Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2015., 11:26   #811
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2015., 18:31   #812
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
vrlo lijepo, decentno, uredno, simetricno, jos da napises koju o kompnentama o kojima se radi. :thumbsup:
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2015., 01:50   #813
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
vrlo lijepo, decentno, uredno, simetricno, jos da napises koju o kompnentama o kojima se radi. :thumbsup:
Hvala na komentarima,

Komponente su sljedeće

AV receiver Yamaha RX-V567
Fronte su Dali Zensor 3
Stalci su također Dali CONNECT Stand E-600
Centralni je Dali Zensor Vokal
Subwoofer je Dali SUB E-12 F(slika malo niže)
Player je Mede8er Med1000x3d
TV je Panasonic 50S20(dobra stara plazma)

Vidi se na slici još i Bnet receiver ali on ide van idući tjedan dolazi mi Xbox One,

Ukratko to je to,ja sam zadovoljan,za sad




Zadnje izmijenjeno od: shrek00. 19.09.2015. u 02:01.
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 02:26   #814
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Bravo, super setup, a telku sam imao istu prije, sad sam na 50S60
Odlicno slozeno, mozda da tu yamahu zamijenis sa necim malo melodicnijim no nije za glavu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 08:22   #815
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Kvalitetan setup, vjerujem da odlicno zvuci a jos pri tome i oku ugodno.
Mislim da je to to sto se moze napraviti sa prostorom te velicine i sa normalnim budžetom, ostalo su sve varijacije na temu.

Jako fino kolega
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 09:33   #816
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Hvala dečki,

Kažem meni netreba više trenutno,stan nije prevelik i ovaj setup se čuje jako dobro,pogotovo woofer koji radi na 25%,sva sreća pa smo svi mlađi u zgradi pa nikome ne smeta,danas ja sutra netko drugi i tako.

Iskreno na ovoliki prostor nebi ni trebao subwoofer jer Zensor 3 ima dosta basa sam po sebi(ima driver od Zensora 7) ali to onda meni nebi bilo to

Gabre,u skorije vrijeme sam planirao zamjeniti sa nekom Yamahom iz Avnatage serije,na takvo nešto si mislio ili?
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 11:03   #817
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
ljepo to zgleda nema kaj, a nema ni straznjih kolko vidim ?! zasto. Savjetovao bi jos neki deblji tepih stavit na pod ispod ovog stolica, mozda kakvu stalazu za knjige iznad TVa/ iznad fotelje i sl. Uglavnom , sa stilom
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 11:12   #818
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
... cak je i Imagine za tebe jednostavan.
Ja sam kompliciran?

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Bravo, super setup ...
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Kvalitetan setup, vjerujem da odlicno zvuci...
Taj super kvalitetan setup bi mogao zvučiti još bolje da nije složen u škvaru s prostorijom , da centar ne lupa u stolič i da je livo nekakva zavjesa.
A ono najvažnije , mogao bi zvučat normalno da su tu stražnji zvučnici.


Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Hvala dečki,

Kažem meni netreba više trenutno,stan nije prevelik i ovaj setup se čuje jako dobro,pogotovo woofer koji radi na 25%,sva sreća pa smo svi mlađi u zgradi pa nikome ne smeta,danas ja sutra netko drugi i tako.

Iskreno na ovoliki prostor nebi ni trebao subwoofer jer Zensor 3 ima dosta basa sam po sebi(ima driver od Zensora 7) ali to onda meni nebi bilo to

Čovjek vidi te čuje više od onog što proječni zvučnici ili TV reproduciraju ali ...onako hipotetski...bili ti bilo ok da kupiš TV koji ne reproducira određeni dio spektra koji je na snimci?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 15:35   #819
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Hvala na komentarima,

Komponente su sljedeće

AV receiver Yamaha RX-V567
Fronte su Dali Zensor 3
Stalci su također Dali CONNECT Stand E-600
Centralni je Dali Zensor Vokal
Subwoofer je Dali SUB E-12 F(slika malo niže)
Player je Mede8er Med1000x3d
TV je Panasonic 50S20(dobra stara plazma)

Vidi se na slici još i Bnet receiver ali on ide van idući tjedan dolazi mi Xbox One,

Ukratko to je to,ja sam zadovoljan,za sad



Koliko para te otprilike izašlo?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 16:42   #820
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
ljepo to zgleda nema kaj, a nema ni straznjih kolko vidim ?! zasto. Savjetovao bi jos neki deblji tepih stavit na pod ispod ovog stolica, mozda kakvu stalazu za knjige iznad TVa/ iznad fotelje i sl. Uglavnom , sa stilom
Polako ljudi uselio sam u stan prije par mjeseci ,još nemam ni zavjese ni lustere a kamoli stražnje zvučnike

Bit će svega samo nemožeš odjednom,da mameki i tateki kupuju dalo bi se,ovako...

