Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2022., 22:23   #13501
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Htio bih raskinuti ugovor s A1 za cable internet pa me zanima koliko dugo traje ta procedura i što se poslije događa s mail adresom? Vezana je za dosta toga pa ne bi bilo zgodno ostati bez nje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2022., 23:52   #13502
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Procedura traje par dana (preko maila), opremu moraš vratiti sam poštom, ali na njihov račun (obavezno sačuvaj potvrdu), mail ti se gasi za par mjeseci.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706...a-01092022.pdf
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 00:36   #13503
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
je, samo mi a1 optika nije dostupna na adresi, samo iskonova, a oni imaju max 200/100...

ako ti je iskonova dostupna mora ti biti i t-comova jer iskon koristi njihovu infrastrukturu i čak sa malo strpljenja i direktim upitom možeš dobit pakete po 5kn ,ako prelaziš sa a1 dobit ćeš odmak te popuste cijene su ti
osnovna 200/100 249kn (s time da ti je u to kao uključeno 20kn za brzinu 200)
za brzinu 500 je kao nadoplata 30kn oduzimaš onih 20kn i u zbilji je 10kn više
znači stvarna cijena za 500 je 259
za nrzinu 1gb je doplata 45kn oduzmeš 20kn stvarna cijena 274.
-hbo dobiješ po 5kn
-prošireni po 5kn
-sportski 15kn
-drugi reciver ako ti treba 10kn,


malo te za.ebavaju da moze samo 2 paketa po 5kn prebaciš mobob na mjesec dana i dobiš što hočeš


uz 1gb ide smart 3 + mash (mash večini vjerujem nije potreban kod mene 57 kvadrata uredno pokriva cijeli stan i nekih 20m vani ispred zgrade)
u mom slučaj bilo je problema sa firmverom pri uključenju usluge tehničer je došao u roku 24h odnosno prijavio kvar u 17h drugi dan u 9h je bio kod mene
i u suradnji sa centralom riješeno u toku dana i od onda sve 5 ,kako po novom im plača ovisi o broju prijavljenih kvarova nakon njihovog izlaska na 08009000
daju ti njihov broj moba za slučaj problema koji se onda isti dan riješavaju,kad se sjetim iskustva sa a1 tehničatima i podrškom bolje da nepričan.
i treba svatit da je iskon t-comova firma i da su tcomovi korisnici i u podršci i u servisu prioritet,i kad nešto krivo krene onda to počneš itekako cijeniti.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 01:39   #13504
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Procedura traje par dana (preko maila), opremu moraš vratiti sam poštom, ali na njihov račun (obavezno sačuvaj potvrdu), mail ti se gasi za par mjeseci.
https://ssc.a1.hr/documents/10307706...a-01092022.pdf
Hvala, ali trebam precizniji odgovor. Budem ih onda kontaktirao krajem mjeseca pa javim za mail.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 18:08   #13505
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
adresa nije pod kontrolom A1 mreže. Savjetuje mi da se obratim pružatelju e-mail usluge." Što reći? Koju posluku porati?

Nadam se kojem savjetu od vas. Mislim da greška nije, a i ne može biti u kompjuteru brata, i zato jer je taj e-mail radio godinama tu na istom mjestu.

Mislim da su ga jedan dan - ištekali ti mudraci iz A1 iz samo njima znanog razloga.
Što vi mislite?

Hvala vam.
-->
Štovani kolege, pišem u ovom topicu jer smatram da je za problem kriv jedino A1 (ex Bnet) Internet provider, neka mod premjesti ako misli da treba.
Dakle, izbacio je Microsoft Outlook, i ne radi skoro dva mjeseca, ne mogu se slati e-mailovi.



To je na bratovu računalu, a isti taj e-mail sam testno otvorio i na svom računalu pod istim najjednostavnijim postavkama, i tu radi kao po špagu i bez greške.

Razlika je jedino u čemu? U Internet provideru. Kod mene je to Iskon i tako je kod mene SMTP server 'mail.iskon.hr', a kod brata je to A1 i tamo je error stalno, ali tamo je SMTP server 'mail.a1net.hr', prije je bio 'mail.xnet.hr' to je SMTP Bnetov, sad ne radi ništa. To je dokaz da nije greška u mailu niti mail serveru, to je privatna domena.

POP3 server je 'mail.domena.com' ali to nije bitno, to sve radi na mojih 10-ak emailova, a sad je proradilo i kod brata (nakon mjesec dana dopisivanja s A1), ali samo POP3 (primanje mailova), slati se ne može.

Probao sam sve živo.
Dopisujem se sa 'stručnjacima' iz A1, pišu mi jedne te iste i kopirane natuknice svaki put, samo bude netko drugi. Zadnje u subotu mi je pisala neka ženska i mudro zaključila kako "adresa nije pod kontrolom A1 mreže. Savjetuje mi da se obratim pružatelju e-mail usluge." Što reći? Koju posluku porati?

Nadam se kojem savjetu od vas. Mislim da greška nije, a i ne može biti u kompjuteru brata, i zato jer je taj e-mail radio godinama tu na istom mjestu.

Mislim da su ga jedan dan - ištekali ti mudraci iz A1 iz samo njima znanog razloga.
Što vi mislite?

Hvala vam.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 20:23   #13506
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Novi Outlook stavi. (2010+)
Stari vise ne podrzava neke nove sigurnosne protokole. Potreban je TLS 1.2
Slican problem mi imala stara, Tcom email, A1 coax. Poludio sam dok nisam skuzio u cemu je problem.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 02.10.2022. u 20:43.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 21:59   #13507
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Novi Outlook stavi. (2010+)
Stari vise ne podrzava neke nove sigurnosne protokole. Potreban je TLS 1.2
Kod mene doma je Outlook 2007 i nikakav TLS ne igra, uopće ne klikam na Advanced, a tamo je označeno - None. Imam preko 10 mailova, svi rade, ali k'o sat.
Mislim da je A1 problem, vidiš, i tebi je 'stara' bila na A1. Koji su to likovi, kako se samo iščuđuju kako e-mail adresa sa privatne domene nije 'pod njihovom kontrolom'. Pa da se 'njima obratim', tima sa domene.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 22:15   #13508
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Charlie Harper Pregled postova
Kod mene doma je Outlook 2007 i nikakav TLS ne igra, uopće ne klikam na Advanced, a tamo je označeno - None. Imam preko 10 mailova, svi rade, ali k'o sat.
Mislim da je A1 problem, vidiš, i tebi je 'stara' bila na A1. Koji su to likovi, kako se samo iščuđuju kako e-mail adresa sa privatne domene nije 'pod njihovom kontrolom'. Pa da se 'njima obratim', tima sa domene.
Probaj noviji Outlook.

Postavke:
SMTP poslužitelj: mail.a1net.hr
Vrsta sigurnosti: TLS
Ulaz: 587
Zahtjev prijave: odznačiti / bez kvačice

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote