Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2023., 13:09   #4891
Darko150
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 33
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Slazem se, velika je razlika npr kalorifer of 2000w i konvektor od 2000w
Em potrosi manje struje em bolje ugrije...
🤣🤣🤣
Darko150 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 13:20   #4892
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Ne vidim što je smiješno u izjavi, konvektori s digitalnim termostatima brže ugriju i kad ugriju ne rade 100% vremena, već manje od toga, za razliku od kalorifera koji mahom imaju mehaničke termostate i rijetko uspijevaju zagrijati na traženu temperaturu.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 13:41   #4893
Darko150
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 33
To je subjektivni osjećaj topline... 2KW je kod jednog i kod drugog 2 KW... ako rade 1 sat jednaku količinu topline će isporučiti i jednako struje potrošiti...
Darko150 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 14:10   #4894
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Postoji nemala razlika između konvekcijskih i ostalih grijalica, tako da se generalno ne bih složio. U tom smislu termoakumulaciona po watu ima prednost pred nekakvom puhalicom.

Slazem se, nemala razlika izmedju kalorifera je sto je on usmjeren pa ako ga usmjeris u neizolirani zid onda ces imati vece gubitke. A nije ni ugodan ako ti przi direktno u lice.

Ono sto zelim reci je, koliko energije ubacis, toliko ces zagrijati prostor.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 14:23   #4895
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Darko i hash: velika je razlika grije li se zrak ili određena termička masa. Ugrijani zrak ventilacijom (slučajnom ili namjernom) ode brzo van dok dobro ugrijana termička masa pomalo i na dulji period isijava. To je cijela ne pretjerano složena teorija iza tzv "rocket mass heater".
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 14:41   #4896
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Mislim da ovdje svatko svoje price Ti pricas o termoakumulaciji, a mi o inputu i outputu.

Pogledat cu taj RMH kad ulovim vremena jer na brzinu Tvidim tu neke L cijevi i grijanje na drva. Ali ako on vuce 150W grijanja ja ti kazem da ubacuje isto kao i telka od 150W i zagrijat ce prostor u isto vremena. I mislim da se oko tog svi slazemo.

Niskotemperaturno grijanje je svkako ugodnije i efikasnije od visokotemperaturnog jer su manji gubitci na izmjeni s ovojnicom.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 08:24   #4897
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Dali netko možda grije mali prostor s infracrvenim, norveškim ili drugim grijalicama. Kod mene se radi o radioni gdje je wc, kako zbog instalacija i glupog rasporeda nismo mogli provuci za elektricno podno, a wc ima svega 3m2 htio bi staviti nesto da bas preko zime nebude hladno. Radiona je izolirana s 10cm grafitnog stiropora sa svih strana.

Stavljam link na par grijalica pa ukoliko netko ima nešto slično da baci neki osvrt potrošnja/iskoristivost itd.

https://www.chipoteka.hr/grijalica-x...iaomi%20heater

https://www.klarstein.hr/Grijalice/W...-x-100-cm.html
Samo wc od 3m2 koji treba ugrijati dok netko kenja? Za to možeš staviti i kalorifer od 100/200kn.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 09:09   #4898
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
infracrvena ti grije objekte, a ne zrak, znaci kad je ukljucis u tom trenutku ce ti bit toplo, sa te strane gdje si okrenut prema grijalici. Isto tako ce ti ugrijat i WC školjku ako je uperena u nju.

Ja sam sebi za randnu sobu stavio IR grijalicu sa desne strane, za dan sam skuzio da je to bila glupa ideja jer mi je desna strana gorila, lijeva se smrzavala, u prosjeku mi je bilo toplo .

Možda da je IC na plafonu pa da ravnomjerno grije, možda nebi bilo loše, možda. al za druge opcije ja nebi bas preferira IC.

Konvektor(norveska) je meni super.

Kalorifer se brze oladi kad ugasis nego sta ugrije prostor, imam ih i nisam fan, u pravilu kad je hladno upalim i kalorifer i konvektor jer konvektoru ipak treba malo duze da ugrije, i nakon sat vremena ostavim samo konvektor.

Citiraj:
Autor Darko150 Pregled postova
To je subjektivni osjećaj topline... 2KW je kod jednog i kod drugog 2 KW... ako rade 1 sat jednaku količinu topline će isporučiti i jednako struje potrošiti...
Tocno tako, ako rade, kalorifer ce radit sat vrimena, konvektor ce se gasit i palit i radit ce efektivno pola sata do 45min, a osjecaj topline ce bit bolji.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.11.2023. u 10:43.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 09:40   #4899
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Ekipa, prije 4 mjeseca sam brusio i lakirao lamel parket u stanu koji sam renovirao.
Preko ljeta sve bilo OK, a sada unazad mjesec dana čujem parket kako krcka/pucka, većinom tijekom noći.
Nekada to zna biti toliko glasno da me probudi, kao što je sinoć bilo. Istražio sam malo i ljudi kažu da je najčešće zbog manjka vlage u prostoru što ima smisla jer su mi prozori noću zatvoreni, a danju najčešće otvoreni.

Ima li vam to smisla ili je nešto drugo u pitanju?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 11:16   #4900
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
To mora biti neka dobra dilatacija drveta ako sam od sebe puca. Pada mi na pamet da ti se nije negdje zavukla/prosula voda pa da bubri na nekom dijelu i ta dilatacija se prenosi okolo. Pukla neka cijev u podu? Vlaga ce shebati i ljepilo, letvice se dignu, onda pucketa i dok hodas.

Jer ako dilatira samo od razlika u temperaturi ili vlage u zraku, to mi je malo preekstremno, nisam cuo za takav slucaj. Sumnjam da imas u stanu velike razlike u temperaturi dan i noc. Takodjer i vlaga, ako ne dolazi iz podova, onda ne bi smjela biti toliki problem. Lak je najvelikim dijelom barijera izmedju atmosferlija u prostoru i drveta (ali ne stiti od onoga u betonu).

Podno grijanje bi moglo biti veliki razlog dilatacije. Taj tip parketa se, ako nije viseslojni, voli gibati na podnom i cisti masiv se inace ne preporuca za tu namjenu. Masiv pod promjenama temperature jednostavno nije stabilan i letvice onda idu posvuda - zato ide viseslojni.

Nije dobro ni ako je parket nabijen do zidova bez ostavljenog lufta, al sumnjam da je to problem jer bi to znao otpocetka.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 11:30   #4901
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Ne bi trebalo biti problema sa vodom, nikakvih cijevi nema ispod parketa, grijanje je na toplanu, radijatori.
Odvodne i dovodne cijevi sam mijenjao ali one se nalaze ispod novih pločica, u skroz odvojenim prostorijama od ovih gdje je parket.
Kada sam mijenjao radijatore vidio sam kako se radilo, nigdje vode nije pobjeglo.
Uz to, sumnjam da bi se vlaga toliko razvukla ispod parketa, bez da se parket digne, da pucketa i spavaćoj sobi i u dnevnom boravku, distanca je 9-10 metara.

Nemam neke velike razlike u temperaturi danju i noću, recimo da je danju 22-23, a noću oko 20.

Nije niti parket nabijen uz zidove, vidio sam da ima prostora kada sam skidao stare lajsne.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 11:41   #4902
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Sad si i mene zainteresirao pa ako ikad otkrijes sto je pravi razlog, sjeti se javiti!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 19:19   #4903
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Pa materijal bi se trebao skupljati kako se hladi, a 3°C i nije baš neki pad temperature. Eventualno da je pod znatno hladniji od okolnog prostora.

Rekao bi čovjek i da ako je zrak suh, ne bi se drvo nikako smjelo širiti.

