Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2020., 12:47   #51991
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Jesi li siguran da si full nagazio na kočnicu?
Golf 2 benzinac kojeg povremeno vozim ima slične simptome, misliš da si nagazio na kočnicu, a auto ne staje...onda zapravo muški staneš na kočnicu i auto naglo uspori.
To je posebno izraženo nakon mog auto u kojem dahnem na papučicu i moram se odgurivati od volana.

Btw astra G, definitivno jedan od najgorih "modernih" auta koje sam vozio

Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Pretpostavljam stari Eskimo S3+ kojeg većina ekipa vozi kao cjelogodišnju gumu. Ima i gore od Astre G - Astra G Classic
Ako sam skuzio, kolega se zali na postignutu kocionu silu - kotaci nisu blokirali, da je guma slaba karika, blokirali bi prijevremeno
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."

Zadnje izmijenjeno od: zkljaja. 10.10.2020. u 14:40.
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 12:55   #51992
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Pretpostavljam stari Eskimo S3+ kojeg većina ekipa vozi kao cjelogodišnju gumu. Ima i gore od Astre G - Astra G Classic
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 12:59   #51993
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
2 solucije so
ako su nove kočnice .. bubanj/pakne i disk/pločice .. treba u početku malo agresivnije kočit, da to sjedne na mjesto, tj da se prilagodi podlogi pločica/disk .. da počne djelovat kak treba


druga solucija . kočiona tekučina + vlaga .. pa ti tiskaš ko divjak .. a ne prenosi na cilindre
to isto provjerit .. ulje nije skupo, al mehaničarima se neda obavit posao kako treba, izmjenit ulje full u sistemu + odrzačit, nego papkeni zamjene samo ulje u posudi i svi sreti .. kao i ovaj na tehničkom.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 13:27   #51994
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
E sad, pa stisnuo sam kočnicu muški, nije sad da sam samo lagano

Nisu gume zimske, to nije, možda nisu najnovije, ali uvijek se mijenjaju sve 4 u ljetne ili zimske. To sigurno mogu reć.

A ne znam, mislim, da kočnice rade bolje, u autu se ne bi mogao požaliti ni na što da me posebno smetalo i da mi ne valja. Bude se jedan dan otišlo mehaničaru pa da vidi on je li nešto pa da se sredi.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 10.10.2020. u 14:03.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 14:30   #51995
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Onda su čuvene sava perfekta gume u igri.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 14:49   #51996
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Vozio sam dedinu Astru G karavan koji se koristi samo tu i tamo kad treba nešto prevesti, i morao sam stat na žuto sa nekih 70 na sat i bogme sam prešao nekih 50, ako ne i 60 metara dok sam stao, točno na pješačkom. E sad, deda kaže da nije u zadnjih mjesec, dva ništa drukčije, a auto je prije 2 mjeseca uredno prošao na tehničkom osim nešto hrđe na pragovima. Diskovi nisu potrošeni, a koliko vidim vanjsku pločicu, nisu ni one potrošene. Iza su bubnjevi koji su kompletno zamijenjeni prošle godine.

E sad, ja sa Merivom mogu stati, pa ako ne i u manje od pola te udaljenosti i točno osjetim da auto “grize” kočnice dok staje, dok je ovo osjećaj više da auto usporava, ali je osjećaj kao da auto “klizi”, ne znam kako bolje opisati. Nažalost sam zauzet ovaj tjedan da idem mehaničaru, ali ne znam što bi bilo ovako, možda servo pumpa? Jer iako je auto prošao na tehničkom meni to kočenje nije nikako zadovoljavajuće, makar je i auto star 15-16 godina, nek neko izleti na cestu, jedan od onih kamikaze penzića, i dok nagazim na kočnicu pa auto neće skinut ni 30 km/h.
ja bi rekao da sustav(kočioni) ima zraka u sebi jer je netko mijenjao pakne bez da pravilno odzraci sustav. Astra G nije auto iz 80ih vec gdje je pravi hidraulicni sustav, on mora kociti ili barem blokirati kotace ako ABS ne radi kako treba.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 01:51   #51997
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ja bi rekao da sustav(kočioni) ima zraka u sebi jer je netko mijenjao pakne bez da pravilno odzraci sustav. Astra G nije auto iz 80ih vec gdje je pravi hidraulicni sustav, on mora kociti ili barem blokirati kotace ako ABS ne radi kako treba.
Kakve veze ima promjena pakni za ozračivanjem kočnica?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 08:13   #51998
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Kakve veze ima promjena pakni za ozračivanjem kočnica?
I ja sam htio pitati ali nisam htio ipasti glup
Ja isto nikad ne ozracujem sustav kad mijenam plocice. Onako logicki, zasto bih ih ozracivao ako nisam pustio zrak unutra?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 10:27   #51999
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Vozio sam dedinu Astru G karavan koji se koristi samo tu i tamo kad treba nešto prevesti, i morao sam stat na žuto sa nekih 70 na sat i bogme sam prešao nekih 50, ako ne i 60 metara dok sam stao, točno na pješačkom. E sad, deda kaže da nije u zadnjih mjesec, dva ništa drukčije, a auto je prije 2 mjeseca uredno prošao na tehničkom osim nešto hrđe na pragovima. Diskovi nisu potrošeni, a koliko vidim vanjsku pločicu, nisu ni one potrošene. Iza su bubnjevi koji su kompletno zamijenjeni prošle godine.

E sad, ja sa Merivom mogu stati, pa ako ne i u manje od pola te udaljenosti i točno osjetim da auto “grize” kočnice dok staje, dok je ovo osjećaj više da auto usporava, ali je osjećaj kao da auto “klizi”, ne znam kako bolje opisati. Nažalost sam zauzet ovaj tjedan da idem mehaničaru, ali ne znam što bi bilo ovako, možda servo pumpa? Jer iako je auto prošao na tehničkom meni to kočenje nije nikako zadovoljavajuće, makar je i auto star 15-16 godina, nek neko izleti na cestu, jedan od onih kamikaze penzića, i dok nagazim na kočnicu pa auto neće skinut ni 30 km/h.
Kad je zadnji put zamjenjena kočiona tekučina odnosno znaš li da li je to napravljeno po PSu da se na svakom kotaču pusti malo tekučine van da izađe smeće?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 22:24   #52000
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
I ja sam htio pitati ali nisam htio ipasti glup
Ja isto nikad ne ozracujem sustav kad mijenam plocice. Onako logicki, zasto bih ih ozracivao ako nisam pustio zrak unutra?
jer neki put zrak udje bez da si ti htio, te se prevencije radi odzracivanje. cijevi, spojevi znaju pustati, cijevi postanu porozne.. bas me zanima sta ce na kraju biti, ne kazem da sam u pravu samo ono sta mi izgleda.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 22:46   #52001