Na zid iza garniture ide foto tapeta,a iznad tv-a neke police u skoroj budućnosti,stolić je najniži što sam našao a da na nešto liči,nisam, primjetio razliku u zvuku sa i bez njega.

Znam da istančano Splitsko uho čuje razlike u zvuku sa i bez zavjesa ali za nas seljake iz Zagreba je i ovo je ok,ipak mi nismo toliko muzikalni kao vi sa juga

Cijenu svega ću provjerit,moram naći račune.

Zadnje izmijenjeno od: shrek00. 19.09.2015. u 16:52.
shrek00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2015., 21:10   #821
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
ajde, to su dosta dobri (trenutni) razlozi. prihvacam (za sad;-)
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 00:19   #822
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Shrek , ako s necim nisi zadovoljan , ne staviš sliku i nema ni komentara. Vidi mene npr.

Drugo , mameki i tateki se obično potegnu kad se nekome želi nabit na nos...
želiš meni nešto reči ili sam krivo shvatio?

Treče , Vi u Zgu ste seljaci jer vam ne trebaju zavjese ...ili ste seljaci zbog toga što guzite te centralne u namještaj? Ni to nisam shvatio.

U mojim očima ljudi nisu seljaci ako im nešto odgovara ....
inace , nekad nije potrebno puno da bi covjek izvukao puno više iz onog što ima .
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 02:19   #823
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Shrek , ako s necim nisi zadovoljan , ne staviš sliku i nema ni komentara. Vidi mene npr.

Drugo , mameki i tateki se obično potegnu kad se nekome želi nabit na nos...
želiš meni nešto reči ili sam krivo shvatio?

Treče , Vi u Zgu ste seljaci jer vam ne trebaju zavjese ...ili ste seljaci zbog toga što guzite te centralne u namještaj? Ni to nisam shvatio.

U mojim očima ljudi nisu seljaci ako im nešto odgovara ....
inace , nekad nije potrebno puno da bi covjek izvukao puno više iz onog što ima .
Ja sam apsolutno zadovoljan onime što imam zato sam i stavio,a svatko ima pravo komentirat dal mu se to sviđa ili ne,tome i služe forumi zar ne?!

Nije se ništa na tebe direktno odnosilo bez brige,ne poznam te i nemam mišljenje o tebi kao ni o ostalima ovdje kojima znam samo nick

Centralni zvučnik ovako nagužen u namještaju meni je i više no dovoljan,dal bi zvuk možda bio bolji da ispred nema stolića i da zvučnik stoji na svom stalku,možda i bi ali to je nebitno,meni ovo dobro izgleda i dobro se čuje,što je u konačnici najbitnije.
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 09:34   #824
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Znaš , slova su to. Nekad je teško izvuči ton.
Dobio sam dojam da ti nije sjelo tih mojih par komentara a pošto si ih i sam svjestan (useljenje) dao sam ti jednostavno riješenje.

Nego , kuckajuči po forumima svi mi napišemo poprilično toga i vjerujem dovoljno da možeš osjetiti kakav je tko.

Šta se tiče nagužavanja , neki zvučnici su dizajnirani da rade bolje nabijeni na plohe a imaš i one in-wall zvučnike ...
Kad je riječ o večini centralnih , bilo bi idealno da je na nekom stalku iako ima ali nisam na to mislio. Bilo bi dovoljno da ga se stavi na TV ormarič / podigne TV da izvučeš više. Ovako dijalozi pate i šteta zvučnika.
Probaj , možda ti se svidi. Nikad ne znaš.
Na bolje se lako navuči.



btw, pod hitno nabavi stražnje...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 17:20   #825
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@shrek00
zavjese ti dobro dodu, ne samo zbog zvuka ...ovdje bi super sjele neke tamne debele-teške-svjetlonepropusne pasent uz ovaj dvosjed.

Kaj ćeš, izgleda da to tak ide, staviš sliku i odjednom ti svi sole pamet "kako i kaj", vjerojatno zato jer svi vidimo nešto što bi prilagodili sebi, tom logikom..

na stranu sa sustavom, meni je to sve manje više po špagi, ono kaj nije su sitnice kojih je dobro da nisi svjestan jer kad i ako postaneš onda nema kraja...

Ja bi primjerice uklonio ovaj stolić i umjesto njega stavio neki tabure (za noge i ispružit se na kauču), no to sam ja...koji gleda dva filma za redom ili šest sezona Justefied-a u tri tjedna (a znam da je ovaj iznad mene još ekstremniji kad je pitanje "kurenja lampe" na PJ po danu).

Kao alternativu stoliću bi napravio sa svake strane dvosjeda uske i dugačke po mjeri stoliće za "nju i njega" da se ima di odložit cuga, hrana i daljinci.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 18:02   #