Da nije možda taj parket od dvije vrste drva/materijala pa djeluje kao bimetal
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 09:24   #4904
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Ne bi rekao da je od dvije vrste materijala
Sinoć je situacija bila bolja, nisam ništa čuo u sobi, a nisam imao tijekom dana niti otvorena prozor tamo. Nekako mi vuče da se parket ohladi zbog otvorenog prozora tijekom dana, a onda se grije tijekom noći kada je prozor otvoren.

Svakako ću zvati parketara da provjerim što on kaže.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 13:17   #4905
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Možda je problem u samom laku
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 15:34   #4906
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Zaboravio sam napomenuti da je dva puta lakirao parket jer mu se prvi put prebrzo sušilo i ostali su tragovi.
Znači lakirao je, nakon toga polirao, pa onda opet lakirao.

Ne znam igra li ulogu u ovoj situaciji ali...
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 15:56   #4907
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Na parket uvik idu 2-3 ruke, to je normalno
Jesi stavlja eko vodoni lak ili original smrdljivi 2k lak?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 16:03   #4908
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Original smrdljivi, jedva sam ušao u stan da ga provjetrim drugi dan
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 22:02   #4909
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Parket je na neravnoj podlozi. Lak drži koliko može, nakon nekog vremena, jedna dan, ili jedna godina, svejedno, popusti i "Letvice" se gibaju neovisno jedna o drugoj. Razlog je nevažan, višak ili manjak vlage, problem je neravna glazura ili što god je ispod.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2023., 19:34   #4910
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
ekipa zna netko dobar servis za plinski bojler marke Buderus?
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 10:05   #4911
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
ja sam zvao ove decke za svoj kondenzacijski buderus
https://www.plinoservis.com/servis-b...lera-crnomerec
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 10:22   #4912
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Ekipa modularne tj montazne kuce vs zidane? iz iskustva a ne rekla kazala
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 10:42   #4913
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Kaj te zanima točno? Ja sam trenutno u izgradnji montažne, a 3 frenda rade zidane opekom.

Cijene samih kuća su ti otprilike jednake (ako gledaš istu razinu toplinske izolacije i cijenu kod najvećih par proizvođača u hrvatskoj, nešto manje je ako uzmeš njihove tipske kuće :5-10% manje nego individualno projektiranje.

Projektiranje, papiri, doprinosi i priključki sam proces i cijene identične zidane i montažne, te čekanje dozvola itd. Kod tog dijela nam je sve išlo super, i projektiranje i dozvole, sve rješeno unutar par mjeseci.

Temelji su ti isto jednaki zidane i montažne, mi smo radili temeljnu ploču s 16cm izolacije XPSom ispod.

Sam život u kući ne znam kako je jer nam još nije izgrađena i taj dio nemogu reći iz iskustva, ali bili smo na otvorenim vratima i ovako ljudi što govore su zadovoljni, izolacija jako dobra (nama je npr. ukupno u zidu 32cm mineralne vune, presjek zida je 38cm), niske režije.

Negativno je što moraš platiti cijeli iznos odjednom (barem ovi kod kojih mi gradimo tako traže). Kod zidane možeš raditi i financirati po etapama, ne moraš imati zatvorenu financijsku konstrukciju. Kod zidane možeš dosta toga sam raditi (praktički ako imaš nekog tko će ti staviti pečat možeš i zidati sam, makar to više ne rade, dosta stroge su kontrole, od ove godine sve ide preko ednevnika i svaki dio gradnji ti mora ovlašteni staviti pečat i opisati gradnju).

Kod montažne je kuća brzo gotova do visokog roh baua, ali ono što se čeka je od uplate iznosa do početka gradnje ti zna proći i do 6 mjeseci, opet ovisno kako koji proizvođač ima u ugovoru. Nekome je to deal breaker, nama se ne žuri pa čekamo.

