgleda da jesam...jedino sto sam postao malo senilan pa sam danas vozio bez kacige koja je ostala doma - ali to me nije sprijecilo da ispreskacem sve zivo i nezivo
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:56   #33913
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nik, svaka čast, prejebeno, s 3 dana Velebita si mi mast izvadio sam tak

Btw, videi su standard katastrofa kad ih YT obradi, ali fotke su zato mrak!

Soon! muahahaha

Ja se vratio s poteza Kraljičin zdenac - Medvedgrad. Temperatura u šumi je drastično manja nego u gradu i prekrasno je, taman za cijeli dan biti u njoj. Medvedgrad polako uređuju, južna kula je mrak, pogled samo takav, oltar Domovine je isto prekrasno sređen ponovo

12ica od Kraljičinog zdenca u odličnom stanju, nema puno prašine, drugi put da sam išao po čistoj 12ici i staza je odlična! Korijenja kolko hoćeš, takvih sitnih tehničkih detalja, pa na kraju onaj super brzi dio preko korjenitih stepenica, mrak!
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 22.06.2013. u 17:33. Razlog: komentar na videe i fotke, manje pravopisne greške.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:31   #33914
riceburner