Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2024., 08:53   #72361
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Automobili

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Da diamond key je zakurac kad krepa baterija, ali zato zamjenske možeš fino otvarat


Predobar projekt, nego di to slažeš?





A daj, pa kaj fali tvojim vozilicama?






Pa složit ga u fazu i je najbitniji dio. Iskreno, bez potrebnog alata se ne bi baš igrao osim ako nije neki fakat jednostavan motor za složit. Ili ak je slučajno neinterferencijski, onda te zaboli ako fulaš fazu, samo neće radit

Fali im više moje pažnje za koju trenutno nemam vremena. Kod Vitare me strah hrđe tu se baš trebam posvetit za ogolit do čiste situacije za sanaciju. Alfa ima dosta sitnica koje mogu sam popravit. Ne vidi se to na slikama koje tu stavljam

Imao sam sreće, uspio sam upaliti na kleme, sad se nadam da neće kiša




Spider o’clock





Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 05.03.2024. u 09:51.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 09:59   #72362
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
hvala svima na odgovorima

riječ je Golfu 3
gledao sam nekoliko videa na YT, i u jednom čovjek umjesto alata koristi ključ.

kada je poravnao, onda je stavio ključ da drži, da se više ne miče

pa sam mislio da na isti način tako i ja napravim

e sada meni nije jasno sljedeće, zašto oznake sa starog remena, stavljam na novi remen ?

kako ja mogu znati gdje na novom remenu trebam staviti oznake ? dali remen ima na sebi neke oznake

gdje je početak ili ?
Uzmi lak za nokte i povuci na svakoj remenici/zupcaniku crtu preko zupcanika i remena u jednom potezu i pusti da se osusi. Skini remen, postavi drugi preko njega i na istim mjestima povuci crte na novom remenu, opet da se poklapaju crte na starom i novom remenu. Stavi novi remen da ti se poklapaju crte od laka na remenicama sa crtama na novom remenu i ako si sve napravio kako treba to bi trebalo biti to.
Ali, da, radije daj to nekome da napravi kako treba. Mozes napraviti jako veliku stetu ako ne znas sta radis.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 10:37   #72363
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa ako imaš ključ za zadržati sve komponente koje ovise o fazi, ne trebaju ti oznake na remenu. Remen ima isti korak svugdje.

Bolje možda to prepustiti majstoru.
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Uzmi lak za nokte i povuci na svakoj remenici/zupcaniku crtu preko zupcanika i remena u jednom potezu i pusti da se osusi. Skini remen, postavi drugi preko njega i na istim mjestima povuci crte na novom remenu, opet da se poklapaju crte na starom i novom remenu. Stavi novi remen da ti se poklapaju crte od laka na remenicama sa crtama na novom remenu i ako si sve napravio kako treba to bi trebalo biti to.
Ali, da, radije daj to nekome da napravi kako treba. Mozes napraviti jako veliku stetu ako ne znas sta radis.

hvala na odgovorima

sad mi je jasno, zapravo te crte na novom remenu mi dodatno pokazuju
dali se nekaj možda pomaklo, i ako je da onda ponovo podesim prije stavljanja remena.

znam da je bolje majstoru otpeljati, ali zupčasti remen ima dosta tih
mikro brazdi po sebi, i strah me je da ne pukne tokom vožnje

pa si mislim da sam to odradim, ili kad bi netko došao do mene
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 10:46   #72364
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ne znam koliko imaš km do majstora, ali ako su "samo" mikro pukotine, lagana vožnja ne bi trebala biti problem. Budimo realni, te mikro pukotine nisu nastale tokom zadnje vožnje. Baš sam nedavno bio kod frenda i šogor mu krene pričati kako mu je skoro otišao zupčasti na nekom VW kombiju. Kombi je bio naručen za veliki servis, a nisu ni znali u kakvom je stanju remen. Uglavnom, dok su skinuli sve zaštite, remen je bio na "koncima". 99% da bi kod idućeg paljenja puknuo ili preskočio. Sreća level 9999999.


EDIT:
Stigli dijelovi, danas montaža
https://imgur.com/a/Wrv1xQa
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 05.03.2024. u 13:25.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 15:00   #72365
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
hvala na odgovorima

sad mi je jasno, zapravo te crte na novom remenu mi dodatno pokazuju
dali se nekaj možda pomaklo, i ako je da onda ponovo podesim prije stavljanja remena.

znam da je bolje majstoru otpeljati, ali zupčasti remen ima dosta tih
mikro brazdi po sebi, i strah me je da ne pukne tokom vožnje

pa si mislim da sam to odradim, ili kad bi netko došao do mene
Kod ugradnje se crte na remenu moraju poravnati sa označenim zubima na zupčanicima, ako to nije slučaj, skinuti remen i ponovo centrirati. Po potrebi zarotirati bregaste za zub ili dva, ovisno o tome koliko su se pomakle van mjere.

Nakon instalacije, izvaditi svjećice, lagano okretati motor preko matice (ili konstrukta za tu svrhu) na radilici. Ako dođe do kolizije ventila, to se čuje (metal dira metal) i osjeti znatno povećanje otpora. Dva puna okreta radilice su potrebna za potpuni četverotaktni ciklus.

Nemoj se prepast ako budeš gledao oznake nakon što zarotiraš ili startaš motor: oznake se poklapaju jednom u x okretaja radilice. Bukvalno može biti, ovisno o broju zuba na remenu i zupčanicima, da treba odraditi okretaja motora koliko ima i zuba na remenu.