Sve unutra nakon visokog roha baua se radi kao i kod zidane kuće. Izolacija, grijanje, glazure, gletanje, malanje, parket i pločice - sve je jednako.

Ono radi čeka smo se mi osobno odlučili za montažnu je da nemamo pojma o gradnji ni nemamo u obitelji nikog s kim bi ja mogao nešto sam eventualno napraviti te dobra toplinska izolacija i kvalitetni materijali, i što ne moram posebno tražiti izvođača zidova, pa krovopokrivača, vodoinstatera, električara, stolariju - sve ide preko njih. Opcija je još uzeti i grijanje te glazure preko njih onda stvarno moraš samo parket, pločice i malati i to je to. Neki nude i ključ u ruke. Mi se za to nismo odlučili jer je skuplje nego da sami tražimo majstore za to. Uglavnom su svi B energetski razred, a moja bi trebala biti A. Uzeo sam dizalicu topline, rekuperator i imati ćemo kamin više radi estetike, ali i grijanja.

Neki nisu zadovoljni izgradnjom radi fušeraja (loše ograđeni spojevi knaufa, neravna fasada, itd.), ali te stvari vidim i kod frendova koji rade klasično. Svi su na rubu živaca i svi su imali fušeraj prilikom izgradnje, teško je pronaći pravog i odgovornog majstora.

Uglavnom do sada iz iskustva, najlakše je staviti kuću pod krov, onda tek ide veći dio posla.

Kod nas su montažne još relativno u povoju ako uspoređuješ s zapadom europe (ima ih dosta, ali ipak prevladava zidana gradnja). Dok je u Sloveniji 50-50%, u Njemačkoj su montažne oko 30tak posto, a u skandivanskim zemljama one su iznad 80tak posto. Imaš nekoliko tipova gradnje. Po meni su najbolje prefab tj. one u kojima se zidovi rade u tvornici te se samo slažu na gradilištu, najbrže gotovo i najveća kontrola kvalitete i imaš onaj američki stil gdje se radi na licu mjesta te se nosivi zidovi sastavljaju i oblažu na gradilištu. Btw. ove kod nas nisu ni blizu američkom stilu, puno je to kvalitetnije. Naši čak imaju bolje zidove po meni nego neki u Njemačkoj i Skandinaviji koliko sam ja uspoređivao njihove top proizvođače s našima. Vani te kuće jesu jeftinije nego zidane (kod nas je podjednako), ali ti je to puuno veći iznos nego kod nas, npr. renomirani njemački proizvođač montažnih cijene kreću od 3800€/m2 za visoki roh bau, ali su zidane tamo još skuplje očito. Kod nas su cijene oko 800€/m2 kod top 3 proizvođača koji ti garantiraju kvalitetom. Zato i naši rade dosta po Austriji i Njemačkoj. Imaš i srpske firme koje nude od 450-500€ visoki roh bau, ali tu su tanji zidovi, manja izolacija, drugačiji materijali itd. Sve možeš vidjeti na netu, svi proizvođači imaju presjek zidova i tehnologiju na webu, i naši i strani.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Matijac. 07.12.2023. u 11:33.
Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 15:30   #4914
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
ja sam zvao ove decke za svoj kondenzacijski buderus
https://www.plinoservis.com/servis-b...lera-crnomerec
Hvala, oni mi dali termimn tek 2. mj iduci godine a mi kupili stan i želimo si sve provjeriti
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 17:41   #4915
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vezano za montažne, da si gradim kuću možda bi išao na tu varijantu i to prefab jer su radnici danas poluretardirani i teški fuš jer imaju posla preko glave te su postali cjenjeniji od doktora.

Jedini veći nedostatak montažnih kuća vidim u kasnijoj prodaji jer je tržište takvo da su montažne kuće egzotika i nisu na cijeni.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 20:32   #4916
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Matijac, ako je lokacija gradnje Čakovec, to tvoje spominjanje ednevnika te dobivanje dozvola i rješavanje projekta za par mjeseci me navodi na nedvojben zaključak da je tvoj lokalitet svemirski brod na warp 9 pogon u usporedbi s ovom našom politički pogonjenom kantom koja se kotrlja nizbrdo.

Ako se spomenuto čekanje od 6 mjeseci prekalpa s tih par mjeseci čekanja za projekt i dozvole, pa to je zicer.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 23:25   #4917
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor Royksopp Pregled postova
Hvala, oni mi dali termimn tek 2. mj iduci godine a mi kupili stan i želimo si sve provjeriti
https://www.servis-perkovic.hr/
Nazovi i pitaj.
Imaju cca 10 ekipa koje servisiraju ZG i okolicu.
Prezadovoljan. Dolaze u vrijeme kad se dogovoriš. Nisu skupi. Račun, garancija.
Mogućnost sklapanja ugovora da te svake godine nazovu, dogovore servis kad ti odgovara.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 07:06   #4918
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Matijac, ako je lokacija gradnje Čakovec, to tvoje spominjanje ednevnika te dobivanje dozvola i rješavanje projekta za par mjeseci me navodi na nedvojben zaključak da je tvoj lokalitet svemirski brod na warp 9 pogon u usporedbi s ovom našom politički pogonjenom kantom koja se kotrlja nizbrdo.

Ako se spomenuto čekanje od 6 mjeseci prekalpa s tih par mjeseci čekanja za projekt i dozvole, pa to je zicer.
Izdavanje dozvole traje do 30 dana.
Ako je čist projekt, tj. zemljište, ponekad je dobim i za 15.
Te jugokomunističke spike oko "skupih dozvola", i onih koje se čekaju su samo priče iz birtije.
Jedini koji stvarno dugo se muče s dozvolom, nemaju ili čisto vlasništvo, ili im zemljište je na hrpi nečijih cijevi, i pokriveno zaštitnim pojasom (najčešće INA ili Plinacro). Ali opet, problem je vlasnika, koji ili nezna što je kupio, ili zna da nemože graditi, ali ide probat nešto na silu riješiti.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 07:57   #4919
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Izdavanje dozvole traje do 30 dana.
Ako je čist projekt, tj. zemljište, ponekad je dobim i za 15.
Te jugokomunističke spike oko "skupih dozvola", i onih koje se čekaju su samo priče iz birtije.
Jedini koji stvarno dugo se muče s dozvolom, nemaju ili čisto vlasništvo, ili im zemljište je na hrpi nečijih cijevi, i pokriveno zaštitnim pojasom (najčešće INA ili Plinacro). Ali opet, problem je vlasnika, koji ili nezna što je kupio, ili zna da nemože graditi, ali ide probat nešto na silu riješiti.
Vlasništvo čisto 1/1. Svi priključci. Stara kuća iz 1920 i neke, upisana i poslikana. Papirologija tip top. Ali spis završi kod nekog alkoholičara koji je više na bolovanju nego radi i kad se pojavi nađe uvijek neku grešku i vrati te na početak.
Prvo na parceli od 1000 kvadrata i kuća tlocrtno 50 kvadrata nisu ucrtana dva parkirna mjesta iako u dvorište stane 15 auta i vrati ti nazad pa kod arhitekta.
Kasnije mi je vratio da radim geodetski plan jer je temelj od 20 cm širine išao oko kuće i povećao površinu za 6 kvadrata.
I tako umjesto 30 dana trebalo mi je 2 godine i tona živaca.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 08:16   #4920
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Ista stvar i tu na moru (Medulin), obiteljska kuca, papiri cisti, radila se renovacija i dogradnja. Papiri su mjesecima stajali na jednoj hrpi i kod svake posjete ta hrpa je bila otprilike slicne visine. Seks samo s gradjevinskom je trajao oko 6mj.


Nisam skolovala, ali to smo dobili otkad su opcine pocele izdavati dozvole, a ne vise grad.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na