Primjerice, remen od 135 zuba i zupčanik na radilici od 22 zuba (bregaste onda imaju 44) nemaju zajednički djelitelj. Da bi se oznake ponovo poklopile motor bi se morao okrenuti 135 puta, što bi na žgance okretao sat vremena.

Zupčasti će najčešće otići kod startanja ako je već načet. Odvući na sajlu/štangu je isto opcija, pogotovo ak meho nije daleko
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 17:20   #72366
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kod ugradnje se crte na remenu moraju poravnati sa označenim zubima na zupčanicima, ako to nije slučaj, skinuti remen i ponovo centrirati. Po potrebi zarotirati bregaste za zub ili dva, ovisno o tome koliko su se pomakle van mjere.

Nakon instalacije, izvaditi svjećice, lagano okretati motor preko matice (ili konstrukta za tu svrhu) na radilici. Ako dođe do kolizije ventila, to se čuje (metal dira metal) i osjeti znatno povećanje otpora. Dva puna okreta radilice su potrebna za potpuni četverotaktni ciklus.

Nemoj se prepast ako budeš gledao oznake nakon što zarotiraš ili startaš motor: oznake se poklapaju jednom u x okretaja radilice. Bukvalno može biti, ovisno o broju zuba na remenu i zupčanicima, da treba odraditi okretaja motora koliko ima i zuba na remenu.

Primjerice, remen od 135 zuba i zupčanik na radilici od 22 zuba (bregaste onda imaju 44) nemaju zajednički djelitelj. Da bi se oznake ponovo poklopile motor bi se morao okrenuti 135 puta, što bi na žgance okretao sat vremena.

Zupčasti će najčešće otići kod startanja ako je već načet. Odvući na sajlu/štangu je isto opcija, pogotovo ak meho nije daleko
hvala na objašnjenju

s obzirom da je riječ o TDI motoru, onda kod probe ne trebam ništa vaditi ili ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 17:42   #72367
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ne bi trebao ništa vaditi, to bi trebalo na ruku ići bez otpora, ali nisam toliko iskusan da bih 100% mogao potvrditi. Ima tu ekipe koja to radi na dnevnoj ili tjednoj bazi.

Fun fact: čak je i moj primjer s brojem zubi baziran na TDI motoru
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 21:48   #72368
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Vizavi Alfe



Ovaj feature tjera crijeva u želudac jer se konstantno zateže. Čekam da me bace na tehničkom da me natjera na popravak.



Kvaka se ne vraća sama, a danas sam skužio da na servisu nisu dobro vratili naslon za ruku, trebat ću pogledat u servisnim uputama kako ide. Mislim da su i britvele/panti na samrti.



Prozor problematičan, savjet iz servisa da nabavim novi mehanizam. Skroz zatvoren zapinje za krov.



Vozačev sic ima 2 rupe



Katastrofa. Za čudo, ne prokišnjava.

Sitnice se najbolje čuju u ovom videu

https://youtube.com/shorts/ixVE62dgD...LO_6gyfNwrF8Pt





Po mraku je tip top 😁




Dosta dobra Stojka. Crvena koža 👌


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2024., 22:54   #72369
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Sitnice, ali kad se skupi par komada, onda već počne smetati.
Ovo za ziceve, tu nema spasa više, ali očistiti i njegovati dalje, te imati ožiljke od korištenja su mi osobno draži od nevoženih pic pic modela. To su mašine, rade, kvare se i koriste se.

A pretpostavljam nisi niti prvi vlasnik
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 07:00   #72370
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ne bi trebao ništa vaditi, to bi trebalo na ruku ići bez otpora, ali nisam toliko iskusan da bih 100% mogao potvrditi. Ima tu ekipe koja to radi na dnevnoj ili tjednoj bazi.

Fun fact: čak je i moj primjer s brojem zubi baziran na TDI motoru
ovo bi trebalo ovako izgledati:



a kako treba u rupi izgledati točan položaj ?



što se sa čime treba podudarati ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 08:29   #72371
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ovo bi trebalo ovako izgledati:

a kako treba u rupi izgledati točan položaj ?

što se sa čime treba podudarati ?

Bez obzira jeli u pitanju znatizelja , nedostatak novca ili nesto drugo - nemoj tako osjetljive stvari raditi ako nemas iskustva. Nije to izmjena ulja ili filtera.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 09:40   #72372
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Za sve ljubitelje bembara - BMW M Hybrid V8 i M4 GT3 u malo drugačijem izdanju

https://www.instagram.com/p/C39z-ENICNL
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 12:03   #72373
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Bez obzira jeli u pitanju znatizelja , nedostatak novca ili nesto drugo - nemoj tako osjetljive stvari raditi ako nemas iskustva. Nije to izmjena ulja ili filtera.
Iz moje perspektive, ne slažem se. Bez obzira koji razlog, isplati se probati. Uz mjere predostrožnosti koje sam naveo, ne može se uništiti. Najgori slučaj, ide na šlepu do majstora.

Wolf: ovo u rupi je specifično za vozilo. Ovaj bijeli trag, to je tvoja fotka ili si našao nekakav how-to online? Deder link nakači pa da vidimo.

Na fotki se loše vidi i pitanje je kuta kamere, ali meni se čini da je odmah lijevo od bijele markacije jedan istureniji zub vidljiv. Kao što rekoh, s tim specifičnim motorima nisam radio, ali mora biti nešto jednostavno, da i jednooki jednoruki Meho može do toga.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2024., 12:45   #72374
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar